Brazul-Brushkovsky Siemion z Sokółki

Zaczęty przez Brushkovskaya, Listopad 11, 2015, 03:29:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brushkovskaya

Proszę mi doradzić niektórych forach, organizacje, gazety, agencje w Sokółce

Brushkovskaya

#16
Здравствуйте! Мне нужна метрика дедушки Бразуль-Брушковского Семена, из Сокулки, 1903-1904 года рождения. Его отец Николай. Помогите пожалуйста

Witamy! Potrzebuję metryczny pradziadek Brazul- Brushkovskogo Semyona z Sokółki, 1903-1904 rok urodzenia. Jego ojciec Mikołaj. Pomóżcie proszę

Rafał Jurowski

Cytat: Brushkovskaya w Grudzień 18, 2015, 01:38:21 PM
Proszę mi doradzić niektórych forach, organizacje, gazety, agencje w Sokółce

Może warto spróbować tutaj ?

http://isokolka.eu/wiadomosci/3-sokolka/99-isokolka-eu-internetowa-gazeta-powiatu-sokolskiego-juz-dziala.html%20
http://www.prasa24.pl/gazeta/nowiny-sokolskie/

Może ktoś ma wiedzę jaka lokalna gazeta ma największy zasięg w tym rejonie ?

Rafał Jurowski

Cytat: Brushkovskaya w Grudzień 18, 2015, 05:15:11 PM
Здравствуйте! Мне нужна метрика дедушки Бразуль-Брушковского Семена, из Сокулки, 1903-1904 года рождения. Его отец Николай. Помогите пожалуйста

Witamy! Potrzebuję metryczny pradziadek Brazul- Brushkovskogo Semyona z Sokółki, 1903-1904 rok urodzenia. Jego ojciec Mikołaj. Pomóżcie proszę

Informacje odnośnie poszukiwań metryki Pani dziadka proszę umieszczać jedynie w tym miejscu.
Odnośnie metryki czy archiwum jeszcze nie odpisało ?


Albink

Witam
Przejrzałem księgi metrykalne z prawosławnej parafii w Sokółce z lat 1899-1908. Nazwisko Brazul-Bruszkowski nie występuje. Tak więc z tym miejscem urodzin jest chyba jakaś pomyłka lub inna zagadka.
Pozdrawiam
Albin

Brushkovskaya

Dziękuję. Oto jestem to zagadka nie mogę rozwiązać. ze względu na jego dokumentów ("Memorial" pojawia się również Sokółka), wszyscy krewni wiem tak.
i te zapisy mogą zostać utracone? W "Memorial" został wymieniony w 1903 Born

Albink

Elena, pisz po rosyjsku. Wtedy nie będzie przeinaczeń po tłumaczeniach. A tak często trudno zrozumieć, co masz na myśli. Większość z nas rozumie po rosyjsku.
Pozdrawiam
Albin

Brushkovskaya

Здравствуйте! Я написала, что никак не могу разгадать эту загадку. Так как все документы, которые видели все мои родственники, говорят о том, что родился дедушка в Сокулке. Даже на сайте погибших во время Великой отеч. Войны "Мемориал" значится этот город. Единственно, что они пишут дату рождения 1903 г. Может его документы были утеряны, ведь прощло столько лет. А Вы смотрели 1904 или 1903 год?
Мне очень жаль, что я не знаю Вашего языка. И я очень Вам признательна за Вашу помощь

Albink

Sprawdziłem księgi od 1899 do 1909 roku, czyli 11 lat. I w żadnej księdze nie ma nazwiska Brazul-Bruszkowski. Ani Siemiona, ani innej osoby z takim nazwiskiem.
Pozdrawiam
Albin

Agnieszka

Elena, a mozhet eto oshibka? Mozhet rech idet o drugoj Sokolke? Prosto, ja sprashivala i nikto sredi moih rodstvennikov i znakomyh ne znaet nikogo s takoj familej. Ja dazhe iskala na polskih odnoklassnikah (nasza-klasa) i tam tozhe tiho.

Rafał Jurowski

A może trzeba poszukać w innych cerkwiach znajdujących się w okolicy Sokółki ?

Brushkovskaya

Что значит:"poszukać w innych cerkwiach znajdujących się w okolicy Sokółi"Объясните пожалуйста подробней, это где?

Rafał Jurowski

Możliwe, że trzeba szukać w cerkwiach które znajdowały się w okolicy Sokółki może Kundzin, Kuźnica ? Kiedyś na jednym dokumencie, chodziło konkretnie o akt zgonu mojego krewnego, było napisane że urodził się w Ciechanowie, a tak naprawdę urodził się w Kołakach Wielkich w parafii Grudusk oddalonej 20 km od Cieachnowa. Co dokładnie jest napisane na dokumencie gdzie znajduje się informacja o urodzeniu w Sokółce, czy mogłaby Pani ten dokument nam udostępnić ?

Brushkovskaya

Здравствуйте! К сожалению, после смерти бабушки все документы забрала одна дальняя родственница. Там в графе рождения было написано "г. Сокулка", а в графе "национальность" -и латыш.