Cydzikowie

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Kwiecień 10, 2012, 02:45:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sławomir Olczyk

Taka metryka dla Cydzików z parafii Wielkie Eysymonty:



7
Okolica Małe
Jodkiewicze
Kazimierz
Cydzik

8 (20) stycznia 1863
Dnia 9 (21) stycznia 1863 roku w Wielkoejsmontowskim Rzymsko-Katolickim kościele parafialnym ochrzczono dziecię płci męskiej imieniem Kazimierz, urodzone w Okolicy Małe Jodkiewicze, tejże parafii dnia 8 (20) stycznia 1863 roku, z urodzonych Ludwika Cydzika i Józefy z Jodkowskich ślubnych małżonków, przez ks. Dominika Malewskiego, proboszcza tejże parafii, z pełnym ceremoniałem przynależnym temuż sakramentowi. Rodzicami chrzestnymi dziecięcia byli urodzeni Adam CydzikMarianna Jodkowska, wdowa.

julros

Witam serdecznie!

Moja prababcia  ur. 1898  roku Michalina z domu Kołłątaj (nie jestem pewna pisowni) mieszkała w Wielkich Jodkiewiczach, wyszła za mąż za Kazimierza Cydzika, wiem, że był on od niej sporo starszy. Mieli wspólnie dzieci synów  Jana, Antoniego, Franciszka, Bronisława i córkę Wacławę.
Poszukuję jakichkolwiek informacji na temat rodziny. Obecnie żyje już tylko córka Wacława, Jan zaginął w czasie wojny i nie udało się ustalić co się z nim stało. Prababcia Michalina zmarła w 1991 roku w Złotowie.

jeśli uda się ustalić jakiekolwiek fakty będę bardzo wdzięczna.

Julita Żybort

wlamich

Poszukuję potomków, Cydzików  do wspólnego budowania drzewa genealogicznego, może ktoś  spotkał na swojej  drodze poszukiwań  metryki  wymienionych osób  mój  e-mail: wlamich@op.pl
Cydzik Józef syn Andrzeja lat 57
ż. Petronela Siemaszko lat 51
synowie: Wincenty lat 30
Władysław lat 26
Jan lat 17 (z dopiskiem - w wojsku)
córki: Stanisława lat 22
Józefa lat 15
Helena lat 10


Rafał Jurowski

Witam serdecznie na forum !

W mojej rodzinie mam kilku Cydzików, którzy pochodzą z okolicy Bylczyce w parafii Jeziory.
Dane które Pani podała pochodzą zapewne z jakiegoś spisu kościelnego, w którym roku on się odbył i w jakiej parafii ?

Proponuję Pani zajrzeć do wydawnictwa "Białostocki Dziennik Wojewódzki 1938.01.22 R.18 nr 1" na stronie 28 wymienionych jest wiele osób o nazwisku Cydzik a mieszkających na terenie parafii Jeziory, może odnajdzie się jakiś trop.

http://pbc.biaman.pl/dlibra/docmetadata?id=13047&dirds=1&tab=1

Dodatkowo przesyłam zdjęcia z mojej zeszłorocznej wizyty m.in. w Cydzikach oraz położonych przy nich  Bylczycach...

https://plus.google.com/photos/114854894540813824500/albums/5944987402803699265?banner=pwa&authkey=CM-q_4CX9_j3LA

Pozdrawiam
Rafał

Cedzik

Julros, napisałaś "Mieli wspólnie dzieci synów  Jana, Antoniego, Franciszka, Bronisława i córkę Wacławę." Nazywam się Filip Cydzik, mój dziadek ma na imię Antoni, pochodzi spod Grodna (Dokładniej z miejscowości Cydziki), postaram się dowiedzieć coś więcej na temat jego rodziców, rodzeństwa itd. :) napisz do mnie na maila cedzik94@gmail.com

Sławomir Olczyk

Cytat: julros w Wrzesień 15, 2013, 06:32:42 PM
Witam serdecznie!

Moja prababcia  ur. 1898  roku Michalina z domu Kołłątaj (nie jestem pewna pisowni) mieszkała w Wielkich Jodkiewiczach, wyszła za mąż za Kazimierza Cydzika, wiem, że był on od niej sporo starszy. Mieli wspólnie dzieci synów  Jana, Antoniego, Franciszka, Bronisława i córkę Wacławę.
Poszukuję jakichkolwiek informacji na temat rodziny. Obecnie żyje już tylko córka Wacława, Jan zaginął w czasie wojny i nie udało się ustalić co się z nim stało. Prababcia Michalina zmarła w 1991 roku w Złotowie.

jeśli uda się ustalić jakiekolwiek fakty będę bardzo wdzięczna.

