Poszukiwania miejsc i ludzi > Szukam miejscowości

Parafia Hniezno

(1/2) > >>

Aniela Awtuch:
Witam serdecznie ,
jestem nową uczestniczką tego Forum i być może wybrałam błędny wątek. Jestem zainteresowana Księgami Metrykalnymi z Parafii Hniezno - dekanat wołkowyski.W tej parafii zostali ochrzczeni i wzięli ślub przodkowie mojego męża Grzegorza Awtuch. Piszę w jego imieniu ponieważ to ja zajmuję się genealogią rodziny/ jestem członkiem WTG GNIAZDO w Poznaniu/.Grzegorz Awtuch urodził się w Poznaniu w 1945r. Jego  ojciec Wacław Awtuch urodził się 19.05.1911r. we wsi /folwarku/ Moczulisko jako syn Aleksandra Awtuch i Marii z d. Piwowarczyk.
Maria Piwowarczyk urodziła się 4.10.1891r. we wsi Hołynka jako córka Józefa Piwowarczyk i Michaliny z d. Strupczewska. Jaka jest możliwość dotarcia do tych aktów urodzenia i prawdopodobnie ślubu Marii Piwowarczyk i Aleksandra Awtuch przed 1911 rokiem? Czy można komuś zlecić poszukiwania? Ja mogę pomóc w poszukiwaniach w Archiwach Poznańskich.
Waclaw Awtuch przybył do Poznania  przed wojną - wywieziony przez Niemców do Generalnej Guberni powrócił w 1945 roku i tu zmarł w 1975 roku. Maria Awtuch /babcia  Grzegorza/ przybyła do Poznania w ramach repatriacji w 1946 roku i tu zmarła w 1970r. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam. Nela ?Aniela Awtuch/

Adi-master:
https://familysearch.org/search/catalog/2323279?availability=Family%20History%20Library
Pod tym linkiem są księgi metrykalne z dekanatu Wołkowyskiego, w AA Białystok brak jest ksiąg z tego dekanatu. Mogą być jeszcze w Grodnie lub Wilnie
pozdrawiam
Adam

Aniela Awtuch:
Dziękuję Adamie za link.
Kłopot w tym,że akta są do 1864r. a ja potrzebuję późniejszy okres lata 1891 -1912. Pozdrawiam. Nela /Aniela Awtuch/

Rafał Jurowski:
Witam,

W archiwum w Grodnie też nie ma https://drive.google.com/file/d/0B-OIdPZGS7cvazhaUWFwYXZwTWc/view
Pewnie trzeba szukać w ZAGS (wołkowyskie USC) oraz parafia. Chyba, że w Wilnie w Archidiecezji coś mają ?

Pozdrawiam
Rafał

Aniela Awtuch:
Witam,
dziękuję Rafale za podpowiedź, ale nie wiem jak dotrzeć do wołkowyskiego USC. Gdzie mam napisać czy komuś zlecić kwerendę?
Poproszę o więcej podpowiedzi w tej sprawie.
Pozdrawiam.Nela /Aniela Awtuch/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej