Forum Rodów Grodzieńskich

Nasze Forum - Materia ogólna => Listy do Ekonomów Forum => Wątek zaczęty przez: A. Rybalko w Luty 08, 2017, 10:27:34 pm

Tytuł: Aktualny stan indeksacji 2017
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Luty 08, 2017, 10:27:34 pm
Moi drodzy Ekonomowie,

bardzo przydalaby sie regularnie odnawiana informacja o aktualnym stanie indeksacji. W tej chwili trzeba jej szukac po roznych watkach i tematach. Konieczne jest rowniez zaznaczenie autora indeksacji. Mogloby to wygladac np. nastepujaco:
Dek. Grodno, par. WE, sluby 1827-1850 - indeks. Slawomir Olczyk, dostepne w temacie "Indeksy parafialne i USC"
Dek. Wolkowysk, par. Repla, chrzty 1797-1818 - indeks. A. Rybalko, vnukinga, dostepne w portalu genealodzy.pl
Dek. Wolkowysk, par. Szydlowicze, chrzty 18xx-18xx - w trakcie indeksowania (N.N.)

Wiele osob indeksuje, to mozolne zajecie. Ale czasem warto wiedziec, kto i co robi, albo przynajmniej ma zamiar zrobic.

W jaki sposob zorganizowac to stale odnawianie informacji, a rowniez w ktorym miejscu na forum powinna sie ukazywac - o tym mozna podyskutowac. Moim zdaniem, nie powinien to byc zaden regularny watek ani temat, przy ktorych zaraz pojawiaja sie "odrosty" odpowiedzi. Indeksy nie musza byc dostepne online, ale fakt ich istnienia, lokalizacji i autorstwa moglby byc podany na forum do wiadomosci ogolnej.

Inna kwestia - to jeszcze zmudniejsza niz indeksowanie kontrola jakosci indeksow. Nasi przodkowie mieszkali na terenach wielu narodow, nazwiska w WXL sa znacznie trudniejsze do odcyfrowania dla polskiego oka niz nazwiska w Koronie. Indeksujac, niejako wskrzeszamy nazwiska z martwych. Z pietyzmu dla minionych pokolen, a takze z uwagi na kolejne pokolenia poszukiwaczy korzeni powinnismy unikac przekrecania tych obco brzmiacych nazwisk, niepoprawnie je odczytujac. Idealnie byloby, gdybysmy do kazdej metryki byli w stanie zastosowac zasade "dwoch par oczu". Nawet ta sama para oczu po pewnym czasie odkrywa niemalo bledow we wlasnych indeksach. Do kontroli nikt nie moze nikogo zmusic ani zobowiazac. Jednak warto przynajmniej zastanowic sie nad jej przymiotami.

Pozdrowienia,

Alicja
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: vnukinga w Luty 12, 2017, 02:43:51 pm
Doskonaly pomysl Alicjo.
Oficjalny grafik indeksacji z pewnoscia pomoglby nam wszystkim.
:)
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr Paweł CYPLA w Luty 14, 2017, 09:05:30 am
Szanowne Panie – Alicjo i Kingo,

Oczywiście macie Panie w 100% rację – grafik indeksowania parafii interesujących nas dekanatów jest konieczny z wielu przyczyn. Pragnę jednak przypomnieć, że takie próby były już czynione, jednak z efektem miernym. Możliwości rozwiązania tego problemu jest wiele, jednak podstawą do ich realizacji jest zrzeszenie się w bardziej zorganizowaną formę. Kolejny raz powrócił temat stworzenia organizacji pożytku publicznego tj. „Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich” – pod tym pojęciem należy rozumieć nie tylko Dekanat, czy parafie, ale całą Ziemię Grodzieńską, jako nierozerwalną cześć dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego. O ile stowarzyszenie powstanie (a mam wielką nadzieję, że tak się stanie) nasze działania muszą zostać sformalizowane również w zakresie wykonywanych przez nas prac, w tym indeksowania ksiąg metrycznych i tym podobnych działań. Podstawa to opracowanie jednolitego frontu działań, gromadzenie w jednym miejscu wszystkich wykonanych indeksów, wola indeksujących do podporządkowania się pewnym zasadom i jedna osoba odpowiedzialna za dany projekt.

Na portalu rodygrodzienskie.pl (nie na forum) jest założony dział „Metrykalia rzymsko-katolickie” http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431 (http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431) jak również „Metrykalia greko-katolickie (unickie)” http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=1324 (http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=1324) Tam właśnie staramy się zbierać informacje, który mają największy wpływ na badanie historii Rodów Grodzieńskich.

W dziale „Metrykalia rzymsko-katolickie” na chwilę obecną wymienione są 3 Dekanaty: grodzieński, sokólski i wołkowyski, a w nich parafie, które wchodziły w skład tych dekanatów. Wraz z zespołem zajmowałem się (i dalej to czynię) parafią Jeziory (Dekanat Grodzieński). Plan indeksacji oraz to co zostało zrobione jest zamieszczane jest na stronie http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=1950 (http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=1950)
W ramach indeksacji danej parafii wykonywany jest opis parafii, danego kościoła, analizy zindeksowanych aktów oraz indeksy w formie skróconej każdego rocznika w zakresie chrztów, ślubów i zgonów. Indeksy zamieszczane są jako udostępnione na dysku Google. Niestety nie jestem zwolennikiem publikowania całych indeksów w geneteka.genealodzy.pl. Jak życie pokazało do korzystania z dobrodziejstw wykonanej pracy są dziesiątki, jak nie setki chętnych, ale do wykonania żmudnej pracy indeksowania zaledwie garstka.

Moim zdaniem wykonane do tej pory indeksy powinny przynosić korzyść portalowi rodygrodzienskie.pl lub Stowarzyszeniu Rodów Grodzieńskich, które być może uda się założyć. Wykonane indeksy powinny być udostępniane w całości, ale tylko tym, co biorą aktywny udział w naszej pracy.  Zrzeszenie się w formę prawną (Stowarzyszenie) pozwoli nam na pozyskiwanie środków finansowych, które umożliwią realizację celów podstawowych, którym przede wszystkim będzie kultywowanie tradycji i ocalenie od zapomnienia historii naszych przodków.

