Rodzina Wieliczko i Łazak (Indura)

Zaczęty przez ladyvick, Marzec 12, 2021, 02:41:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ladyvick

Dzień Dobry,
Poszukuję jakichkolwiek informacji o Zofii Wieliczko i jej rodzinie. Dane jakie posiadam Zofia Wieliczko ur. ok 1908 roku (ślub brała w 1940 roku w Grodzisku Mazowieckim, według aktu miała wówczas 32 lata) córka Mikonora Wieliczko i Anastazji Łazak, urodziła się w Indurze, z opowieści rodzinnych wiem, że miała dwóch braci jeden z nich miał na imię Tadeusz. Może ktoś z Państwa posiada dostęp do metryk z tamtych terenów i jest mi wstanie pomóc dowiedzieć się coś więcej.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc
Olga

Ala2


Albink

Nazwiska Wieliczko i Łazak nie występują w księgach metrykalnych parafii katolickiej Indura, przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem.  Prawdopodobnie więc byli wyznania prawosławnego Cerkiew w Indurze została zbudowana w 1881r.. W NIAB w Grodnie jest trochę ksiąg z cerkwi z Indury z okresu międzywojennego /1913 i 1921-1939/.
Pozdrawiam
Albin

ladyvick

Jedyne co wiem to to, że Zofia Wieliczko wzięła ślub w obrzędzie katolickim w Grodzisku Mazowieckim jedynie co mi wiadomo to to, że w czasie wojny znalazła się na terenach Warszawy razem z braćmi

Arek1975

Proponuję zadzwonić do USC w Grodzisku i zapytać czy mają alegata do tego ślubu. Podobnie do Archiwum Archidiecezja Warszawskiej, bo to dzięki jej zasobom wiemy o ślubie
https://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&bdm=S&w=07mz&rid=518&search_lastname=Wieliczko&search_name=&search_lastname2=&search_name2=&from_date=1910&to_date=&rpp1=&ordertable=
W alegata może być odpis jej aktu urodzenia. Przynajmniej wyznanie się wyjaśni. Urodziła się chyba (do sprawdzenia) po ukazie tolerancyjnym więc mogli być unitami.