Nazwisko Sidorowicz i Witkowski problem z odczytaniem metryki

Zaczęty przez Arek1975, Czerwiec 22, 2015, 02:36:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arek1975

Witam,
Mam uprzejmą prośbę do Państwa jako znawców tematu. Poszukuję przodków o nazwiskach Sidorowicz i Witkowski. Poniżej załączam link do metryki ślubu moich pradziadków Kazimierza Sidorowicza i Franciszki Krawczyńskiej (ślub w Warszawie). Co do Franciszki udało mi się odnaleźć jej przodków w parafii Płock-Imielnica. Mam natomiast problem z Kazimierzem Sidorowiczem, synem Jana i Petroneli dd Witkowska, który wg załączonej metryki ślubu urodził się w miejscowości Nietupa w Guberni Grodzieńskiej (nie wiem tylko czy dobrze odczytuję tę nazwę) około 1890 r. Starałem się dopasować to co udało mi się odczytać ze Słownikiem geograficznym Królestwa Polskiego i to chyba jedynie ta miejscowość mi pasowała. Jeśli się nie mylę, to parafią właściwą są Krynki. Czy ktoś z Państwa ma dostęp do metryk tej parafii ? Wiem, że w ograniczonym zakresie są one w AP w Białymstoku ale na tej stronie znalazłem też linka do metryk z Krynek ale nieaktywnego.

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=8&zs=9264d&sy=334&kt=1&skan=523.jpg

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Arkadiusz Bereza

Albink

Witam

Wszystko odczytane prawidłowo. 1890-03-04 w kryńskim kościele ochrzczono niemowlę imieniem Kazimierz, mieszczan m. Grodno Jana i Petroneli z Witkowskich Sidorowiczów śl. małż. syn urodzony tego roku i miesiąca 1 dnia w okolicy Nietupy. Nr metryki 46.
Pozdrawiam
Albin