Proponuję następujący plan działania:

1.   
Powołanie jednego (jednolitego) „Zespołu Indeksacyjnego Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich” (ZI SRG) – zespół indeksujący wszystkie księgi metrykalne parafii poszczególnych Dekanatów oraz inne dokumenty, których indeksacja wydaje się zasadna (plan indeksacyjny tych dokumentów zostanie opracowany w najbliższym czasie)
2.   
Każda osoba, która chce być członkiem „ZI SRG” powinna:
- zgłosić taki akces podając: imię i nazwisko, adres e-mail, ewentualnie telefon kontaktowy oraz zakres swoich zainteresowań genealogicznych  (na adres rody.grodzienskie@gmail.com)
- przesyłać informację, co do tej pory zrobiła oraz na własnym dysku google  zamieścić wykonane indeksy oraz skany poszczególnych roczników indeksowanych ksiąg
- udostępnić link do tego zasobu i przesłać go na adres e-mail rody.grodzienskie@gmail.com
3.   
Funkcjonowanie „ZI SRG” powinno opierać się na następujących zasadach:
- wykonane indeksy ksiąg metrykalnych i innych dokumentów związanych z dokumentowaniem historii „Rodów Grodzieńskich” powinny stać się dobrem wspólnym (kapitałem) tworzonego „Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich”
- upublicznianie indeksów całościowych i innych opracowań powinno odbywać się za gremialną zgodą ZI SRG lub „Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich”, gdy takowe powstanie
- w celu indeksacji należy korzystać z jednolitych formularzy (do ustalenia pozostaje ich zakres)
- celem indeksacji powinno być stworzenie komputerowej „Bazy Rodów Grodzieńskich” (temat opisany pod adresem http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=236) (http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=236))
- w ramach ZI SRG należy wyłonić tzw. „grupę kontrolną”, której zadaniem byłoby weryfikowanie poprawności wykonanych indeksów
- z pełnych indeksów powinno się wykonywać  indeksy skrócone oraz analizy, które następnie zamieszczone będą na stronach ttp://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431 (http://ttp://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431)h lub http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=1324 (http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=1324)
4.   
W sytuacji, gdy wyniki prowadzonych prac indeksacyjnych miałyby być przedmiotem odpłatnej działalności pożytku publicznego „Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich”, każdy członek Zespołu Indeksacyjnego będący członkiem stowarzyszenia uzyskiwałby prawo do:
- umownego wynagrodzenie za swoją pracę
- korzystania dla własnych potrzeb genealogicznych z wszystkich pełnych indeksów, związanych z tym baz danych oraz opracowań wykonanych przez zespół

To jest na chwilę obecną propozycja do przemyślenia. Stworzenie jednolitego Zespołu Indeksacyjnego jest pod każdym względem zasadne i może przynieść tylko korzyści. Pozostaje mi oczekiwać jedynie na Państwa zgłoszenia.

W imieniu "Ekonomów" rodygrodzienskie.pl
Piotr Paweł CYPLA
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: heniedz w Luty 14, 2017, 10:19:29 am
Plan działania jest przekonywujący , zat
em proszę stosować się do ...
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Rafał Jurowski w Luty 14, 2017, 08:06:24 pm
Witajcie,

Myślę, że założenie Stowarzyszenia Rodów Grodzieńśkich dzięki aktywności Piotra stało się obecnie bardzo prawdopodobne, w zasadzie jestem pewny że w przeciągu kilku miesięcy powstanie. Co do indeksacji myślę, że nasza propozycja po przedyskutowaniu i ewentualnych zmianach spotka się z zainteresowaniem potomków szeroko rozumianych Rodów Grodzieńskich, choć może nie tylko !

Pozdrawiam
Rafał
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: heniedz w Luty 14, 2017, 08:12:34 pm
uuuuuuuuuuuura :)  hn
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Luty 14, 2017, 10:18:46 pm
Zdumiewajace, ile znaczen ma czasem jedno slowo.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Moja skromna propozycja miala na celu wylacznie ustalenie statusu quo, nie mialam na mysli zadnego grafiku ani programu dzialania. Nie tak dawno zapoznalam sie watkami, dotyczacymi prob utworzenia Stowarzyszenia, a mialy te proby miejsce ostatnio latem 2016. Rozumiem, ze nie jest latwo o zdecydowane dzialania, i dotyczy to nie tylko Ekonomow Forum. Rowniez potencjalni czlonkowie maja prawo byc niezdecydowani. Byc moze nasze zycie zawiera i tak wiele obowiazkow, zakazow i nakazow tudziez terminow, ze kazdy zawaha sie przed przeksztalceniem swojego genealogicznego „hulaj-dusza“ w jeszcze jeden powazny obowiazek.

Mowiac obrazowo, niewielu tutaj kocha zwiazki zalegalizowane, wiekszosc forumowiczow to zawolani flirciarze  :)

Wychodzac z powyzszego zalozenia i nie zaprzeczajac mozliwosci legalizacji naszego hobby, proponuje cos, co bedzie o pare numerow mniejsze niz propozycja pana Piotra. Czyli zwyczajne zgromadzenie w jednym miejscu na forum posiadanych informacji o zindeksowanych metrykach i spisach parafialnych. Jak juz napisalam powyzej, nie musza to byc same indeksy, wystarczy informacja o nich. Na przyklad zindeksowalam w swoim czasie wiele parafii spisu parafialnego dekanatu Sokolka 1909, musialam jednak dac komus slowo, ze poki co indeksow nie opublikuje. Moge jednak przekazac informacje o konkretnym nazwisku czy rodzinie z konkretnej miejscowosci, co juz wiele razy chetnie robilam.

Wydaje mi sie, ze tak postawionemu zadaniu potrafilabym sprostac i ze takie zestawienie powinno okazac sie przydatne.

Alicja
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr Paweł CYPLA w Luty 15, 2017, 12:13:54 am
Zdumiewajace, ile znaczen ma czasem jedno slowo.

Pani Alicjo,
Bardzo lubię czytać to co Pani pisze i nie jest to absolutnie jakakolwiek złośliwość. Próbowałem wielokrotnie dobić się na Pani maila, ale serwer odrzuca każdą wiadomość. Miałem dla Pani kilka linków do poszukiwanych przez Panią nazwisk. A wracając do tematu...

No cóż, jedni lubią flirtować, a inni raczej preferują związki stałe. Jedni wola "genealogiczną swobodę", a drudzy regulaminy, wytyczne i schematy. Ja "stety" lub niestety należę do tych drugich... to zapewne efekt długoletniej służby wojskowej. A tak na poważnie... każda metoda jest dobra, o ile prowadzi do celu. Temat Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich został poruszony niejako przy okazji i w zasadzie nie ma poważnego związku z zamysłem powołania jednego zespołu indeksacyjnego. Tematem jest INDEKSOWANIE, a w tej materii na chwilę obecną panuje delikatnie rzecz ujmując... nieporządek, choć bardziej adekwatne wydaje się słowo na literę B.

