Poszukiwania miejsc i ludzi > Szukam miejscowości

Wołkowysk

(1/1)

Aniela Awtuch:
Witam,
w roku 1946 z Wołkowyska do Poznania  w ramach repatriacji wyjechała Maria Awtuch z d. Piwowarczyk - wdowa / mąż Aleksander w sierpniu 1939 roku jeszcze żył/ z synem Zbigniewem oraz z córką Sabiną Olechnowicz z d. Awtuch  i jej mężem Kazimierzem Olechnowiczem i synem Wiesławem Olechnowicz. Wszyscy w tym czasie mieszkali przy ul. Szosowej 99  / w czasie wojny Landserstrasse/. Jaka jest nazwa tej ulicy obecnie?
 Interesuje mnie również obecna nazwa przedwojennej ulicy Kraszewskiego. Za wszelkie informację będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam. Nela
/Aniela Awtuch/

Rafał Jurowski:
Witam,

Czy w internecie znajduje się jakaś mapa przedwojennego Wołkowyska ? Nie potrafię takiej odnaleźć, jeżeli taka by się odnalazła to nie powinno być problemu z usaleniem, które to teraz ulice.

Jedyne na co natrafiłem to informacja z poratlu Sztetl o mapie Wołkowyska, która znajduje się w zasobie Archiwum Akt Nowych https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/w/1579-wolkowysk/97-mapy/35979-plan-miasta-wolkowyska-z-1925-r

Archiwum Akt Nowych w Warszawie, zespół  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych sygnatura, 269/12

Jeżeli nikt na forum nie wie jak obecnie nazywają się te ulice będzie trzeba napisać do Archiwum Akt Nowych i ewentualnie poprosić o skan tej mapy lub informacje.

Pozdrawiam
Rafał

Aniela Awtuch:
Przepraszam,że z takim opóźnieniem odpowiadam ale nie mogłam wcześniej tu zaglądnąć.
Dziękuję serdecznie za odpowiedź i radę. Napiszę do Archiwum z prośbą o pomoc.
Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam. Aniela Awtuch

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej