Siestrzewitowscy z okolic Brześcia litewskiego

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Marzec 20, 2016, 09:23:37 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał Jurowski

Witam,

Być może na forum znajduje się osoba, która w swych poszukiwaniach natrafiła na nazwisko Siestrzewitowski ?
Poszukuję osób, które są potomkami Zofii Okołowicz ur.  ~1670 oraz  jej męża ? Siestrzewitowskiego
Rodzina ta zamieszkiwała prawdopodobnie okolice powiatu brzeskiego. Wśród potomków tej pary występują takie osoby:

Marianna Siestrzewitowska +  ? Bogusławski, Marianna Bogusławska + ? Sawicki, Adam Sawicki, Zuzanna Sawicka + ? Bogusławski, Helena Siestrzewitowska  + ? Hornowski, Magdalena Hornowska + ? Bogusławski, Regina Hornowska, Antoni Hornowski, Michał Hornowski, Jan Hornowski, Daniel Siestrzewitowski, Marianna Siestrzewitowska, Ignacy Siestrzewitowski, Michał Siestrzewitowski,  Andrzej Siestrzewitowski

Wszystkie te osoby żyły w XVIII wieku.

Pozdrawiam
Rafał

katiqq

Panie Rafale trafiłam na 100%, lecz dopiero teraz znalazłam Pański post. Będę miała to nazwisko na uwadze. Wydaje mi się nawet, że kilka dni temu trafiłam na nie w którymś z herbarzy właśnie w związku z powiązaniem z którymś z "moich" Hornowskich.
Pozdrawiam
Katarzyna

katiqq

Siestrzewitowscy są u Niesieckiego, u Bonieckiego mowa o dziedzicu Siestrzewitowa, ale o tym zapewne Pan wie. Polecam przejrzeć pozycje wskazane tu: https://www.google.com/search?tbm=bks&q=siestrzewitowski
Z tego, co widzę znacznie więcej tych osób było na ziemiach lubelskich.
O Mariannie S. córce Anny jest mowa tutaj https://books.google.pl/books?id=Kf0fBwAAQBAJ&pg=PA442&dq=siestrzewitowska&hl=pl&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=siestrzewitowska&f=false ale ciężko stwierdzić, czy to ta poszukiwana.
Mam u siebie księgi metrykalne brzeskie z lat 1850-1870 - można by przejrzeć je pod kątem nazwiska Siestrzewitowski. Pobrałam je z któregoś z archiwów w internecie.
Pozdrawiam
Katarzyna

Rafał Jurowski

Witam,

Dziękuję za informacje, jednak obecnie nie myślę że zabiorę się za poszukiwania tej linii. Za dużo tego wszystkiego dla jednej głowy. Liczę na kogoś z rodu Siestrzewitowskich, lub kogoś kto się tym rodem interesuje,może Pani ? Być może uda się nam połączyć te drzewka. Hornowskich także !

Pozdrawiam
Rafał

A.Markiewicz

Спр Его Мил Пана Сестревитовского з Паном Верещакою – Sprawa Jego Miłości Pana [Mikołaja] Siestrewitowskiego z Panem [Bazylim] Wereszczaką – 12 sierpnia 1679
http://www.repcyfr.pl/dlibra/docmetadata?id=3283&from=&dirids=1&ver_id=3308&lp=1&QI=!BC6300A8823CC3DEADC94E49268AD5A3-46
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

Rafał Jurowski

Dziękuję. Przeczytanie tego, krótko mówiąc - niełatwe, ale zawartość pewnie ciekawa :)

jolanta jurasinska

Dzien dobry,
jestem z domu Siestrzewitowska i od lat poszukije swoich przodkow. mam wiele wiadomosci ale nie wiem czy Panu bede mogla pomoc. Dopiero co wrocilam z Krzemienca i Kijowa gdzie odnalazlam groby, szkolne lawki, majatek dziadka itd. Wzruszajaca sprawa tym bardziej ze urodzilam sie w Szkocji po wojnie a mieszkam w Niemczech.
Do uslyszenia,


Jolanta Siestrzewitowska - Jurasinska

Rafał Jurowski

Witam !

Zapewne ciekawa jest historia Pani rodziny.
Czy w Pani drzewie  znajdują się przodkowie Siestrzewitowscy, którzy mieszkali na terenie województwa brzeskiego ?
Jacy są najstarsi znani Pani przodkowie z rodziny Siestrzewitowskich ?

Pozdrawiam
Rafał Jurowski

Rafał Jurowski