Nasze Forum - Materia ogólna > Dialogi

Księgi metrykalne_DEKANAT TROKI_Parafia RYKONTY

(1/3) > >>

lupo:
Witam,
Jestem pierwszy raz na forum. Poszukuję ksiąg parafialnych Dekanatu Troki z okresu wcześniejszego niż 1798 r. oraz od 1915 r. Interesuje mnie miejscowość Rykonty, która w 1744 r. należała do Parafii Troki, a w latach późniejszych była filią Parafii Troki. Parafia była prowadzona przez Dominikanów. W archiwach w Krakowie i Białymstoku też nie wiedzą. Kilka dokumentów widniało w katalogu portalu BARIS, jednak portal od kilku lat nie działa. Jeśli ktoś z Państwa wie gdzie znajdują się takie dokumenty, to bardzo o to proszę o pomoc.

Teresa

A. Rybalko:
Sugeruję, żeby napisać po polsku dobrze przemyślanego maila do parafii w Rykontach:

http://www.vilnensis.lt/parapijos/parapija/49/

Może w ten sposób uda się uzyskać jakieś informacje, przynajmniej co do nowszych ksiąg. Jak wyczytałam w wikiperii, kościół przeszedł ciężkie koleje losu, np. został zdewastowany w 1812, możliwe, że wiele ksiąg zniszczono bezpowrotnie.

Z drugiej strony - ze względu na bliskość innych parafii (np. Troki są odległe o 9 km), możliwe jest, że uda się Pani  odnaleźć metryki w tych parafiach. To warto sprawdzić z mapą w ręce.

Ala2:
może pomoże poniższe:
https://www.familysearch.org/search/catalog/2317996?availability=Family%20History%20Library
Metrical books : Deanery, 1700-1938 Roman Catholic Deanery. Troki (Troki)

ps. ja ostatnio napisałam do X Proboszcza jednej z Parafii k/Wilna w sprawie   interesującego mnie nazwiska .Otrzymałam przemiłą odpowiedź , iż mogę liczyć na Jego pomoc.

lupo:
   
       Witam:) Rozmawiałam z księdzem i pisałam do niego. Odpowiedział mi, że mają księgi od 1944 roku. U mormonów znalazłam skany z lat 1798-1914. Wertując notatki natknęłam się na informację, że od 1688 r. Rykonty były filią Parafii Jewie. Dziwne, że  nie mogę zlokalizować Dekanatu Troki z okresu wcześniejszego niż 1798 r. Jestem chyba jedyną osobą w Polsce, która szuka przodków z Parafii Rykonty. Podobno dokumenty Parafii Jewie są na Białorusi, ale nic nie mogę znaleźć online.

Pozdrawiam,Teresa   

Ala2:
Parafię Jewie masz w tych filmach z Trok. Trzeba cierpliwie przeglądać stronę po stronie na filmie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej