Autor Wątek: Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki  (Przeczytany 19118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Wawryniuk

• Sr. Member
Odp: Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 10, 2022, 06:59:11 am »
Szanowny Kolego Rafale,

Tak. Dokument dotyczy tej samej osoby. Różne są jedynie miejscowosci potwierdzające nadanie.

Pozdrawiam.

• Sr. Member
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 10, 2022, 07:23:30 pm »
Szanowny Kolego Rafale,

Odpisując przed wyjsciem do pracy nie miałem czasu zapoznać się z dokumentem, porównać oba. Są one zamieszczone w dwóch różnych zbiorach archiwalnych, ale dotyczą tej samej sprawy i tej samej osoby. Jeden zapis to skrócona informacja, a drugi, na który natrafiłem to pełny opis nadania.
Na ostateczne wnioski jeszcze za wcześnie.

Pozdrawiam serdecznie.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2022, 07:21:08 pm wysłana przez Andrzej Wawryniuk »

• Sr. Member
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 17, 2022, 07:25:27 pm »
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Z uwagi na fakt, że miałę (i mam) wątpliwości, czy w obu dokumentach zapisy dotyczą tej samej osoby, poprosiłem dwóch kolegów historyków o ich sugestie. Są niestety rozbieżne.
W tej sytuacji poprosiłem poprzez priv. o pomoc najlepszego moim zdaniem znawcy genealogicznemu naszego Forum i czekam na Jego opinię.

Z poważaniem

• Sr. Member
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 19, 2022, 10:37:37 am »
Dzieci Ludwika i Tekli Kościuszków.

Przygotowuję III wydanie książki. Porządkuję zgromadzone materiały i odkrycie, które w mojej ocenie jest  swego rodzaju minisensacją. Mam niezbite dowody, że małżeństwo miało 2 córki i 4 synów, z których 2 zmarło w wieku niemowlęcym. Oczywiście znam ich imiona i daty wpisów do ksiąg parafialnych.

Z poważaniem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2022, 04:20:24 pm wysłana przez Andrzej Wawryniuk »