Nasze Forum - Materia ogólna > Dialogi

Jak najlepiej robić Słownik Posłów Grodzieńskich?

(1/2) > >>

Sławomir Olczyk:
Szanowni Państwo.

Mam pewien dylemat.

Ciężko będzie pomieścić wszystkich posłów w jednym wpisie. Jak to najlepiej zrobić, by było alfabetycznie i nowsze biogramy nie były wyżej niż poprzednie? Czy np. można do not dołączyć metrykę z XVII wieku, bo nie jestem pewien czy nie będzie za ciężka dla limitu na serwerze? Proszę o poradę?

Pozdrawiam serdecznie.

A. Rybalko:
Cieszę się, że zacząłeś publikować te dane! Sugeruję, żebyś w pierwszym poście usunął biogramy, a pod krótkim wstępem umieścił "Posłowie na literę A" i link do odpowiedniego postu, którym będzie post-odpowiedź na Twój pierwszy post. Należy tylko zmienić tytuł czyli dopisać do tytułu: "- Posłowie na literę A" czy jakoś podobnie. I w tym poście zamieścić oba biogramy przeniesione z aktualnego postu. I zaraz potem zrobić następne odpowiedzi dla kolejnych liter aż do końca, litery można chyba grupować np. D-E itd.  W ten sposób miałbyś wszystko pod kontrolą.
Gdybym kto chciał coś dodać, to napisze odpowiedź w tym samym wątku, znajdzie się ona siłą rzeczy na dole.
Podobnie jest w wątku "krótkie opisy parafii grodzieńskich" http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=687.msg2432#msg2432
oraz w ostatnio zamieszczonych wątkach o indeksacji w poszczególnych diecezjach. Każdy może w tych wątkach pisać, niczemu to nie przeszkadza. A ja swoją drogą zawsze mogę coś poprawić i uzupełnić.
Warunkiem jest jednak jednoczesne zamieszczenie wszystkich postów od A do Z.

Piotr Paweł CYPLA:
Dla zachowania pełnej czytelności cały indeks alfabetyczny można zamieścić na stronie rodygrodzienskie.pl

Sławomir Olczyk:
Szanowni Państwo.

Dzisiaj publikuję Jana Kazimierza Kierdeja. Z tej rodziny było bodaj pięciu posłów grodzieńskich. O tyle ciekawy biogram, że po raz pierwszy w polskim opracowaniu wymieniam jego pierwszą żonę, nieznaną wcześniej autorom herbarzy i historykom.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr Paweł CYPLA:

--- Cytat: Sławomir Olczyk w Luty 18, 2019, 01:46:54 pm ---Szanowni Państwo. Dzisiaj publikuję Jana Kazimierza Kierdeja. Z tej rodziny było bodaj pięciu posłów grodzieńskich. O tyle ciekawy biogram, że po raz pierwszy w polskim opracowaniu wymieniam jego pierwszą żonę, nieznaną wcześniej autorom herbarzy i historykom.
--- Koniec cytatu ---

Przepraszam Cię bardzo - czy to już jest ten opublikowany biogram Jana Kazimierza Kierdeja?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej