Grodzieński Zespół Indeksacyjny > Indeksacja parafii Grodzieńskich

Zespół Indeksacyjny - kto chce włączyć się w indeksację Grodna i innych

(1/15) > >>

Sławomir Olczyk:
Szanowni Państwo.

Mormoni udostępnili skany parafii Dekanatu Grodzieńskiego i Wołkowyskiego. Myślę, że czas najwyższy zacząć poważną indeksację. Możemy rozpocząć wreszcie Grodno, Hożę, Łunnę, Wołkowysk, Świsłocz i wiele innych tak poszukiwanych przez wielu z Państwa miejscowości.

Pan Piotr Cypla zadeklarował indeksację cerkwi unickiej w Żydomli.

Ja robię chrzty z parafii Wielkie Eysymontty. Chrzty z Jezior z lata 1802-1818 są już dodane do Genetyki, śluby z tych lat są na ukończeniu.

Sprawdźmy też co jest już zindeksowane.

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr Paweł CYPLA:
Niestety chwilowo jest jakiś problem techniczny s FS - mam nadzieję, że szybko ustąpi. Odnośnie indeksowania proponowałbym stworzenie jakiegoś wzoru np. formularza excel lub nawet zbudowanie bazy access. Musimy też rozwiązać problem weryfikacji i korekty danych. Niestety niektóre księgi lub poszczególne zapisy są bardzo trudne do odczytania, co może generować liczne błędy. Dlatego też moim zdaniem oprócz zespołu indeksacyjnego konieczne są również osoby zajmujące się tylko i wyłącznie korektą danych.

Pozdrawiam
Piotr

Sławomir Olczyk:
Myślę, że wzór Geneteki jest optymalny.

Pozdrawiam serdecznie.

Rafał Jurowski:
Witajcie,

Tak na początek proponowałbym pobranie tych skanów na dyski a potem powymienianie się materiałem. Przeglądanie tego online to męczarnia.

Oczywiście jestem jak najbardziej za indeksacją i chętnie zabiorę w niej udział tylko pod warunkiem, że owoce pracy nie będą dostępne dla wszystkich a jedynie dla osób, które także indeksują ewnetualnie wykazują inne zaangażowanie.

Coś za coś, pewnie wielu osobom takie podejście się nie spodoba, ale takie mamy czasy. Ja niestety tzw. altruistą nie jestem :)

Pozdrawiam
Rafał

heniedz:
urrrrrrra

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej