Autor Wątek: Brazul-Brushkovsky Siemion z Sokółki  (Przeczytany 674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brushkovskaya

• Newbie
  • *
Brazul-Brushkovsky Siemion z Sokółki
« dnia: Listopad 11, 2015, 03:22:32 pm »
 Я разыскиваю свои корни. Бразуль-Брушковский Семен Николаевич, мой дедушка, родился в Сокулке в 1904 году. По слухам, он со своим младшим братом Николаем "после уничтожения его семьи красногвардейцами"(?)убежали и каким-то образом оказались в Ростове-на-Дону. Я его никогда не видела. Информацию о нем и его родных ищу давно, но все впустую. Можно подумать не было человека. Но он был! В МЕМОРИАЛЕ нашла, что получил в 1944г медаль, и похоронен в Болгарии. Пожадуйста, может кто-нибудь хоть что-то знает...
 Brazul-Brushkovski Semyion, mój dziadek urodził się w 1904 roku w Sokółce. Według plotek, on i jego młodszy brat, Mikołaj (1910), "po zniszczeniu jego rodziny Czerwonej Gwardii" (?) рo rewolucji 1917 roku, uciekł i jakoś skończyło się w Rostowie nad Donem. Nigdy nie widziałem go od śmierci w czasie wojny. Vtechenie długo szukałem informacji o nim i jego rodziną, ale wszystko na próżno. Wreszcie, ostatnio w "Memorial", dowiedziałem się, że został odznaczony medalem w 1944 roku i został pochowany w Bułgarii. Proszę, może ktoś coś wie ..