Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki

Zaczęty przez Andrzej Wawryniuk, Kwiecień 06, 2021, 10:19:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Andrzej Wawryniuk

#45
z

Andrzej Wawryniuk

#46
z

A. Rybalko

Kosów Poleski, 1763.11.11, akt nr. 191
w  Mereczowszczyznie został ochrzczony Stanisław Teodor Ludwik Marcin, syn Piotra i Anny z d. Kościuszko Estków, stolników smoleńskich. Chrzestnymi byli MD Mikołaj Machwic i MD Katarzyna Żółkowska starościna.
Asystowali Hieronim Połubiński podczaszy bracławski, Marianna Machwicowa, MD Wojciech Kościuszko, MD Konstancja Packiewiczówna, PIMD Józef Kościuszko i MD Eufrozyna Kościuszkówna

Obrzędu dokonał ks. Benedykt Rumszewicz proboszcz kosowski

Link: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSMW-D4SM-H?i=534&cat=688023

Anna, Katarzyna i Józef to rodzeństwo Tadeusza Kościuszki. Stopień spokrewnienia pozostałych Kościuszków nieznany.

Andrzej Wawryniuk

#48
z

Andrzej Wawryniuk

#49
z

Andrzej Wawryniuk

#50
?

Andrzej Wawryniuk

#51
 z

Andrzej Wawryniuk

#52
?

Ala2

https://www.epaveldas.lt/object/recordDescription/ARCH/1318/1/11
Čiobiškio RKB gimimo metrikų knyga. 1866--1881 m. U


Andrzej Wawryniuk

#54
z

Andrzej Wawryniuk

#55
z

Andrzej Wawryniuk

#56
z

Rafał Jurowski

Dzień Dobry,

O zamknięcie, którego wątku Panu chodzi?
Odnośnie innych problemów to będę musiał się temu bliżej przyjrzeć tylko to za ponad tydzień najwcześniej.

Pozdrawiam
Rafał Jurowski

Rafał Jurowski

Cytat: Andrzej Wawryniuk w Czerwiec 02, 2021, 11:20:05 PM
Bardzo proszę o dalsze podpowiedzi dotyczących jakichkolwiek informacji na temat rodu Kościuszków Siechnowickich.

Odnalazłem w Gdańsku szkołę, która nosi imię T. Kościuszki, a na uroczystościach nadania imienia uczestniczyła praprawnuczka Józefa Kościuszki.

Próbuję ustalić jej pokrewieństwo. Być może się uda, tym bardziej, że miała się urodzić w 1919 r. w Brześciu...

Czy ta praprawnuczka Józefa Kościuszki jeszcze żyje?
Jej akt chrztu powinien znajdować sie w Archiwum Historycznym w Grodnie niab_grodno@tut.by
W każdym razie księgi z tych lat są w tym archiwum.


Rafał Jurowski

Cytat: Andrzej Wawryniuk w Czerwiec 07, 2021, 09:15:24 PM
Kilka osób informowało mnie o trudnościach zamieszczania komentarzy, czy przesyłania załączników dotyczących mojej autoprezentacji. Jestem w posiadaniu przykładowego zrzutu z ekranu.

Trochę to dziwne, ale niestety prawdziwe. Najpierw ktoś - bez mojego udziału zdecydował o zamknięciu wątku, a teraz tego typu problemy... Czy to przypadek?

Faktycznie ten wątek był zamknięty, nie wiem dlaczego.
Czy są jeszcze jakieś problemy?