Julita Żybort


Michalina Kołłątajówna, córka Józefa i Katarzyny z Gordziałkowskich, urodziła się w 1898 w okolicy Kuliki. Kazimierz Cydzik urodził się w Wielkich Jodkiewiczach, bodaj w 1885 roku, jako syn Jana i Benigny z Klawów. Ślub wzięli 17.11.1917 roku w Wielkich Eysymonttach. Dzieci ich to Jan ur. 1919, Antoni ur. 1921, Bronisław ur. 1923 i Wacława ur. 1925 (daty w przybliżeniu).

Pozdrawiam serdecznie.

Sławomir Olczyk

Cytat: Cedzik w Marzec 27, 2015, 01:39:39 PM
Julros, napisałaś "Mieli wspólnie dzieci synów  Jana, Antoniego, Franciszka, Bronisława i córkę Wacławę." Nazywam się Filip Cydzik, mój dziadek ma na imię Antoni, pochodzi spod Grodna (Dokładniej z miejscowości Cydziki), postaram się dowiedzieć coś więcej na temat jego rodziców, rodzeństwa itd. :) napisz do mnie na maila cedzik94@gmail.com

Szanowny Panie.

Ta pana linia jest z innej parafii, a dokładnie z okolicy Cydziki, sądząc z tego co pisze. Okolica szlachecka Cydziki była w parafii Jeziory, zaś w parafii Wielkie Eysymontty była wieś o tej nazwie, gdzie Cydzikowie w ogóle nie mieszkali. A Dwór Cydziki, od co najmniej schyłku XVIII wieku pomieszkiwali różni, lecz i tam Cydzików ze świecą trudno się by było doszukać.

Pozdrawiam serdecznie.

Rafał Jurowski

Witam,

A co Panu wiadomo o dziadku Antonim ? U mnie w rodzinie też są Cydzikowie potomkowie Aleksandra Cydzika i Magdaleny Denisowicz, ale oni są związani z rodziną Radziwanowskich.

Pozdrawiam
Rafał

Cedzik

#8
A więc tak:
Mój dziadek nazywa się Antoni Cydzik

Rodzeństwo: Edmund Cydzik, Czesława Cydzik, Teresa Cydzik, Jan Cydzik i Bernard lub Benedykt Cydzik

Ojciec: Mateusz Cydzik (a jego brat nazywał się Adolf Cydzik)

Matka: (imienia nie pamiętam) Bylczyńska
Wszyscy pochodzą z miejscowości Cydziki.

Tą rodzinę Cydzików chowano w miejscowości Kaszubińce (?) (Nie jestem pewien pisowni tej miejscowości).

Tyle udało mi się ustalić po rozmowie z dziadkiem Antonim :)

Rafał Jurowski

Witam,

Wysłałem zdjęcia cmentarza w Kaszubińcach można znajdzie się tam jakiś bliski krewniak.
Czy przeglądał Pan  "Białostocki Dziennik Wojewódzki 1938.01.22 R.18 nr 1"  pod kątem okolicy Cydziki ?

Pozdrawiam
Rafał

Cedzik

Przeglądałem zdjęcia, na kilku nie mogę się doczytać imienia ale odnalazłem "Mateusz Cydzik" Podejrzewam, że to ojciec mojego dziadka, myślę, że w przyszłym roku wybiorę się osobiście w tamte okolice zwiedzić miejsca gdzie przebywali 100 lat temu moi przodkowie. :)

Rafał Jurowski

#11
Koniecznie musi Pan jechać ! Ja 2 lata temu byłem w Bylczycach u Albina i Lusi Cydzików - wspaniali ludzie. Pana Albina pomimo podeszłego wieku humor nie opuszcza.
Niestety samej okolicy Cydziki, która jest obok Bylczyc nie eksplorowałem zbyt mocno, ale wyglądała na mocno opustoszałą :( 
Może Pana dziadek pamięta rodzinę Cydzików o przezwisku "Szmul" ? :)

Rafał Jurowski

Czy o to prawdopodobny grób przodka  ?

Cedzik

#13
Dokładnie, podejrzewam, że to może być grób ojca Antoniego Cydzik, grób mojego pradziadka :)
Planuję za rok się wybrać tam, chcę poznać moją rodzinę z kresów :)

Jeśli to jest ta Lusia z rodziny mojego dziadka, to coś niesamowitego, aż łezka mi się w oku zakręciła, dziękuję Panu za informacje :)

Co do rodziny o przezwisku "Szmul" spytam o to gdy tylko będę miał okazję :)

Rafał Jurowski

#14
A czy ta Katarzyna jako żona Mateusza Cydzika się zgadza ?
W załączniku przesyłam taką ciekawostkę Akt chrztu z 1845 roku Agnieszki Cydzik córki Kazimierza Cydzika i Agaty z Jurowskich.
Parafia Jeziory okolica Cydziki.