Powodem takiego stanu rzeczy jest właśnie brak ustalonych zasad i niechęć podporządkowania się jakiemuś rygorowi. Wszystko się dzieje na zasadzie "każdy sobie rzepkę skrobie". Parafie indeksowane są po kilka razy przez różne osoby, co jest jawnym marnotrawstwem czasu, nie wspominając o włożonym wysiłku. A to tylko przez to, że kilka osób nie potrafi lub nie chce się porozumieć. Z tego właśnie powodu zachęcony Pani wpisem wieloznacznym pt. GRAFIK, PLAN napisałem, to co napisałem. W dalszym ciągu zachęcam do podjęcia działań w tym kierunku. Działając wspólnie i według określonego schematu zdziałamy chyba więcej niż działając osobno i dublując swoją pracę. Pani pieczołowitość i dążenie do perfekcji w indeksowaniu jest SKARBEM, a wielkim sukcesem byłoby zwołanie pod jedną egidą takich ludzi jak Pani. Jest tylko jedno ALE... flirt nie wchodzi w rachubę, tylko stały nudny i żmudny związek oparty na nudnych i niezmiennych zasadach!!!

Gorąco pozdrawiam
Piotr Paweł Cypla
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Marzec 19, 2017, 06:35:08 pm
Witam po dobrym miesiącu,

Nasza dyskusja okazała się owocna: Stowarzyszenie zostało założone, lista zindeksowanych parafii powstała :)))  Rzekłby ktoś, że nie wypada tych dwóch faktów ze sobą porównywać, tak dalece odmienną wagę mają. Jedno podobieństwo nasuwa się jednak niezbicie: zarówno Stowarzyszenie jak i lista powinny rosnąć i cieszyć naszą grodzieńską dumę.

Poniższe trzy zestawienia dotyczą parafii tzw. grodzieńskich, a więc należących do dekanatów Grodno, Sokółka, Wołkowysk. Większość indeksów znajduje się w portalu genealodzy.pl, część – w portalu rodygrodzieńskie.pl, inne pozostają w prywatnym posiadaniu, bądź są w trakcie opracowywania. Autorzy indeksów są w większości członkami tego forum, można się z nimi skontaktować w razie potrzeby. Niektórzy woleli pozostać anonimowi, co należy uszanować.

Bardziej konkretne informacje o zindeksowanych rocznikach oraz niektóre indeksy znajdują się tu: http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że strona jest w trakcie opracowywania, nie wszystkie informacje są przedstawione.

Jakiekolwiek uwagi, poprawki, uzupełnienia czy informacje proszę przekazywać pod adresem genealogia[małpa]alicja-rybalko.de. Lista indeksów będzie na bieżąco aktualizowana.

Pozdrowienia,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - Dekanat Grodno
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Marzec 19, 2017, 06:42:05 pm
Zestawienie zindeksowanych roczników metryk w parafiach grodzieńskich (rzymsko-katolickich ale nie tylko)
Ostatnia aktualizacja 21.12.2017

Brzostowica Mała    
Śluby 1794-1836   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich

Brzostowica Wielka
Śluby 1726-1728   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich
Śluby 1730-1827   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich

Eysymonty Wielkie

Summa:
Chrzty 1776-1818   dostępne w portalu genealodzy.pl
Chrzty 1827-1835   dostępne w portalu genealodzy.pl
Chrzty 1848-1850   dostępne w portalu genealodzy.pl
Chrzty 1863-1871   dostępne w portalu genealodzy.pl
Chrzty 1874-1885   w trakcie opracowania    A. Rybałko

Śluby 1772-1826   dostępne w portalu genealodzy.pl
Brak roczników metryk: 1778

Zgony 1769-1834   dostępne w portalu genealodzy.pl
Brak roczników metryk: 1787

Wyszczególnienie prac i wykonawców:
Chrzty 1776-1783      A. Rybałko
Chrzty 1784-1796   L. Olczyk
Chrzty 1797   A. Rybałko
Chrzty 1798   L. Olczyk
Chrzty 1799-1801   A. Rybałko
Chrzty 1802-1810   L. Olczyk
Chrzty 1811-1818   A. Rybałko
Chrzty 1827-1835   L. Olczyk
Chrzty 1848-1850   L. Olczyk
Chrzty 1863-1871   L. Olczyk
Śluby 1772-1777   L. Olczyk
Śluby 1779-1796   L. Olczyk
Śluby 1797-1812   A. Rybałko
Śluby 1813-1826   L. Olczyk
Zgony 1769-1786   L. Olczyk
Zgony 1788-1834   L. Olczyk

Grodno – Bernardyni, Grodno – Franciszkanie, - brak danych

Grodno - Fara
Chrzty 1828-1829   dostępne w portalu genealodzy.pl                M. Wróblewska
Śluby 1828-1829   w trakcie opracowania                   M. Wróblewska
Śluby 1862-1865   w trakcie opracowania                   M. Wróblewska

Hoża - brak danych

Indura
Chrzty 1797-1801   wysłane do geneteki         A. Rybalko
Śluby 1797-1801    wysłane do geneteki          A. Rybalko
Zgony 1797-1801    wysłane do geneteki         A.  Rybalko

Jeziory
Chrzty 1790-1799   zaplanowane na 2017                   L. Olczyk
Chrzty 1800-1801   w trakcie opracowania                   M. Orechwo, K. Gorczyca
Chrzty 1802-1818   dostępne w portalu genealodzy.pl                   L. Olczyk
Chrzty 1802-1847   dostępne w portalu rodygrodzienskie.pl      J. Klawe, S. Olczyk, K. Gorczyca, P. Cypla, M. Orechwo
Chrzty (grek.-kat.) 1827-1835   dostępne w portalu genealodzy.pl   W. Adamiec

Śluby 1800-1801   w trakcie opracowania      P. Cypla
Śluby 1818   w trakcie opracowania      P. Cypla
Śluby 1802-1847   dostępne w portalu rodygrodzienskie.pl      J. Klawe, S. Olczyk, K. Gorczyca, P. Cypla
Śluby 1848-1864   zaplanowane na 2017      P. Cypla
Śluby 1900-1912   zaplanowane na 2017      P. Cypla

Zgony 1800-1801   w trakcie opracowania      M. Orechwo, K. Gorczyca
Zgony 1802-1818   dostępne w portalu rodygrodzienskie.pl      M. Orechwo
Zgony 1819   w trakcie opracowania      M. Orechwo, K. Gorczyca
Zgony 1820-1847   dostępne w portalu rodygrodzienskie.pl      J. Klawe, S. Olczyk, K. Gorczyca, P. Cypla, M. Orechwo

Kamionka, Krynki – brak danych

Kwasówka
Chrzty 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko
Śluby 1797-1801   w trakcie opracowania    A. Rybałko
Zgony 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko

Łunna
Chrzty 1797-1801   dostępne w portalu genealodzy.pl         A. Rybalko
Śluby 1797-1801    dostępne w portalu genealodzy.pl          A. Rybalko
Zgony 1797-1801    dostępne w portalu genealodzy.pl         A. Rybalko
Brak roczników metryk UMZ: 1800.01.01-04.30
Brak roczników metryk UMZ: 1801.01.01-08.31


