Autor Wątek: Szlapa (Grodno) - szukam przodków  (Przeczytany 3024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michus

• Newbie
  • *
Szlapa (Grodno) - szukam przodków
« dnia: Listopad 26, 2013, 10:53:48 pm »
Witam, szukam przodków o nazwisku Szlapa z Grodna. Najlepiej chciałoby się wiedzieć czy jest jakaś możliwość aby zgłębić historię rodziny nieco bardziej wstecz.
Pozdrawiam.

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Szlapa (Grodno) - szukam przodków
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2013, 03:17:44 pm »
Witam,

Możliwości zgłębienia historii rodziny zawsze jakieś są (czasem jest ich niewiele o ile np. brak ksiąg metrycznych) jednak zwykle wszystko zależy od tego jak bardzo się ktoś chce zaangażować, bo zdobywanie informacji z tych terenów do najłatwiejszych nie należy. Nadmieniam, że księgi z dekanatu Grodno zachowały się w zasadzie w komplecie przynajmniej od lat 30 - XIX wieku.

Osobiście nie spotkałem się jeszcze z nazwiskiem Szlapa, czy wiadomo na jakiej ulicy mieszkali krewni w Grodnie ? Może zdjęcia cmentarzy Farnego i Zaniemeńskiego, które zrobiłem mogą naprowadzić na jakąś wskazówkę ?

Pozdrawiam
Rafał
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2013, 01:22:38 am wysłana przez Rafał Jurowski »

Offline Albink

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2013, 11:56:09 am »
W 1924 lub 1925 roku w Grodnie Wiktor Szlapa brał ślub z Anną Myśliwiec. Interesowało mnie nazwisko Myśliwiec, stąd zapamiętałem to nazwisko Szlapa, a ta Myśliwiec to jednak nie była z "moich" Myśliwców.
Pozdrawiam
AK
Pozdrawiam
Albin

Offline michus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2013, 09:48:00 pm »
Dziękuję za odpowiedzi!

W 1924 lub 1925 roku w Grodnie Wiktor Szlapa brał ślub z Anną Myśliwiec. Interesowało mnie nazwisko Myśliwiec, stąd zapamiętałem to nazwisko Szlapa, a ta Myśliwiec to jednak nie była z "moich" Myśliwców.
Pozdrawiam
AK

Tak, zgadza się! Wiktor i Anna to moi przodkowie. Bardzo proszę o kontakt czy możliwe jest uzyskanie jakichś informacji/dokumentów na ich temat?
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 09:50:33 pm wysłana przez michus »