Brazul-Brushkovsky Siemion z Sokółki

Zaczęty przez Brushkovskaya, Listopad 11, 2015, 03:29:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brushkovskaya

 Brazul-Brushkovski Semyion, mój dziadek urodził się w 1904 roku w Sokółce. Według plotek, on i jego młodszy brat, Mikołaj (1910), "po zniszczeniu jego rodziny Czerwonej Gwardii" (?) рo rewolucji 1917 roku, uciekł i jakoś skończyło się w Rostowie nad Donem. Nigdy nie widziałem go od śmierci w czasie wojny. Vtechenie długo szukałem informacji o nim i jego rodziną, ale wszystko na próżno. Wreszcie, ostatnio w "Memorial", dowiedziałem się, że został odznaczony medalem w 1944 roku i został pochowany w Bułgarii. Proszę, może ktoś coś wie ..

Brushkovskaya

Скажите пожалуйста, а можно ли мне заказать метрику моего дедушки Бразуль-Брушковского Семена? И как это сделать? Кроме того, что он родился в Сокулке в 1904 году, и что похоронен в Болгарии в 1944, я ничего не знаю

Powiedz mi, proszę, mogę zamówić metrykę dziadka Brazul-Brushkovskogo nasiona? A jak to zrobić? Urodził się w 1904 Sokółce, i został pochowany w Bułgarii w 1944 roku. Nic więcej o nim nie wiem

Rafał Jurowski

Witam,

Czy Pani dziadek był prawosławnego wyznania ?

Pozdrawiam
Rafał

Brushkovskaya

Здравствуйте! Я думаю, что он был православным, так как женился он на глубоко верующей православной Ксении Иосифовне. Она его очень любила и вспоминала только хорошее

Witamy! Myślę, że był prawosławny, a ożenił się głęboko religijną prawosławnego Xenia Josephovna. Ona bardzo go kochała i pamiętać tylko dobre

Rafał Jurowski

Nie jestem specjalnie zorientowany w tych terenach jednak w bazie pradziad znajdują się informacje o księgach metrycznych z terenów Sokółki, prawosławnych jak i katolickich.
Nie wiem czy to księgi z wszystkich kościołów znajdujących się w Sokółce ? Księgi te zawierają rok w którym urodził się Pani dziadek.

http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradziad.php?l=pl&miejscowosc=sok%F3%B3ka&gmina=&wojewodztwo_id=0&wyznanie_id=0&rodzajaktu_id=0&search=szukaj

Prosze spróbować napisać do Archiwum Państwowego w Białymstoku sekretariat_ap@bialystok.ap.gov.pl


Brushkovskaya

Большое Вам спасибо за беспокойство

Rafał Jurowski

Nie ma za co, jeżeli byłby jakieś problemy w kontaktach z Archiwum to proszę dać znać. W razie czego pomogę.

Brushkovskaya

Здравствуйте! Мне очень жаль. Но книгу Вашу скачать почему-то не получается. Я Вас очень прошу, пошлите ее еще раз. Может мы сможем ее открыть. И по ссылке, которую вы мне дали , я послала письмо с просьбой. Мне пришел ответ:"To jest potwierdzenie doręczenia wiadomości, która została wysłana na adres sekretariat_ap@bialystok.ap.gov.pl.

Uwaga: To potwierdzenie doręczenia wiadomości oznacza tylko, że wiadomość została wyświetlona na komputerze adresata. Nie ma żadnej gwarancji, że treść tej wiadomości została przeczytana lub zrozumiana.
Все файлы проверены, вирусов нет


Witamy! Przykro mi. Ale pobieranie książki z jakiegoś powodu się nie powiedzie. Błagam cię, wyślij go ponownie. Może możemy go otworzyć. I link, który mi dałeś, wysłałem list z prośbą. I nadeszła odpowiedź: "To Jest potwierdzenie doręczenia Wiadomości, Która została wysłana na Adres sekretariat_ap@bialystok.ap.gov.pl.

Uwaga: W celu potwierdzenie doręczenia Wiadomości oznacza TYLKO, ZE Wiadomość została wyświetlona na komputerze adresata. Nie ma żadnej GWARANCJI, Ze treść Wiadomości została przeczytana Tej LUB zrozumiana.
Wszystkie pliki sprawdzone, wirusy

Brushkovskaya

Добрый вечер! Извините меня пожалуйста за беспокойство. Но Вы первый человек, который откликнулся на мой крик души. Что-то мне кажется, что польские документы очень плохо доходят... Не могли бы Вы заглянуть в эту книгу и написать мне что-нибудь про моего деда. Ну что-нибудь...
Dobry wieczór! Przepraszamy za utrudnienia, proszę. Ale ty jesteś pierwszą osobą, która odpowiedziała na wezwanie duszy. Coś wydaje mi się, że polskie dokumenty są bardzo złe dochody w Rosji ... proszę spojrzeć na tę książkę i napisać coś o moim dziadku. Cóż, przynajmniej jeden zatsepochku.

Rafał Jurowski

Witam,

Z archiwum otrzymała Pani automatycznie wygenerowaną wiadomość, informuje ona o dostarczeniu wiadomości.
Na odpowiedź pracowanika archiwum będzie trzeba poczekać, chyba mają miesiąc na odpowiedź.
Jeżeli chodzi o link to postaram się jeszcze coś poprawić.

Pozdrawiam
Rafał

Brushkovskaya

Здравствуйте! Спасибо за книгу, которую Вы мне прислали. Только, к сожалению, ничего я там не нашла. Там общая информация. Может я что-то не поняла, так как польский язык не знаю и потому очень плохо ориентируюсь... Скажите пожалуйста, а где можно увидеть архивы Сокулки. Это же небольшой город, неужели сложно найти там человека. Может какие родственники остались..

Witamy! Dziękuję za książkę Ty Mnie posłał. Ale, niestety, nie znalazłem nic konkretnego. Nie znam języka polskiego. Może dlatego, że nie bardzo rozumiem. Powiedz mi, proszę, gdzie można wyświetlić zarchiwizowane pliki Sokółce. Na przykład, pamiątkowe książki, zajęcia katalogów. Jest to małe miasteczko. Ale to jest bardzo trudno znaleźć kogoś. Czy istnieje forum ludzi z Sokółki? Przepraszamy za niezdarnego frazy

Agnieszka

А может попробуйте написать в местную газету https://www.facebook.com/nowinysokolskie/ Возможно после стати кто то с родственников отреагирует



A może proszę spróbować napisać do lokalnej gazety. Może  po artykule ktoś z rodziny zareaguje.

Brushkovskaya

написала. спасибо. может еще подскажите что?

napisałem. Dziękuję. Nadal można powiedzieć, że?

Brushkovskaya

Brazul-Brushkovski Semyion, mój dziadek urodził się w 1904 roku w Sokółce. Według plotek, on i jego młodszy brat, Mikołaj (1910), "po zniszczeniu jego rodziny Czerwonej Gwardii" (?) рo rewolucji 1917 roku, uciekł i jakoś skończyło się w Rostowie nad Donem. Nigdy nie widziałem go od śmierci w czasie wojny. Vtechenie długo szukałem informacji o nim i jego rodziną, ale wszystko na próżno. Wreszcie, ostatnio w "Memorial", dowiedziałem się, że został odznaczony medalem w 1944 roku i został pochowany w Bułgarii. Proszę, może ktoś coś wie .

Rafał Jurowski

Temat jest nadal otwarty proszę pisać tutaj

Pozdrawiam
Rafał