Mosty – brak danych

Świsłocz Górna
Chrzty 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko
Śluby 1797-1801   w trakcie opracowania    A. Rybałko
Zgony 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko
Chrzty 1827-1832   dostępne w portalu genealodzy.pl   autor nieznany
Śluby 1827-1832   dostępne w portalu genealodzy.pl   autor nieznany
Zgony 1827-1832   dostępne w portalu genealodzy.pl   autor nieznany
Spis parafian 1793   dostępne w portalu genealodzy.pl   L. Olczyk

Usnarz
Chrzty 1795-1796   dostępne w portalu rodygrodzienskie.pl   S. Olczyk
Chrzty 1797-1801   wysłane do geneteki   A. Rybałko
Śluby 1797-1801   wysłane do geneteki    A. Rybałko
Zgony 1797-1801   wysłane do geneteki   A. Rybałko
Śluby 1802-1849    w trakcie opracowania                           S. Olczyk, A. Kożuchowski

Kaplica w Massalanach
Chrzty 1862-1866, 1868   dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wroblewska
Zgony 1862, 1964   dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wroblewska

Massalany prawosławne
Chrzty 1860      dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wroblewska
Śluby 1860                dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wroblewska
Śluby 1870-1873   dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wroblewska
Zgony 1860      w trakcie opracowania   M. Wroblewska


Tytuł: Aktualny stan indeksacji - Dekanat Sokółka
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Marzec 19, 2017, 06:44:58 pm
Zestawienie zindeksowanych roczników metryk w parafiach grodzieńskich (rzymsko-katolickich)
Ostatnia aktualizacja 21.12.2017

Dąbrowa
Chrzty 1815-1822, 1832-1835, 1838-1840, 1864-1874   w trakcie opracowania   A. Kożuchowski
Śluby 1808-1811    dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Śluby 1812-1916    w trakcie opracowania                   A. Kożuchowski
Zgony 1808-1811   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko

Janów      brak danych

Karpowicze (parafia zlikwidowana w latach 60tych XIX wieku)
Chrzty 1808-1844   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Chrzty 1831-1834   brak ksiąg
Śluby 1808-1843   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Śluby 1818, 1831-1834   brak ksiąg
Zgony 1809-1843   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Zgony 1815, 1818, 1831-1834   brak ksiąg


Korycin
Chrzty 1809-1864   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Chrzty 1811, 1812, 1841   brak ksiąg
Śluby 1809-1811   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Śluby 1813-1823   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Śluby 1824-1828   dostępne w portalu genealodzy.pl   Villa_Poplawy
Śluby 1829      dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Śluby 1830-1836   dostępne w portalu genealodzy.pl   Villa_Poplawy
Śluby 1837-1839   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Śluby 1840-1848   dostępne w portalu genealodzy.pl   Villa_Poplawy
Śluby 1848-1864   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Zgony 1809-1811   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Zgony 1813-1830   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Zgony 1831-1836   dostępne w portalu genealodzy.pl   Villa_Poplawy
Zgony 1837-1864   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz

Spis 1864   w trakcie indeksacji   R. Karabowicz

Kundzin   brak danych

Kuźnica
Chrzty 1822-1840         w trakcie opracowania   wd
Chrzty 1889-1906         w trakcie opracowania   wd
Śluby 1827-1848, 1882-1902   w trakcie opracowania   wd
Ankiety przedślubne 1875-1881   w trakcie opracowania   wd
Zgony 1884-1902         w trakcie opracowania   wd
Spis 1864                    w trakcie opracowania   wd

Nowy Dwór    brak danych

Odelsk
Chrzty 1765-1785      dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Kożuchowski
Chrzty 1786-1789      w trakcie opracowania   A. Kożuchowski
Chrzty 1820-1916      w trakcie opracowania   A. Kożuchowski
Śluby 1723-1732, 1736-1748      dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Kożuchowski
Śluby 1784-1938      w trakcie opracowania   A. Kożuchowski
Zgony 1820-1916      w trakcie opracowania   A. Kożuchowski

W indeksowanej kopii brak roczników metryk ślubnych: 1733-1735.

Różanystok
Chrzty 1811-1819, 1840, 1848-1849, 1866   w trakcie opracowania   A. Kożuchowski
Śluby 1812-1866   w trakcie opracowania   A. Kożuchowski

Sidra
Chrzty 1808-1825      dostępne w portalu genealodzy.pl    A. Rybalko
Chrzty 1829-1830, 1849   w trakcie opracowania      A. Rybalko
Śluby 1808-1825      dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybalko
Zgony 1808-1825      dostępne w portalu genealodzy.pl    A. Rybalko
Spis 1864                     w trakcie opracowania      A. Rybalko

Sokolany   brak danych

Sokółka
Chrzty 1808-1814   ˛   w trakcie opracowania      A. Rybalko
Śluby 1808-1809      dostępne w portalu genealodzy.pl   dzicz
Śluby 1810-1815      w trakcie opracowania      A. Rybałko
Zgony 1808-1817   ˛   w trakcie opracowania      A. Rybalko
Spis 1864                 w trakcie opracowania      A. Rybalko

Suchowola
Chrzty 1808-1812   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Chrzty 1813-1814      dostępne w portalu genealodzy.pl   Ewa Witkowska
Chrzty 1814b-1826   w trakcie opracowania         J. Gniedziejko
Chrzty 1827-1840   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Chrzty 1841           brak księgi
Chrzty 1842-1848   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Śluby 1808-1814   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Śluby 1814-1818   w trakcie opracowania   Ewa Witkowska
Śluby 1819-1826   dostępne w portalu genealodzy.pl   Ewa Witkowska
Śluby 1827-1848   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Śluby 1849-1864   w trakcie opracowania   Ewa Witkowska
Zgony 1808-1811   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Zgony 1813-1814      dostępne w portalu genealodzy.pl   Ewa Witkowska
Zgony 1827-1835   w trakcie opracowania         J. Gniedziejko
Zgony 1845          dostępne w portalu genealodzy.pl           J. Gniedziejko


Szudziałowo
Chrzty 1808-1811   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich
Chrzty 1814-1820   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich
Chrzty 1906-1910   dostępne w portalu genealodzy.pl   W. Chorążewicz
Śluby 1808-1811   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich
Śluby 1815-1825   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich
Zgony 1808-1811   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich
Zgony 1815-1820   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich

Wasilków
Śluby 1894-1918   dostępne w portalu genealodzy.pl   D. Paczkowski
Śluby 1921-1924   dostępne w portalu genealodzy.pl   D. Paczkowski
Śluby 1926-1929   dostępne w portalu genealodzy.pl   D. Paczkowski
Zgony 1896-1901   dostępne w portalu genealodzy.pl   D. Paczkowski / hykiel

