Ostatnie wiadomości

#1
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Zaniewski, Zaniewscy
Ostatnia wiadomość przez Gordian - Dzisiaj o 07:43:39 AM
Cytat: Sylwia w Kwiecień 17, 2024, 09:06:57 PMA coś więcej o moim dziadku i jego przodkach znajdziecie ? Kazimierz Zaniewski ur 08.07.1914 syn Jadwigi i Kazimierza Zaniewskich urodzony w Wielkich Jodkiewiczach. Z góry dziękuję i jestem wdzięczna za każdą informację
Cytat: Albink w Kwiecień 18, 2024, 11:46:10 AM1912 r ślub w Wielkich Ejsmontach Kazimierza Zaniewskiego kaw. lat 31 z Wielkich Jodkiewicz z Jadwigą Zaniewską panną lat 20 z Zaniewicz. On syn Michała i Józefy Pancewicz,
ona córka Antoniego i Marii Strzałkowskiej.
Kopię metryki ślubu można zamówić w AA w Białymstoku lub w NIAB w Grodnie.
Szanowni Państwo, tu musi być jakieś przekłamanie.
Kazimierz Zaniewski z Wlk. Jodkiewicz syn pary o których pisze Pan Albin (Kazimierz Zaniewski z Wlk. Jodkiewicz i Jadwiga z Zaniewskich z Zaniewicz) urodził się około 1922 roku. Wynika to ze spisu parafian z 1926 roku gdzie podano jego wiek 4 lata. Mieszkał wtedy z matką Jadwigą Zaniewską 35 lat wdową i siostrami Józefą (13 lat) i Antoniną (7 lat). Być może ta para miała wcześniej syna Kazimierza (ur. właśnie w 1914 roku jak podała Pani Sylwia) który zmarł w niemowlęctwie.
Pozdrawiam
Gordian
#2
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: szukam nazwiska Kruszewsk...
Ostatnia wiadomość przez Ewa_99 - Kwiecień 25, 2024, 07:18:27 PM
miejsce urodzenia dawna nazwa Pulsy, Pulsa lub Woiszki /  Boumku, dawny obwód białostocki włączony do guberni grodzieńskiej
#3
Ważne linki / Bardzo przydatna wyszukiwarka
Ostatnia wiadomość przez Rafał Jurowski - Kwiecień 24, 2024, 11:59:27 PM
#4
Dialogi / Wieś Wisztoki.
Ostatnia wiadomość przez Józef Pławski - Kwiecień 23, 2024, 10:02:47 PM
Witam wszystkich!
Mam pytanie związane z wsią Wisztoki w parafii Cudzieniszki. Znalazłem informację, że parafia Cudzieniszki(z wsią Wisztoki) została skasowana w 1865 roku. W związku z tym mam pytanie- czy ktoś z Was wie może gdzie byli przeniesieni parafianie ze wsi Wisztoki? Czy do Oszmiany czy też innej parafii? Bardzo mi zależy na odnalezieniu ksiąg z końcówki XIX wieku, jeśli to możliwe.

Józek
#5
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Zaniewski, Zaniewscy
Ostatnia wiadomość przez Sylwia - Kwiecień 23, 2024, 12:47:54 PM
Byłam u mamy i pamięta tylko że jedna z ciotek miała na imię  Antonina drugiej ciotki imienia nie pamięta. Jedna z nich podobno nie była zamężna . Pani Ireny Snarskiego nie znam i mama też nie zna . Pozdrawiam
#6
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: szukam nazwiska Kruszewsk...
Ostatnia wiadomość przez Rafał Jurowski - Kwiecień 22, 2024, 04:51:02 PM
Dzień Dobry,

Proszę podać większą ilość danych np. parafię, miejscowość w której miały się te osoby urodzić. Bez tego może być ciężko, aby ktoś coś skojarzył i pomógł.

Pozdrawiam
Rafał
#7
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Zaniewski, Zaniewscy
Ostatnia wiadomość przez Sylwia - Kwiecień 22, 2024, 11:36:12 AM
Kazimierz Zaniewski syn miał dwie siostry ale ja ich nie znałam i nawet nie znam imion. Z tego co mi wiadomo nie przyjechały z Kazimierzem do Polski do Gdyni
#8
Inne źródła / Rocznik Oficerski
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Kwiecień 20, 2024, 08:47:01 PM
#9
Nekropolie / Odp: Stare nagrobki Grodzieńsz...
Ostatnia wiadomość przez Rafał Jurowski - Kwiecień 20, 2024, 07:56:30 PM
Cmentarz Farny w Grodnie

Ś.P

KSIĄDZ KAZIMIERZ MALINOWSKI
PROBOSZCZ Z KOZŁOWICZ
URODZ. 1864 R.
ŻYŁ LAT 70 zm. 22 ? 1934 R.

https://photos.app.goo.gl/8WzT3hqcbijz7BXJ7
#10
Szukam rodziny, nazwiska / szukam nazwiska Kruszewski
Ostatnia wiadomość przez Ewa_99 - Kwiecień 20, 2024, 05:32:43 PM
dzień dobry,
poszukuję informacji:
ród nazwisko Kruszewski Maciej ur. 1758 gubernia grodzieńska
 Kruszewski Jan ur. 1798 gubernia grodzieńska
 Kruszewski Antoni ur. 1843 gubernia grodzeńska


dziękuję za pomoc