Rejestrujcie się i piszcie kochani...

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Maj 15, 2012, 10:31:57 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anita

Sprawdziłam, dwór wciąż na sprzedaż... Jest jeszcze szansa na rodowe włości Jurowskich, choćby po kądzieli... :)

anita

Dołożę z dychę na remont, bo po Chreptowiczach osiadł w Lebiedzinie Karol Brzostowski i to nawet chyba on wybudował ten dwór, a Brzostowską też mam w rodowodzie... ;D

Beata

no musiałabym spojrzeć do "Historii Lebiedzina", która napisał okoliczny historyk Kazimierz Ameliańczuk, a którą posiadam, jako obecna właścicielka dworu :)

anita

Jak miło powitać na Forum!
Miałam właśnie prosić o pozwolenie na pokazanie zdjęć Dworu jako pewnego rodzaju archetypu.
Z większości naszych tj. forumowiczów rodowych siedzib pozostały, o ile w ogóle, malownicze ruiny lub co najwyżej pożółkłe fotografie  :'(
Serdecznie pozdrawiam!
Anita

anita

Lebiedzin jest dobrze schowany... Przez Grodzieńszczyznę maszerowały tam i z powrotem chyba wszystkie możliwe armie we wszystkich możliwych wojnach. Właśnie znalazłam notkę o Bitwie nad Niemnem w 1920 roku. W okolicy Bilmin stacjonowało kilka albo i kilkanaście tysięcy sołdatów. Lepiej nie wiedzieć, gdzie była wówczas moja Babcia...

Beata

Witam, jeśli posiada Pani jakiekolwiek zdjęcia dworu w Lebiedzinie, to ja uśmiecham się cieplutko oraz od ucha do ucha i uparaszam o nadesłanie mi ich, bo ja niestety dysponuje tylko współczesnymi i kilkoma starymi fotografiami we wnętrzu, ale za dużó to na nich nie widać. Mój adres to bettyalaross@yahoo.com. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.
Przy okazji chciałam dodać, że są zainteresowani kupnem dworu, z pomysłami na zachowanie go w jego kresowym autentyzmie.
Może uda się przywrócić to miejsce do życia. Trzymajmy kciuki!
Beata

anita

Zdrowych, pogodnych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia życzę Administratorom i wszystkim Forumowiczom! Niech podczas Wilii rozbłyśnie wraz z pierwszą gwiazdką wspomnienie naszych Przodków i ich tradycji, tej wiejskiej i tej dworkowej, bo takie w ogromnej większości są nasze korzenie.

Rafał Jurowski

Bardzo dziękuję za życzenia i życzę Pani oraz wszystkim naszym sympatykom tym obecnym i przyszłym zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2014 !

Ewa Anna

Wszystkim forumowiczom życzę magicznych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
Ewa