Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Witaj Idalio.
Jesteś potomkiem Teodora Bohatyrewicza z drugiego małżeństwa.
Posiadam ogólną wiedzę o dzieciach z tego małżeństwa i o niektórych dalszych potomkach.
Możemy wymienić się posiadanymi informacjami.

Pozdrawiam
Tadeusz.
2
Dobry wieczór.
Teodor Bohatyrewicz jest moim pradziadkiem.
Posiadam konto na MyHeritage gdzie jest zamieszczone moje drzewo genealogiczne.
Czy byłby Pan chętny wymienić się informacjami na temat naszych krewnych.
Serdecznie pozdrawiam
Idalia
3
Biografie / Odp: Ksiądz Aleksander Eysymont (1883-1966), duszpasterz z Harbina
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ala2 dnia Wczoraj o 04:32:47 pm »
Polacy w Mandżuri
https://dlibra.kul.pl/dlibra/publication/44079/edition/40597/content
Świat : [pismo tygodniowe ilustrowane poświęcone życiu społecznemu, literaturze i sztuce. R. 2 (1907), nr 29 (20 lipca)
4
Indeksacja parafii Grodzieńskich / Odp: Stan indeksacji - dekanaty Grodno, Sokółka, Wołkowysk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A. Rybalko dnia Styczeń 21, 2022, 01:36:52 pm »
Wielkie dzięki za informację! Na pewno kogoś to jeszcze interesuje!
5
Indeksacja parafii Grodzieńskich / Odp: Stan indeksacji - dekanaty Grodno, Sokółka, Wołkowysk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wd dnia Styczeń 20, 2022, 06:34:38 am »
Gdyby kogoś to jeszcze interesowało...

Gotowe są indeksy ślubów parafii Sokółka z lat 1890-1910 oraz 1865-1869. Wszystkie nazwiska.
6
Autoprezentacje / Odp: Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andrzej Wawryniuk dnia Styczeń 19, 2022, 10:37:37 am »
Dzieci Ludwika i Tekli Kościuszków.

Przygotowuję III wydanie książki. Porządkuję zgromadzone materiały i odkrycie, które w mojej ocenie jest  swego rodzaju minisensacją. Mam niezbite dowody, że małżeństwo miało 2 córki i 4 synów, z których 2 zmarło w wieku niemowlęcym. Oczywiście znam ich imiona i daty wpisów do ksiąg parafialnych.

Z poważaniem.
7
Autoprezentacje / Odp: Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andrzej Wawryniuk dnia Styczeń 17, 2022, 07:25:27 pm »
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Z uwagi na fakt, że miałę (i mam) wątpliwości, czy w obu dokumentach zapisy dotyczą tej samej osoby, poprosiłem dwóch kolegów historyków o ich sugestie. Są niestety rozbieżne.
W tej sytuacji poprosiłem poprzez priv. o pomoc najlepszego moim zdaniem znawcy genealogicznemu naszego Forum i czekam na Jego opinię.

Z poważaniem
8
Biografie / Odp: Ksiądz Aleksander Eysymont (1883-1966), duszpasterz z Harbina
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ala2 dnia Styczeń 13, 2022, 01:25:54 pm »
Trochę materiałów dotyczących Harbina znajduje się w;
Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica:
https://primo-48kps.hosted.exlibrisgroup.com/primo-explore/search?fn=search&dym=true&query=any,contains,Harbin&group=GUEST&institution=48KPS&onCampus=false&indx=1&prefLang=pl_PL&dum=true&srt=rank&vid=48KPS_VIEW&frbg=&tab=default_tab&search_scope=all_scope&tb=t&vl(freeText0)=Harbin
Księgi metryczne z Harbina  zostały zdeponowane u   Chrystusowców
Dom Główny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej
Seminarium Towarzystwa Chrystusowego
61-108 POZNAŃ, ul. Panny Marii 4
tel. +48 61 64 72 100;fax +48 61 64 72 356
www.chrystusowcy.pl
Jestem zainteresowana rodzinnie w/w księgami - zwracałam się e-mailem do w/w sporo czasu temu - niestety żadnej odpowiedzi.
9
Biografie / Ksiądz Aleksander Eysymont (1883-1966), duszpasterz z Harbina
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławomir Olczyk dnia Styczeń 11, 2022, 03:49:33 pm »
Szanowni Państwo.

Dzisiaj na Wikipedii opublikowałem biogram ks. Aleksandra Eysymontta.

Głównie oparty na pracach ks. Józefa Szymańskiego z KUL-u.

Warto zapoznać się z tą postacią. Zasłużoną, a niemal zapomnianą.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Eysymont

Pozdrawiam serdecznie.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andrzej Wawryniuk dnia Styczeń 10, 2022, 07:23:30 pm »
Szanowny Kolego Rafale,

Odpisując przed wyjsciem do pracy nie miałem czasu zapoznać się z dokumentem, porównać oba. Są one zamieszczone w dwóch różnych zbiorach archiwalnych, ale dotyczą tej samej sprawy i tej samej osoby. Jeden zapis to skrócona informacja, a drugi, na który natrafiłem to pełny opis nadania.
Na ostateczne wnioski jeszcze za wcześnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Strony: [1] 2 3 ... 10