Ostatnie wiadomości

Autoprezentacje / Witam miłośników genealogii i ...
Ostatnia wiadomość przez Nieswicz - Dzisiaj o 05:15:53 PM
Dziękuje serdecznie za przyjęcie mnie do Waszego grona. Do zapisania sie na Wasze forum skłoniły mnie własne poszukiwania, z których wynika, że mój bezpośredni przodek po mieczu, Marcin Pobikrowski z Knyszyna na Podlasiu wziął za żonęw1762 r. Katarzynę Zubrzycką,córke Andrzeja i Marianny ze Snarskich, obydwojga z parafii odelskiej, a więc z Grodzieńszczyzny. Interesują mnie zatem przodkowie Zubrzyckich i Snarskich z tego zakątka WXL. Według Dziadulewicza Żubryccy, albo Żubrzyccy mieliby być tatarska szlachtą, która jeszcze w XVII w. przeszła na katolicyzm, a wymienia, że mieszkali na Mińszczyźnie, a także na Podolu, gdzie sie legitymowali ze szlachectwa. Ale przecież zostali w swym gnieździe wZubrzycy Małej na granicy Podlasia z WXL. Chciałbym też coś znaleźć na temat linii Snarskich z Usnarza, czyżby miejscowości gniazdowej? Łaczę pozdrowienia dla wszystkich miłośników genealogii i heraldyki. Lech Konrad Powichrowski, obecnie żyjący w Bompas koło Perpignan nad granicą francusko-hiszpańską.
Indeksacja parafii Grodzieńskich / Odp: Stan indeksacji - dekanat...
Ostatnia wiadomość przez wd - Wrzesień 27, 2022, 10:59:48 PM
Indeksacja ślubów z parafii Sokółka zakończona. Lata 1792-1937. Niektóre roczniki są niestety niekompletne ze względu na brak dostępu do części ksiąg.
Kontakt przez email jako że publikacji nie przewiduję.
Nekropolie / Odp: Cmentarze wileńskie - wys...
Ostatnia wiadomość przez Gordian - Wrzesień 27, 2022, 07:11:48 PM
Rewelacja!
Pozdrawiam\
Gordian
Wspomnienia i impresje / Cepeliny. Kuchnia litewska.
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Wrzesień 27, 2022, 04:16:17 PM
Nekropolie / Cmentarze wileńskie - wyszukiw...
Ostatnia wiadomość przez A. Rybalko - Wrzesień 27, 2022, 04:04:26 PM
Podaję link do wyszukiwarki na cmentarzach Wilna, jest to portal samorządu miasta.

https://zemelapiai.vplanas.lt/kapines/

Wpis zawiera dane z nagrobka, a także alternatywne nazwiska np. Kazlauskas - Kozlowski. Wskazane jest miejsce każdego grobu na planie cmentarza, zamieszczono też zdjęcie nagrobka.

Nie należy wpisywać polskich liter, najlepiej wpisać początek nazwiska. Zauważyłam, że jeżeli wpisać za dużo, to wyskakuje, że nie ma. Lepiej przeszukać ręcznie.

Pamiętajmy o specyfice tutejszych nazwisk i ich zapisów. Osoba, którą znaliśmy jako Polaka czy Polkę może mieć oficjalne nazwisko zapisane w wersji rosyjskiej lub litewskiej. Tu pomaga znajomość imienia oraz przybliżonych dat urodzenia i zgonu. Nie są to żadne szykany ze strony urzędu, wilniucy nigdy nie kwapili się do zmian, szczególnie do zmian w dowodach osobistych...     

Rzeczy dziwne i ciekawe / Odp: Konferencja Genealogiczna...
Ostatnia wiadomość przez Rafał Jurowski - Wrzesień 24, 2022, 02:26:18 PM
Ciąg dalszy m.in. o demografii

https://youtu.be/E0HOyj3WK6Y
Rzeczy dziwne i ciekawe / Odp: Konferencja Genealogiczna...
Ostatnia wiadomość przez Rafał Jurowski - Wrzesień 24, 2022, 10:27:16 AM
Konferencje na żywo.mozna śledzić tutaj. https://youtu.be/b5IZ4OnhGMA
Rzeczy dziwne i ciekawe / Konferencja Genealogiczna Gen...
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Wrzesień 22, 2022, 08:03:24 PM
Rafale mam nadzieję, że  dasz informacje / jak w ub. roku / o bezpośredniej transmisji z tej Konferencji w Brzegu .
Indeksacja parafii Grodzieńskich / Czasopismo KUL
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Wrzesień 20, 2022, 08:37:00 PM
Komput katolików parafii żołudzkiej z 1700 roku