Zespół Indeksacyjny - kto chce włączyć się w indeksację Grodna i innych

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Czerwiec 06, 2016, 01:11:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

jansaro

Wlacze sie chetnie do indeksacji, prosilbym tylko o podanie co jest jeszcze do zrobienia, nie chce sam zaczynac aby nie powtarzac juz raz wykonannej pracy.
Szczegolnie interesuje mnie okolica Sarosiekow,Odelska,  Indury itd jezeli to mozliwe.

Rafał Jurowski

Cytat: Albink w Lipiec 05, 2016, 12:21:50 PM
Jeszcze raz wracam do numerowania ściągniętych zdjęć. W praktyce sprawdza się tylko i wyłącznie numeracja podana na mikrofilmach. Innej możliwości nie ma, bo będzie galimatias. Widać to na mikrofilmie przesłanym przez p. Piotra. Zastosowana numeracja powoduje trudności w odnalezieniu danej metryki na mikrofilmie, niektóre zdjęcia zaginęły /np. zdj. nr 502, 690, 710 - to tak tylko ustalone na gorąco/, chociaż jest ciągłość w numeracji. I nie wiadomo, czy tych metryk nie było na mikrofilmie, czy też zostały przeoczone przy ściąganiu. A przy numerowaniu ściąganych zdjęć na podst. numerów z mikrofilmu takich problemów nie będzie, bo łatwo to sprawdzić. I nie ma chyba potrzeby dzielenia mikrofilmu na części /Item 1,2 itd./, tylko lecieć kolejno numerami od 0001 do np. 1011. To będzie dla wszystkich proste i jasne.

Zgadzam się, najlepiej pobrać cały mikrofilm i prenumerować go tak jak oryginalnie lecą zdjęcia (0001, 0002, 0003 itd... ewentualnie 1,2,3 ) i przesyłać ja na google drive, jako nazwę podać numer mikrofilmu.  Myślę, że uporządkować można je samodzielnie we własnym zakresie, ewentualnie zrobi to jedna osoba jak wszystko będzie pobrane.

Pozdrawiam
Rafał

Piotr Paweł CYPLA

Kochani, tak jak wcześniej pisał Pan Albin wkradło się trochę bałaganu. W tym jednym wątku jak widzę zagnieździły się dwa zupełnie odrębne tematy - INDEKSOWANIE i ŚCIĄGANIE plików dotyczących Dekanatu Grodno.  I jeden i drugi temat równie ważne. Odnośnie ściąganie plików z FS pod datą 27-06-2016 http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=524.15 zamieściłem listę, którą staram się uaktualniać z chwilą, gdy ktoś zadeklaruje chęć ściągnięcia całego mikrofilmu lub jego części (item). Bardzo proszę podawajcie opis mikrofilmu, który jest umieszczony w w/w poście - tam są zgrupowane wszystkie mikrofilmy.

Ja niestety do sierpnia w ściąganiu nie pomogę - w miejscu gdzie spędzam urlop jakość łącza zezwala mi zaledwie na napisanie krótkiego postu i to nie zawsze. Przystąpiłem jednak do indeksacji jednej z parafii dekanatu grodzieńskiego - parafia rzymsko-katolicka Jeziory. Obecnie indeksuję śluby z lat 1829-1842, które wcześniej udało mi się ściągnąć. Razem z Krzysztof GORCZYCA zakończyliśmy już indeksowanie cerkwi greko-katolickiej w Żydomli - chrzty lata 1821-1834, śluby i zgony z lat 1827-1834. Chwilowo trwają prace nad korektą. Pewne informacje zamieszczę w osobnym poście.

O ile ktoś będzie chętny do indeksowania parafii Dekanatu grodzieńskiego niech zgłasza jaka parafia, z jakiego mikrofilmu i jakie lata.

Pozdrawiam
Piotr CYPLA
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Piotr Paweł CYPLA

#48
INDEKSACJA CERKWI w ŻYDOMLI

Post w całości przeniesiono pod adres: http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=538.msg1715#msg1715

Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Rafał Jurowski

Naprawdę solidna robota, bardzo ciekawe zestawienie. Indeksów już nie trzeba :) 

heniedz


Piotr Paweł CYPLA

Cytat: Rafał Jurowski w Lipiec 12, 2016, 04:20:49 PM
Naprawdę solidna robota, bardzo ciekawe zestawienie. Indeksów już nie trzeba :)

ha ha ha... indeksy też będą, tylko nie wiem jakie decyzje. Udostępniamy wszystkim, czy tylko wybranym? Mogę udostępnić na dysku google lub wysłać tylko tym co biorą udział w indeksacji.

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Toras

Witam,
Ściągnę do indeksacji: 2187992
Item 1   Volume 604-46/22 Births, marriages, deaths 1837
Item 2   Volume 604-46/23 Births, marriages, deaths 1838
Item 3   Volume 604-46/24 Births, marriages, deaths 1839

Toras

Ściągnę :2165986
Item 1   Volume 604-46/26 Births, marriages, deaths 1841
Item 2   Volume 604-46/27-29 Births, marriages, deaths 1842
Item 3   Volume 604-46/30-32 Births, marriages, deaths 1843
Item 4   Volume 604-46/33 Births, marriages, deaths 1844

Ata

Ściągnę film 2165987
Item 1   Volume 604-46/33 Births, marriages, deaths 1844
Item 2   Volume 604-46/34-35 Births, marriages, deaths 1844
Item 3   Volume 604-46/36 Births, marriages, deaths 1845
Item 4   Volume 604-46/37 Births, marriages, deaths 1846

Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ

Rafał Jurowski

Witajcie,

Od znajomej Rosjanki dostałem link do takiego programu ściągającego skany ze stron familysearch http://i-nventory.ru/index.php?id=994
Sam nie próbowałem ale podobno działa !

Pozdrawiam
Rafał

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: Rafał Jurowski w Sierpień 06, 2016, 02:08:28 PM
Witajcie,

Od znajomej Rosjanki dostałem link do takiego programu ściągającego skany ze stron familysearch http://i-nventory.ru/index.php?id=994
Sam nie próbowałem ale podobno działa !

Pozdrawiam
Rafał

to ja odpowiem sposobem naszego kolegi.... URRRAAAAAAAAAAAAAA
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Piotr Paweł CYPLA

dla mnie chyba zbyt mądre, a może jest zbyt późno na próbowanie. Jak się komuś uda ściągnąć to będę wdzięczny za info.
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Toras

U mnie działa.
A z czym miał Pan problem, może uda się pomóc.
Pozdrawiam

Jolanta Klawe

Witam
Za sprawą Piotra Cypli indeksuję zgony w parafii Jeziorskiej (1820-1834 już zrobione. W ostatnich dniach ściągnęłam też film dotyczący tejże parafii - 1861 roku (mikrofilm 1263932). poniżej zamieszczam link do zbiorów.

https://drive.google.com/drive/folders/0BxR_jlNKWM8UUEFlMnkxMERhVEk

Niezwykle zajmujące zajęcie!
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów indeksowania
Jola Klawe