Zalesie    brak danych

Tytuł: Aktualny stan indeksacji - Dekanat Wołkowysk
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Marzec 19, 2017, 06:49:02 pm
Zestawienie zindeksowanych roczników metrykw parafiach grodzieńskich (rzymsko-katolickich)
Ostatnia aktualizacja 21.12.2017

Hniezna - danych brak

Jałówka
Chrzty 1798-1808   w trakcie opracowania   ajsza14
Śluby  1798-1808   w trakcie opracowania   ajsza14
Zgony 1798-1808   w trakcie opracowania   ajsza14

Krzemienica, Łysków, Międzyrzecz, Mścibów, Narewka (filia par. Jałówka), Piaski, Porozów – danych brak

Repla
Chrzty 1797-1820   po weryfikacji, dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybalko, K. Vnuk
Chrzty 1821-1829   po weryfikacji, dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybalko
Chrzty 1830-1864   w trakcie opracowania         A. Rybalko, W. Kublicki
Śluby 1797-1818    dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybalko
Śluby 1819-1864    w trakcie opracowania         A. Rybalko
Zgony 1797-1818    dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybalko
Zgony 1819-1864    w trakcie opracowania         A. Rybalko
Rewizja 1795   w trakcie opracowania         A. Rybalko
Inwentarz 1795, indeks wsi Repla, Małachwiejowce, Milkowce, Nowosady www.pbc.biaman.pl/dlibra/doccontent?id=1137&from=FBC                                   A. Rybalko
Spis 1909      w trakcie opracowania         A. Rybalko

Roś
Śluby 1848-1849   w trakcie opracowania   M. Modzelewska

Strubnica   danych brak

Szydłowicze
Chrzty 1797-1800      dostępne w portalu genealodzy.pl   K. Vnuk
Śluby 1797-1800      dostępne w portalu genealodzy.pl   K. Vnuk
Zgony 1797-1800      dostępne w portalu genealodzy.pl   K. Vnuk

Chrzty 1801-1805      w  trakcie opracowania   K. Vnuk
Śluby 1801-1805      w  trakcie opracowania   K. Vnuk
Zgony 1801-1805      w  trakcie opracowania   K. Vnuk


Świsłocz   danych brak

Werejki (filia parafii Repla)
Chrzty 1841-1845      dostępne w portalu genealodzy.pl   K. Vnuk
Chrzty 1846-1859      dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska
Chrzty 1861-1864      dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska
Zgony 1841-1845      dostępne w portalu genealodzy.pl   K. Vnuk
Zgony 1846-1859      dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska
Zgony 1861-1864      dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska

Wołkowysk
Śluby 1846-1849      w trakcie opracowania   M. Modzelewska

Wołpa
Chrzty 1797-1801   dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybalko
Śluby 1797-1801    dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybalko
Zgony 1797-1801    dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybalko
Brak roczników metryk UMZ: 1800.01.01-04.30

Zelwa – danych brak.
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Albink w Marzec 20, 2017, 08:38:14 am
Witam
Małe uzupełnienie do indeksów z dek. sokólskiego:
parafia Dąbrowa - M 1808-1811, Z 1808-1811 jgniedziejko - genealodzy.pl
parafia Suchowola - U 1813-1814, Z 1813-1814 Witkowska Ewa - genealodzy.pl
parafia Szudziałowo - U 1906-1910 W. Chorążewicz - genealodzy.pl
Tytuł: Stan indeksacji - Aktualizacja
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Maj 07, 2017, 05:50:07 pm
Kochani,
dzisiejsza aktualizacja indeksów wykazała szereg interesujących zmian, które zostały już wprowadzone do zestawienia. Poniżej krótkie streszczenie:

Dekanat Grodzieński:

]Brzostowica Mała
Śluby 1794-1836   dostępne w portalu genealodzy.pl   T. Urlich

Jeziory
Chrzty (grek.-kat.) 1827-1828   dostępne w portalu genealodzy.pl   W. Adamiec

Kaplica w Massalanach
Chrzty 1863, 1865, 1866, 1868   w trakcie opracowania   M. Wroblewska

Dekanat Sokółka:

Sidra
Chrzty 1808-1817   ˛   w trakcie opracowania       A. Rybalko
Śluby 1808-1816, 1820    w trakcie opracowania      A. Rybalko
Zgony 1808-1816   ˛   w trakcie opracowania       A. Rybalko

Suchowola
Chrzty 1827-1838   dostępne w portalu genealodzy.pl   Ewa Witkowska

Gdybyście zauważyli jakiekolwiek pominięte indeksy, proszę o wiadomość.

Pozdrowienia,
Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 16 maja 2017
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Maj 16, 2017, 09:37:48 pm
Kochani,

i znów nieco wody w Niemnie upłynęło, nieuchronnie przybyło też indeksów.

Oto krótkie streszczenie zmian, które znalazły się dziś w trzech powyższych zestawieniach.

Dekanat Grodno

Grodno – Fara
Chrzty 1829      w trakcie opracowania         M. Wróblewska

Kaplica w Massalanach
Chrzty 1862 - 1866, 1868   dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wroblewska


Dekanat Sokółka:

Odelsk
Chrzty 1765-1789      w trakcie opracowania   A. Kożuchowski

Sidra
Chrzty 1808-1820   ˛   w trakcie opracowania       A. Rybalko
Śluby 1808-1818, 1820    w trakcie opracowania      A. Rybalko
Zgony 1808-1818   ˛   w trakcie opracowania       A. Rybalko

Suchowola
Chrzty 1839-1840   w trakcie opracowania   J. Gniedziejko
Śluby 1814-1821   w trakcie opracowania   Ewa Witkowska
Śluby 1849-1864   w trakcie opracowania   Ewa Witkowska


Pozdrawiam słonecznie,

Alicja

Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr Paweł CYPLA w Maj 20, 2017, 09:43:20 pm
PARAFIA JEZIORY

Z przedstawionych wcześniej planów do dnia 20.05.2017 wykonano indeksy:

- chrzty: 1846-1847 M.Orechwo
- śluby: 1846-1847 M.Orechwo
- zgony: 1802-1818, 1846-1847 M.Orechwo

w trakcie indeksacji:

- chrzty: 1800-1801, 1841-1845 M.Orechwo/K.Gorczyca
- śluby: 1800-1801. 1818, 1839-1845 P.Cypla
- zgony: 1800-1801, 1819, 1841-1845 M.Orechwo/K.Gorczyca

planowane do indeksacji w 2017 roku

- chrzty: 1790-1799 P,Cypla
- śluby: 1848-1864; 1900-1912 P.Cypla


Wykonane indeksy i plany indeksacyjne parafii jezierskiej zamieszczone są na http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=1950 (http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=1950)


Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr Paweł CYPLA w Maj 20, 2017, 09:45:57 pm
Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie w indeksacji. Aktualny stan indeksacji staram się zamieszczać na naszym portalu w dziale "Metrykalia rzymsko-katolickie" - http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431 (http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431)
Gdyby ktoś zauważył jakieś braki, bardzo proszę o wiadomość.
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr Paweł CYPLA w Maj 22, 2017, 08:25:30 pm
PARAFIA JEZIORY

W dniu dzisiejszym dodałem skrócone indeksy:

- chrzty: 1841-1845
- zgony: 1841-1845


Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr Paweł CYPLA w Maj 29, 2017, 06:02:22 pm
PARAFIA JEZIORY

W dniu dzisiejszym dodałem skrócone indeksy:

- śluby 1841-1845
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Maj 29, 2017, 08:29:36 pm
Witam ciepło i majowo,

Poza powyżej wymienionymi indeksami z parafii Jeziory, wplotłam w nasz wspólny wieniec następujące dodatkowe informacje:


Dekanat Grodno
Grodno – Fara
Chrzty 1828-1829      w trakcie opracowania         M. Wróblewska


Dekanat Sokółka:
Sidra
Chrzty 1808-1820      dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybalko
Śluby 1808-1820       dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybalko
Zgony 1808-1818      dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybalko

Suchowola
Chrzty 1808-1812   w trakcie opracowania         J. Gniedziejko
Chrzty 1839-1840   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Chrzty 1841            brak księgi
Chrzty 1842-1848   w trakcie opracowania         J. Gniedziejko


Pozdrawiam wszystkich,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 18 czerwca 2017
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Czerwiec 18, 2017, 06:37:33 pm
Witam wszystkich,

Pora na nową aktualizację naszej szybko rozrastającej się bazy danych. Oto nowości, które polegają w wielkiej części na zamykaniu luk:


Dekanat Grodno

Eysymonty Wielkie

Chrzty 1797      w trakcie opracowania         A. Rybałko
Chrzty 1874-1885   w trakcie opracowania         A. Rybałko
Śluby 1797-1812   w trakcie opracowania         A. Rybałko


Dekanat Sokółka:

Karpowicze (parafia zlikwidowana w latach 60tych XIX wieku)

Chrzty 1808-1844   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Chrzty 1831-1834   brak ksiąg
Śluby 1808-1843   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Śluby 1818, 1831-1834   brak ksiąg
Zgony 1809-1843   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Zgony 1815, 1818, 1831-1834   brak ksiąg

Korycin

Chrzty 1809-1848   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Chrzty 1811, 1812, 1841   brak ksiąg
Śluby 1809-1811   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Śluby 1813-1823   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Śluby 1829      dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Śluby 1837-1839   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Zgony 1809-1811   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Zgony 1813-1830   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Zgony 1837-1838   dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz

Suchowola

Chrzty 1808-1812   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Chrzty 1842-1845   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Chrzty 1846-1848   w trakcie opracowania         J. Gniedziejko


Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 28 czerwca
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Czerwiec 28, 2017, 08:36:35 pm
Witam w ten miły czerwcowy wieczór,

w dalszym ciągu zamykamy luki w dotychczasowych indeksach:


Dekanat Grodno

Eysymonty Wielkie

Chrzty 1799-1801      w trakcie opracowania         A. Rybałko
Śluby 1797-1812      dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybałko


Dekanat Sokółka

Suchowola

Chrzty 1814b-1826      w trakcie opracowania      J. Gniedziejko
Chrzty 1846-1848   dostępne w portalu genealodzy.pl   J. Gniedziejko
Zgony 1827-1835   w trakcie opracowania         J. Gniedziejko


Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 16 lipca
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Lipiec 16, 2017, 03:11:16 pm
Witam wszystkich bardzo ciepło,

Mottem dzisiejszym jest „Nie ma wakacji dla indeksacji”!!!
Prace trwają wbrew pięknej pogodzie, rozleniwieniu przy lodach i chłodzonym piwku oraz rozhasanemu potomstwu, które akurat nie musi iść na lekcje.
Oto zmiany, wprowadzone już do odpowiednich zestawień w naszych trzech dekanatach:


Dekanat Grodno

Eysymonty Wielkie

Chrzty 1776-1783      w trakcie opracowania         A. Rybałko


Dekanat Sokółka:

Korycin

Chrzty 1848-1864      w trakcie opracowania      R. Karabowicz
Spis 1864         w trakcie opracowania      R. Karabowicz


Kuźnica

Chrzty 1889-1906      w trakcie opracowania      wd


Dekanat Wołkowysk:

Repla

Chrzty 1797-1818      w trakcie weryfikacji   *   A.. Rybałko
* chodzi o sprawdzenie kłopotliwych lub mało czytelnych nazwisk oraz dopisywanie rodziców chrzestnych w szpalcie „uwagi”.

Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Piotr Paweł CYPLA w Lipiec 18, 2017, 09:51:53 am
Kochana Pani Alicjo,
Bardzo dziękuję Pani za włożony wkład pracy i obiecuję, że postaram się nanieść to wszystko do odpowiednich działów naszego portalu rodygrodzienskie.pl. Część z poprzedniej aktualizacji już naniosłem, ale na resztę niestety nie miałem czasu. Jak Pani zapewne zauważyła Stowarzyszenie już powstało i zaczęło działać. Tak jak wcześniej zapowiadałem powołana została uchwałą zarządu Komisja Historyczno-Genealogiczna (której przewodniczę), a w niej między innymi Zespół Indeksacyjny SRG. Powoli gromadzimy skład zespołu i ustalamy plany indeksacyjne na najbliższy rok, a także plan długoterminowy (5 letni). Cały czas mam nadzieję, że Pani stanie się członkiem tego zespołu, na zasadach chociażby członka wspierającego. Informacje o Komisji i jej Zespołach znajdzie Pani na http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=3877 (http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=3877)

Informacje o zindeksowanych i planowanych do indeksacji zasobach zgodnie z naszą wcześniejszą umową zamieszczam na http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431 (http://www.rodygrodzienskie.pl/?page_id=431)

Pozdrawiam
Piotr Paweł CYPLA
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: ajsza14 w Lipiec 18, 2017, 04:42:04 pm
Aktualnie zajmuję się indeksacją parafii Jałówka (powiat Wołkowyski). Jest to parafia katolicka. Posiadam zindeksowane roczniki 1798-1808. Resztę roczników mam nadzieję, ze zindeksuje w dość szybkim czasie.
Pozdrawiam :)
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 3 sierpnia
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Sierpień 03, 2017, 09:16:43 am
Witam serdecznie,

postępy niby niewielkie, ale bardzo pracochłonne, szczególnie jeżeli chodzi o samo-weryfikację i uzupełnianie już poczynionych i nawet opublikowanych indeksów m. in. o nazwiska rodziców chrzestnych. Parafia Repla obfituje w rodziny, obchodzące się z własnym nazwiskiem w sposób dość dowolny. Akty metrykalne natomiast - to często tylko kopie metryk, które zaginęły w odmętach dziejów. Kopie noszą na sobie znamię nieuwagi kolejnych przepisywaczy. Nowe odczytanie metryk po zindeksowaniu okresu ok. 70 lat okazuje się bardzo owocną procedurą. Szczególnie zadowolona jestem z odnalezienia niejakiego Wiktora Olfierowicza (ur. 1820), którego zapisano jako Archilowicza. To był pierwszy Wiktor w parafii Repla, w ciągu następnych 100 lat imię mocno spowszedniało....
Oto ostatnie zmiany:


