Autor Wątek: Bielscy herbu Jelita z okolic Brześcia litewskiego  (Przeczytany 1613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Hero Member
Bielscy herbu Jelita z okolic Brześcia litewskiego
« dnia: Marzec 20, 2016, 10:34:03 am »
Witam,

Poszukuję potomków Anny Okołowicz ur ~1670  + (I) Józef Bielski ? + (II) Dominik Bielski ? jej braci: Antoniego Okołowicza + ? oraz Teodora Okołowicza + ? Zadernowska  (sterilis)

Wśród potomków tych osób występują :

Stanisław Bielski - rotmistrz ?, sędzia grodzki 1783, cześnik brzesko-litewski 1791 wg. herbarza Uruskiego , Zofia Okołowicz + Leon Bielski, Teodora Bielska + Dominik ? Bielski, Justyna Bielska + ? Rzążewski (Rzązewski)?, Marianna Bielska, Franciszka Okołowicz + Karol Bielski.

Pozdrawiam
Rafał

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 08:10:22 pm wysłana przez Rafał Jurowski »

Offline Sławomir Olczyk

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • Rody Grodzieńskie
Odp: Bielscy herbu Jelita z okolic Brześcia litewskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2016, 06:53:03 am »
Witaj Rafale.

Sprawdź najpierw w podymnym gdzie mieszkali. Może uda się ustalić parafie. Wtedy będzie łatwiej dojść gdzie szukać.

Pozdrawiam serdecznie.

Offline Rafał Jurowski

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Bielscy herbu Jelita z okolic Brześcia litewskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2016, 09:10:44 pm »
Witaj,

Myślę, że jak ktoś szuka tej rodziny Bielskich to z łatwością dotrze do mego wpisu i mnie oświeci gdzie ta rodzina mogła zamieszkiwać, zostawmy trochę przyjemności innym w rozpracowywaniu swej rodziny :)

A jak już piszesz o miejscach to w Archiwum Głównym Akt Dawnych w zespole Korespondencja Augusta Poniatowskiego odnalazłem kilka listów Joanny z Zadernowskich Bielskiej żony Adama Bielskiego. Adam wraz z żoną byli dzierżawcami folwarku w Ostrowiu w ekonomii brzeskiej. Z listów tych i dołączonych dokumentów dowiadujemy się m.in, że byli oni rodzicami dziewięciorga dzieci: Józef Bielski, Kasper Bielski, Karol Bielski, Michał Bielski, Leopold Bielski, Rafał Bielski, Konstanty Bielski, Aniela Bielska i Józefa Bielska. Majątek Ostrowie w 1794 został ogołocony przez wojska Grafa Suworawa. Może byli oni jakoś niedaleko spokrewnieni z tymi, których szukam ja ? Ciekawie będzie dotrzeć do potomków obu linii, jednak czy się to uda ?  Wierzę, że tak !

Pozdrawiam
Rafał