Autor Wątek: Płońscy z okolicy Starzyna (Staryna) - parafia Jeziory  (Przeczytany 2804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Hero Member
Płońscy z okolicy Starzyna (Staryna) - parafia Jeziory
« dnia: Wrzesień 24, 2013, 11:19:38 am »
Witam,

Poszukuję potomków Karoliny Jurowskiej oraz jej kolejnych mężów Piotra Płońskiego syna Marcina oraz Józefa Jurowskiego.
Karolina i Piotr mieszkali w Starzynie, po śmierci Piotra wyszła kolejny raz za mąż za Józefa Jurowskiego.
Z informacji które zgromadziłem do tej pory wiem, że Karolina z pierwszego małżeństwa miała dwóch synów: Jakuba Płońskiego oraz Joachima Płońskiego ur. 1855. Jakub w 1865 poślubił Mariannę Obuchowicz. Będę wdzięczny za kontakt z potomkami tej rodziny.

Pozdrawiam
Rafał Jurowski

« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2015, 03:28:35 pm wysłana przez Rafał Jurowski »

Offline Toras

• Newbie
  • *
Odp: Płońscy z okolicy Starzyna (Staryna) - parafia Jeziory
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2020, 10:16:43 am »
Syn Jakuba Płońskiego, Adam poślubił Stefanie Strzałkowską. Mieszkali w Grodnie i Świsłoczy. Link https://www.geni.com/people/Adam-P%C5%82o%C5%84ski/6000000000460143435
Pozdrawiam.

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2020, 03:29:32 pm »
Witam,

W sumie to by pasowało, slub 1865, a syn Adam urodzony w 1866 rok. Jednak mi nic o takim nie wiadomo.
Czy jest pewne, że ten Jakub był synem Piotra i Karoliny Jurowskiej ?

Pozdrawiam
Rafał

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2020, 03:55:23 pm »
Trochę skłamałem.  Przypomniałem sobie notatki, które zrobiłem podczas spotkania z moim krewnym Feliksem Płońskim.
I faktycznie według krewnego Jakub syn Piotra i Karoliny Jurowskiej miał syna Adama Płońskiego oraz siostry Jadwigę, która wyszła za mąż za Jana Oleńskiego, Zofię + wyszła za ? Cydzika z Tołoczek , Marię wyszła za Tadeusza Ejsymonta z Wielkich Ejsymontów. Jednak aktów chrztów Adama oraz sióstr nigdy nie szukałem.
Na papierach mam znalezione tylko te osoby, które znajdują się na drzewie.

« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2020, 06:44:04 pm wysłana przez Rafał Jurowski »