Dekanat Grodno
Eysymonty Wielkie
Chrzty 1776-1783      dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybałko


Dekanat Wołkowysk:
Repla
Chrzty 1797-1820      dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybałko


Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 2 września
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Wrzesień 02, 2017, 10:57:33 pm
Witam serdecznie,

Lato minęło, pora na urodzaj!... 
Parafia Grodno Fara była niesłychanie obszerna, te dwa lata urodzeń to ponad 300 chrztów rocznie!
Ciąg dalszy weryfikacji metryk parafii Repla oraz uzupełnianie indeksów o nazwiska rodziców chrzestnych – to zajęcie iście benedyktyńskie. Udało się jednak odnaleźć kilka przeoczonych aktów oraz poprawić kilkanaście niepoprawnie odczytanych nazwisk oraz imion.
Parafia Wołpa wydaje się bardzo obiecująca ze względu na bliskie sąsiedztwo Eysymontów i Repli. Pewnie da się prześledzić ślady, pozostawione przez poszczególne osoby w dwóch albo nawet trzech z tych parafii. Szkoda tylko, że zasoby wołpiańskie, dostępne na stronie mormońskiej, są dosyć ograniczone.

Oto ostatnie zmiany:


Dekanat Grodno

Eysymonty Wielkie
Chrzty 1776-1783      dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybałko

Grodno Fara
Śluby 1828-1829      w trakcie opracowania      M. Wróblewska


Dekanat Sokółka:

Suchowola
Śluby 1819-1821      dostępne w portalu genealodzy.pl      E. WitkowskaDekanat Wołkowysk:

Repla
Chrzty 1821-1829      niedługo dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybałko

Wołpa
Chrzty 1797-1801   w trakcie opracowania         A. Rybalko
Śluby 1797-1801    w trakcie opracowania         A. Rybalko
Zgony 1797-1801    w trakcie opracowania         A. Rybalko


Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 20 wrzesnia
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Wrzesień 20, 2017, 08:31:05 am
Witam serdecznie,

W tak zwanym „międzyczasie”, który podobno nie istnieje, ale jest bardzo wygodny, odnalazły się u mormonów brakujące fragmenty ksiąg chrztów z par. Wielkie Eysymonty 1799-1801 i naturalnie zaraz zostały zindeksowane.
Niezmiernie pocieszający jest fakt, że niektóre parafie doznają przywileju całkowitej indeksacji, przynajmniej jeśli chodzi o dostępne księgi. Taką parafią jest od niedawna Korycin. Pan Karabowicz zindeksował nawet spis parafialny 1864, który w niedługim czasie zostanie umieszczony w nowej części portalu genealodzy.pl, a mianowicie tu: http://meldunkowe.genealodzy.pl/meldunkowe.php?op=ch
Postępuje indeksacja kolejnych parafii Grodzieńszczyzny. Po Wołpie, która w niedługim czasie ujrzy światło dzienne, trwa praca przy pięciu rocznikach parafii Łunna. Nieco szerzej napiszę o tym w innym miejscu.

Oto zmiany w skrócie:

Dekanat Grodno

Eysymonty Wielkie
Uzupełniono brakujące indeksy chrztów 1799 wrzesień-grudzień;1800 maj-sierpień; 1801 styczeń-sierpień    dostępne w portalu genealodzy.pl      A. Rybałko

Łunna
Chrzty 1797-1801   w trakcie opracowania         A. Rybalko
Śluby 1797-1801    w trakcie opracowania         A. Rybalko
Zgony 1797-1801    w trakcie opracowania         A. Rybalko


Dekanat Sokółka

Korycin
Chrzty 1848-1864      dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Śluby 1848-1864      dostępne w portalu genealodzy.pl   R. Karabowicz
Zgony 1839-1864      dostępne w portalu genealodzy.pl   R. KarabowiczPozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 30 wrzesnia
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Wrzesień 30, 2017, 06:48:17 pm
Witam serdecznie,

Dzisiaj będzie krótko, ale treściwie. Po dwóch „pięciolatkach” w sąsiadujących ze sobą parafiach Łunna i Wołpa mam zamiar wyruszyć na rekonesans do Sidry, w lata 20-te XIX wieku, a to w celu uzyskania odpowiedniego dystansu.

Oto zmiany w skrócie:

Dekanat Grodno

Grodno – Fara
Chrzty 1828-1829      dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska

Łunna

Chrzty 1797-1801   dostępne w portalu genealodzy.pl         A. Rybalko
Śluby 1797-1801    dostępne w portalu genealodzy.pl          A. Rybalko
Zgony 1797-1801    dostępne w portalu genealodzy.pl         A. Rybalko

Massalany prawosławne
Chrzty 1860      w trakcie opracowania   M. Wroblewska
Chrzty 1870-1873   w trakcie opracowania   M. Wroblewska
Śluby 1860      w trakcie opracowania   M. Wroblewska
Zgony 1860      w trakcie opracowania   M. Wroblewska


Dekanat Wołkowysk

Wołpa
Chrzty 1797-1801      dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybałko
Śluby 1797-1801      dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybałko
Zgony 1797-1801      dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybałko


Dekanat Sokółka

Sidra
Chrzty 1821-1825   w trakcie opracowania         A. Rybalko
Śluby 1821-1825    w trakcie opracowania         A. Rybalko
Zgony 1821-1825    w trakcie opracowania         A. Rybalko


Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 19.10.2017
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Październik 19, 2017, 09:10:33 pm
Witam serdecznie,

nowości indeksacyjne dotyczą dwóch dekanatów: Grodna i Sokółki. Parafia Indura jest ludna i kryje w sobie wiele niespodzianek, również ze względu na bliskość grodzieńskiej metropolii. Indeksy z prawosławnych Massalan, leżących na południe, są ilustracją wielowymiarowości tej ziemi. Naszą małą październikową serię zamyka XVIII-wieczny Odelsk. Zapraszam!

