Autor Wątek: Dzień dobry  (Przeczytany 357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiercinski1

• Newbie
  • *
Dzień dobry
« dnia: Wrzesień 12, 2016, 11:07:04 pm »
Do zalogowania się na Państwa stronie skłoniła mnie wzmianka o osobach noszących to samo nazwisko. Od kilku lat staram się porządkować informacje dotyczące mojego rodu. Jest już duży, tzn. ok. 2000 biogramów. Być może kiedyś uda się wszystkich połączyć w jednym drzewie. Posiadam w miarę uporządkowaną swoją linię z Wiercieni, Dużego i Małego w Ziemi Drohickiej oraz linie;  lubelską, wołyńską i sandomierską. Gdy zaczynałem swoją przygodę z historią, znalezienie dokumentów graniczyło z cudem. Teraz już jest znacznie łatwiej. Zatem pozostaje zlinkować, to co kiedyś napisałem z odpowiednim dokumentem i koniec pracy. :)
Przykładem może być lubelska linia Wiercińskich v. Wiercieńskich.

http://www.otostrona.pl/wiercinski/index.php?p=1_36_X

Teraz przyszedł czas na wyjaśnienie zagadek, związanych z liniami na Wileńszczyźnie i Grodzieńszczyźnie
Nazwisko; Wierciński ros.Верцинский, białorus.Вярцінскія, lit.Vertinskas,  Wiercieński,ros.Верценский, Вертенский, Wirciński, Wertyński, ros. Вертинский

Przepraszam za przedstawienie się w niewłaściwym miejscu portalu ale jakoś tak wyszło. Administratorom dziękuję za pozytywną weryfikację.
z wyrazami głębokiego szacunku

Dariusz W Wierciński

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2016, 02:10:46 am wysłana przez wiercinski1 »