Autor Wątek: Krczki  (Przeczytany 764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline San.Min.

• Newbie
  • *
Krczki
« dnia: Styczeń 20, 2020, 06:31:48 pm »
W aktach przewija mi się miejscowość Krczki. Nie ma jej w goglach ani kami.net. Interesuje mnie, ponieważ musi mieć związek z nazwiskiem Kreczko. To nazwisko jest w powiecie wołkowyskim, parafia Międzyrzecze. Czy ktoś z Was się natknął na taką miejscowość?

Offline Łucja

• Newbie
  • *
Odp: Krczki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2020, 10:21:42 pm »
Może te akty zalinkować by się przydało, chodzi o odczytanie ale i o okres czasu.

Łucja

Offline A. Rybalko

• Test
  • Hero Member
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2020, 08:24:21 pm »
Proszę podesłać link do skanu, gdzie jest napisana ta nazwa Krczki - może razem przeczytamy o co tu chodzi.

Offline Arek1975

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2020, 03:34:42 pm »
a może odpowiedź jest na tej stronie
Wieś Kreczki
Cerkiew sławatycka 1825-1828
wieś Pawłowicze - Józefa Dziekońskiego, wieś Jarutycze - Józefa Dziekońskiego, wieś Chomicze - Ludwiki Korczycowej, wieś Owieczyce -  Ludwiki Korczycowej,  wieś Pieniucha - Rafała Grabowskiego,  wieś Zienkowce - Rafała Grabowskiego, wieś  Zaprudzie - Rafała Grabowskiego, wieś Sławatycze - Rafała Grabowskiego, wieś Piczuki – własność kościoła międzyrzeckiego, wieś Kreczki - kościoła międzyrzeckiego, wieś Klepacze - różnych dziedziców,  dwór Pieniucha - Rafała Grabowskiego, dwór Ułasowszczyzna - Ludwiki Korczycowej, dwór Mazyrkowszczyzna - Józefa Dziekońskiego.
http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=606.0

Offline San.Min.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2020, 01:18:29 pm »
Przepraszam, że nie odpisywałam, ale nie dostałam powiadomień :(

a może odpowiedź jest na tej stronie
Wieś Kreczki
Cerkiew sławatycka 1825-1828
wieś Pawłowicze - Józefa Dziekońskiego, wieś Jarutycze - Józefa Dziekońskiego, wieś Chomicze - Ludwiki Korczycowej, wieś Owieczyce -  Ludwiki Korczycowej,  wieś Pieniucha - Rafała Grabowskiego,  wieś Zienkowce - Rafała Grabowskiego, wieś  Zaprudzie - Rafała Grabowskiego, wieś Sławatycze - Rafała Grabowskiego, wieś Piczuki – własność kościoła międzyrzeckiego, wieś Kreczki - kościoła międzyrzeckiego, wieś Klepacze - różnych dziedziców,  dwór Pieniucha - Rafała Grabowskiego, dwór Ułasowszczyzna - Ludwiki Korczycowej, dwór Mazyrkowszczyzna - Józefa Dziekońskiego.
http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=606.0

Tak, zgadza się :D a ja wpisywałam uparcie Krczki ;) Dziękuję :)

Czyli istniała i pewnie nazwisko Kreczko od niej pochodzi.