Dekanat Grodno

Indura
Chrzty 1797-1801   w trakcie opracowania      A. Rybalko
Śluby 1797-1801    w trakcie opracowania      A. Rybalko
Zgony 1797-1801    w trakcie opracowania      A. Rybalko

Massalany prawosławne
Chrzty 1860      dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska
Śluby 1860      dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska
Śluby 1870-1873   dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska


Dekanat Sokółka

Odelsk
Chrzty 1765-1775   dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Kożuchowski


Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: vnukinga w Październik 26, 2017, 02:25:25 pm
Dzien dobry (lub Dobry wieczor w zaleznosci od tego, na ktorej półkuli jestesmy  ;)),

Miło mi powiadomic, ze indeksy parafii Szydłowicze, dekanatu wołkowyskiego, UMZ 1797-1799 sa juz dostepne w genetece.
Aktualnie pracuje nad latami 1800-1805 tej samej parafii.

Pozdrawiam serdecznie,

Kinga
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Październik 26, 2017, 03:38:37 pm
Wspaniale, Kingo, juz wprowadzam odpowiednie zmiany w zestawieniu!
Pozdrawiam,
Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 14.11.2017
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Listopad 13, 2017, 09:23:30 pm
Witam serdecznie,

Listopad jest miesiącem wspominków, czyli właściwie porą najodpowiedniejszą do indeksacji. Rośnie nam Indura, która należy do największych parafii grodzieńskich. Pomalutku planowane są następne kroki, ale o tym cicho sza, żeby nie zapeszyć! Opublikowanych nowych indeksów jest niby niewiele, ale i tak pomalutku osaczymy tę naszą Grodzieńszczyznę. Oto zmiany najnowsze:

Dekanat Grodno

Jeziory greko-katolickie
Chrzty 1829-1834      dostępne w portalu genealodzy.pl   W. Adamiec


Dekanat Sokółka

Sidra
Chrzty 1821-1825   dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybałko
Śluby 1821-1825   dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybałko
Zgony 1821-1825   dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Rybałko


Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: Sławomir Olczyk w Listopad 14, 2017, 12:28:21 pm
Drogie Panie.

Wielkie dzięki za tę wielką pracę na rzecz szeroko rozumianej Społeczności Grodzieńskiej. Polecam też parafię Łysków. Są tam niezwykłe skarby.

Pozdrawiam serdecznie.

PS.
Teraz rozpracowuję posłów powiatu grodzieńskiego i wołkowyskiego w dobie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wcale łatwe to nie jest.
Tytuł: Odp: Aktualny stan indeksacji
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Listopad 14, 2017, 10:50:07 pm
Dziękuję w imieniu wszystkich Pań i Panów, którzy indeksowali, indeksują i będą indeksować! Na pewno zajrzymy i do Łyskowa.

Pozdrowienia,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 21.11.2017
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Listopad 21, 2017, 11:22:46 pm
Witam serdecznie,

Nie minął tydzień od ostatniego postu, a już pojawiły się nowe informacje, którymi warto się podzielić. Przede wszystkim intensywnie przebiegają prace przy indeksacji XVIII-wiecznych metryk Odelska, i to zarówno chrztów jak i ślubów. Po drugie okazało się, że ważnym przyczynkiem do zrozumienia Indury są indeksy kościoła filialnego w Usnarzu. Trochę wygląda to na skakanie z parafii do parafii, ale czego się nie zrobi w taki chmurny listopadowy wieczór, żeby sobie nastrój rozjaśnić. Indeksacja to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia – pozwolę sobie sparafrazować Fernando Pessoa, który napisał to samo o literaturze.

Oto zmiany najnowsze:


Dekanat Sokółka

Odelsk
Chrzty 1776-1785      dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Kożuchowski
Śluby 1723-1732, 1736-1748   dostępne w portalu genealodzy.pl   A. Kożuchowski

W indeksowanej kopii brak roczników metryk ślubnych: 1733-1735.


Dekanat Grodno

Usnarz
Chrzty 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko
Śluby 1797-1801   w trakcie opracowania    A. Rybałko
Zgony 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko


Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - 21.12.2017
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Grudzień 21, 2017, 05:53:04 pm
Witam serdecznie,

Informacyjna przerwa była tym razem dłuższa niż zwykle. Przyczyną była awaria serwera w portalu genealodzy.pl. Nowe indeksy zostały do geneteki wysłane, wypadało zaczekać na ich publikację. Niestety awaria daje nam się we znaki do dzisiaj i publikacja indeksów przeciągnie się pewnie aż do następnego roku.
Tym niemniej indeksacja postępuje naprzód i warto o tym napisać w tym ostatnim tegorocznym zestawieniu. Przy okazji – serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego wątku poprzez swoje indeksy i informację o nich. Wesołych, zdrowych i smacznych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu genealogicznych (i nie tylko) sukcesów w Nowym Roku!


Oto zmiany najnowsze:


Dekanat Sokółka

Odelsk
Śluby 1784-1800   w trakcie opracowania      A. Kożuchowski


Dekanat Grodno

Grodno (fara)
Śluby 1862-1865   w trakcie opracowania   M. Wróblewska

Indura
Chrzty 1797-1801   wysłane do geneteki   A. Rybałko
Śluby 1797-1801   wysłane do geneteki   A. Rybałko
Zgony 1797-1801   wysłane do geneteki   A. Rybałko

Jeziory (grek.-kat.)
Chrzty 1835   dostępne w portalu genealodzy.pl   W. Adamiec

Kwasówka
Chrzty 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko
Śluby 1797-1801   w trakcie opracowania    A. Rybałko
Zgony 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko

Świsłocz franciszkańska czyli Górna
Chrzty 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko
Śluby 1797-1801   w trakcie opracowania    A. Rybałko
Zgony 1797-1801   w trakcie opracowania   A. Rybałko

Usnarz
Chrzty 1797-1801   wysłane do geneteki   A. Rybałko
Śluby 1797-1801   wysłane do geneteki   A. Rybałko
Zgony 1797-1801   wysłane do geneteki   A. Rybałko


Dekanat Wołkowysk


Werejki
Chrzty 1849-1859   dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska
Chrzty 1861-1864   dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska
Zgony 1854-1859    dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska
Zgony 1861-1864    dostępne w portalu genealodzy.pl   M. Wróblewska


Pozdrawiam serdecznie,

Alicja
Tytuł: Aktualny stan indeksacji - ostatni zapis w tym miejscu
Wiadomość wysłana przez: A. Rybalko w Styczeń 01, 2018, 10:26:48 pm
Witam serdecznie, informując zarazem, że dalsze aktualizacje zostały od dziś przeniesione do nowego wątku: http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=725.0

Jak się wydaje, temat „Indeksacja parafii Grodzieńskich„ jest odpowiedniejszym miejscem niż „Listy do Ekonomów Forum”, choć może nie tak poręcznym. Ale dla szukającego nic trudnego…

Pozdrawiam noworocznie,

Alicja