Tołłoczkowie

Zaczęty przez Artur_tolloczko, Marzec 20, 2012, 04:45:17 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Piotr Paweł CYPLA

Pani Małgorzato, dziękuję bardzo w imieniu własnym i rodu Toł[ł]oczko. Jak widać ten ród to nie tylko zamożna szlachta, ale także "pracowici" posiadający zapewne prawosławne korzenie. To bardzo cenna informacja dla badających ten ród.

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Piotr Paweł CYPLA

Poszukuję aktu chrztu/urodzenia Stefana TOŁOCZKO (TOŁŁOCZKO) syna Michała i Konstancji (zd. prawdopodobnie CZESZEJKO). Z aktu ślubu Stefana (w 1895 roku) wynika, że był 33-letnim kawalerem i urodził się w okolicy Zapole (parafia Jeziory). Przejrzałem dostępne księgi parafii jezierskiej w zakresie lat 1860-1864 i nie odnalazłem jakiegokolwiek aktu związanego z w/w rodziną. Być może Stefan urodził się po 1864 roku... Może ktoś posiada notatki z ksiąg po 1864 roku? Bardzo istotne dla mnie jest również odnalezienie jakiegokolwiek śladu rodziców Stefana - Michała i Konstancji. Będę wdzięczny za każdą nawet najdrobniejszą informację.

Kolejne małżeństwo, o którym poszukuję informacji to Józef TOŁOCZKO (TOŁŁOCZKO) i Julii z domu JUROWSKA (ur. ok. 1856). Ich ślub miał miejsce prawdopodobnie w parafii Jeziory przed 1892 rokiem. Głownie zależy mi na informacjach o Józefie i jego rodzicach.
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Albink

W 1878 roku w Jeziorach ślub Józefa Tołoczki kawalera lat 22 z okol. Zapola, s. Jana i Marii z Obuchowiczów,
z Julią Jurowską panną lat 21 z okol. Tołoczki, c. Stanisława i Magdaleny z Cydzików.
Pozdrawiam
Albin

Piotr Paweł CYPLA

Panie Albinie, serdecznie Panu dziękuję.
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: Albink w Sierpień 17, 2016, 12:30:11 PM
W 1878 roku w Jeziorach ślub Józefa Tołoczki kawalera lat 22 z okol. Zapola, s. Jana i Marii z Obuchowiczów,
z Julią Jurowską panną lat 21 z okol. Tołoczki, c. Stanisława i Magdaleny z Cydzików.

Panie Albinie,
wiem że nadużywam uprzejmości, ale czy byłaby szansa na numer i datę tego aktu.

Z góry serdecznie dziękuję
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Rafał Jurowski

Cytat: Piotr Paweł CYPLA w Sierpień 17, 2016, 04:38:22 PM
Cytat: Albink w Sierpień 17, 2016, 12:30:11 PM
W 1878 roku w Jeziorach ślub Józefa Tołoczki kawalera lat 22 z okol. Zapola, s. Jana i Marii z Obuchowiczów,
z Julią Jurowską panną lat 21 z okol. Tołoczki, c. Stanisława i Magdaleny z Cydzików.

Panie Albinie,
wiem że nadużywam uprzejmości, ale czy byłaby szansa na numer i datę tego aktu.

Z góry serdecznie dziękuję

To jest akt 3/1878 i to chyba była inna Julia niż myślałem ...

A.Markiewicz

#36
Portret J[uliana] Tołłoczki
http://pauart.pl/app/artwork?id=BZS_RKPS_12173_k_3_15


Datowanie:  1882
Kraj:      Polska 
Inskrypcje:  pod zdjęciem: J. Tołłoczko.
Rodzaj:      fotografia 
Technika:      albumina 
Wymiary:  wys. 41 x szer. 29 mm, tableau wys. 265 x szer. 383 mm
Materiał:      papier 
Proweniencja:  Rękopis 12173, Fotografie ze zbiorów Bystrzonowskich. Dar Teresy Mikułowskiej, 2008 r. 
Opis:  uczeń klasy VIII a C. k. Gimnazjum św. Anny w Krakowie
Bibliografia:     Sprawozdanie Dyrektora C.k. Gimnazyum Nowodworskiego czyli św. Anny w Krakowie za rok szkolny 1882, Kraków 1882;   
Prawa autorskie:  Utwór w domenie publicznej
Aktualna lokalizacja:      Zbiory Specjalne, Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie 
Własność:      Polska Akademia Umiejętności 
Tagi:      Portret  ,
Gimnazjum św. Anny w Krakowie  ,  Uczeń  , Tołłoczko Julian 
Numer inwentarza:  BZS.RKPS.12173.k.3.15
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

A.Markiewicz

Спр Его Мил Пана Кгорского з Его Мил Пном Толочком – Sprawa Jego Miłości Pana [Andrzeja] Górskiego z Jego Miłością Panem [Janem] Tołoczką – 19 lipca 1679
http://www.repcyfr.pl/dlibra/docmetadata?id=3052&from=&dirids=1&ver_id=3077&lp=1&QI=!${query.QueryId}

Zapis w protokole dekretowym trybunału Wielkiego Księstwa Litewskiego dotyczący sporu między Judytą z Ostaniewiczów Tołoczkowej, Elżbietą z Mieśnickich Grochowskiej, Michałem Karolem Bitowtem marszałkiem upickim i Pawłem i Eufrozyną z Ostaniewiczów Jasińskich, Wilno 18 lipca 1771 r.
http://www.repcyfr.pl/dlibra/docmetadata?id=3728&from=&dirids=1&ver_id=3758&lp=1&QI=!BBFEBE622CA8C7373A277C77231915B1-110
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

Albink

Dla tych, którzy interesują się Tołoczkami:
48. 1836.11.16 we wsi Rosłynianach we Dworze JP Kosmowskiego Atanazago Sędziego, umarł JP Paweł Tołoczko z gorączki, wdowiec, mający 60 lat, zostawił po sobie trzy córki: Eleonorę, Józefę i Felicjanną, parafianin suderwiański.
Pozdrawiam
Albin

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: Albink w Wrzesień 17, 2016, 12:03:53 PM
Dla tych, którzy interesują się Tołoczkami:
48. 1836.11.16 we wsi Rosłynianach we Dworze JP Kosmowskiego Atanazago Sędziego, umarł JP Paweł Tołoczko z gorączki, wdowiec, mający 60 lat, zostawił po sobie trzy córki: Eleonorę, Józefę i Felicjanną, parafianin suderwiański.

Bardzo dziękuję Panie Albinie za informację.
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

A.Markiewicz

#40
Jana Tołoczko
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

A.Markiewicz

Marianna z Tołoczków Mackiewiczowa
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

A.Markiewicz

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

A.Markiewicz

#43
Lwowska Narodowa Naukowa Biblioteka Ukrainy im. W. Stefanyka. Oddział Rękopisów. Zespół (fond) 141 (Zbiór Aleksandra Czołowskiego - Dział I)
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

A.Markiewicz

#44
Lwowska Narodowa Naukowa Biblioteka Ukrainy im. W. Stefanyka. Oddział Rękopisów. Zespół (fond) 141 (Zbiór Aleksandra Czołowskiego - Dział I)
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.