Czepielinda, Rogożko/Rogoszko, Bieleninik.

Zaczęty przez vnukinga, Sierpień 23, 2014, 06:56:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vnukinga

Witam!

Poszukuje informacji na temat rodziny mojej babci, ktora urodzila sie na Zubowszczyznie, powiat wolkowyski, parafia Werejki w okresie miedzywojennym. Rodzice jej nazywali sie Jan Rogoszko/Rogożko i Weronika z domu Czepielinda. (Rodzice Jana to Wincenty i Anna z domu Bieleninik). Rodzice Weroniki pochodzili z Duchowlan (ojciec) i Nowosadow (matka) i nazywali sie Stanislaw i Marcelina. (Prawdopodobnie z domu Wolyniec, ale nie jestesmy pewni). Zastanawiam sie czy ktokolwiek tutaj zetknal sie z tymi nazwiskami w swoich poszukiwaniach, jak rowniez moglby podpowiedziec gdzie szukac akt metrykalnych parafii Repla i parafii Werejki. Wiem, ze te miedzywojenne z parafii Repla sa w AA w Bialymstoku i czesc dekanatu Lunna i Wolkowyska w Wilnie. Czy ktos ma dostep d tych akt. Ja niestety mieszkam na innym kontynencie i nie mam mozliwosci wybrac sie do Wilna w ich poszukiwaniu. Zalezy mi teraz na odnalezieniu akt urodzenia Stanislawa Czepielindy (Duchowlany, rok, ok. 1850-1865).
Bardzo prosze o pomoc!
Bede bardzo wdzieczna!

Dziekuje i pozdrawiam!

Kinga Vnuk
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)

wkublicki

Witam,
Znam nazwisko Czepielinda -  moja kuzynka, która też pochodzi z Duchowlan,  około 1956 roku  wyszła za mąż  za  Kazimierza Czepielindę. Sądzę, że  to mogła  być  jakaś  rodzina  Weroniki  z d. Czepielinda.  Obecnie ta część rodziny mieszka w Polsce w okolicach Mrągowa, wydaje mi się, że obecnie w Duchowlanach pozostał  jeszcze ktoś z rodziny Czepielinda.
Mogę spróbować  zdobyć  adres kogoś o tym nazwisku z  Duchowlan.
Jeśli chodzi o nazwy miejscowości  to  w   tamtej okolicy  jest miejscowość Złobowszczyzna  - tak przynajmniej  jest na mapach.
Polecam  stronę   http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=472239  na której jest mnóstwo zdjęć  ze współczesnej  Białorusi,  na stronie nr 26  są zdjęcia z Repli.
Ja także poszukuję  aktu urodzenia mojego pradziadka  Michała Kublickiego urodzonego  około  1855  roku  w Duchowlanach ale  nie mam sposobności, by wybrać  się  do Białegostoku czy Wilna.
Pozdrawiam
Włodzimierz Kublicki

vnukinga

Panie Wlodzimierzu,

witam i dziekuje serdecznie za odpowiedz. Bylabym bardzo zobowiazana gdyby byl pan tak uprzejmy i podal mi jakies namiary na znajomych Czepielindow. Czy pana kuzynka sna historie swojej rodziny? Byc moze ona moglaby cos podpowiedziec?
Bardzo dziekuje i pozdrawiam!

Kinga Vnuk

P.S. Odnalazlam polecana przez pana strone jakis czas temu. Reportaze i zdjecia sa niesamowite!
:)
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk (Cisowska)

Moje nazwiska kresowe: Rogożko/Rohoszko, Czepielinda, Bieleninik, Wołyniec, Januszko, Husar, Świertoka, Mieleszko, Augustynowicz, Dougil ,Szemiet, Romańczuk, Urban, Mickiewicz
Poszukuje aktu slubu Bazylego Czepielindy  i Katarzyny Dougil/Dogiel/Dogil (przed 1795)