Autor Wątek: Giedrojć/Rybko  (Przeczytany 2705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia_op1

• Newbie
  • *
Giedrojć/Rybko
« dnia: Październik 16, 2014, 09:23:45 am »
Szanowni Państwo,

rozpoczynam poszukiwania swoich grodzieńskich korzeni :) Niestety, nie mam wielu informacji. Mój dziadek Stanisław Giedrojć urodził się w Sopoćkinie w 1922 r. Jego ojcem był Piotr Giedroyć - daty urodzenia nie znam, podobno zginął podczas wojny, legenda rodzinna głosi, że był tajnym posłem na sejm (ale na jaki, czy to w ogóle możliwe?). Jego żoną była Anna z domu Rybko, urodzona w 1887 r. Wiem jeszcze, że Piotr miał siostrę Wincentynę... I na tym kończy się moja wiedza. Jeśli ktoś z Państwa spotkał się z tymi nazwiskami w Grodnie i okolicy, jeśli coś Państwu mówią, będę bardzo wdzięczna za WSZYSTKIE informacje i wskazówki do dalszych poszukiwań.
Dziękuję!

Barbara Giedrojć

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Giedrojć/Rybko
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2014, 09:42:00 am »
Witam,

W moich poszukiwaniach trafiłem na ślub Jurowskiej z Giedrojciem

Antoni Jan Giedroyć s. Franca i Julii Pacewicz + Marią Małgorzatą Jurowska, ślub odbył się w Grodnie w końcu XIX wieku

Maria Małgorzata Jurowska była wdową po Bolesławie Jurowskim, jak nazywała się z domu muszę poszukać.

Po Giedrojciu był jeszcze trzeci mąż Stanisław Szymanowicz - Szymański, który był  - prawdopodobnie pułkownikiem piechoty
http://www.muzeumwp.pl/oficerowie/?letter=S&page=79 , może to coś Pani mówi ?

Zdaje się, że na cmentarzu w Grodnie jest jakiś nagrobek Giedrojciów powiązanych z Ejsmontami.

Pozdrawiam
Rafał
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 02:02:45 am wysłana przez Rafał Jurowski »

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2014, 09:44:32 am »
Ta Maria Małgorzata Jurowska była bodajże z rodziny Songin

Offline Basia_op1

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2014, 06:11:55 pm »
Bardzo dziękuję za informacje.
Ps. Pan to chyba był niedawno na konferencji w Brzegu... :) ja również. Pozdrawiam!

Offline Sławomir Olczyk

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Rody Grodzieńskie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2014, 11:05:12 am »
Ci Giedroycie, o których pisze Rafał, byli z Prużańskiego. Waleria Eysymonttówna, była córką pułkownika Kazimierza i Walerii z Raczyńskich, a żoną brata wspomnianego Antoniego Giedroycia - Władysława, też z tego powiatu. Uroczyście oświadczam, że nic więcej nie wiem w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2014, 11:17:55 am wysłana przez Sławomir Olczyk »