Indeksacja Dekanatu Wołkowysk

Zaczęty przez Ata, Lipiec 03, 2016, 08:00:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr Paweł CYPLA

Pani Kingo, jutro postaram się zamieścić odpowiednie odnośniki do arkuszy.

Pozdrawiam
Piotr
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Ata

Witam,
ja mam skończoną indeksację z Werejek z lat 1846-1848 według schematu z genealodzy.pl. Odnośniki do skanów zrobiłam, wklejając linki do odpowiednich skanów z FamilySearch.
Panie Piotrze, napisał Pan o bazie danych dotyczącej Dekanatu Grodzieńskiego, rozumiem, że baza będzie dotyczyć również Dekanatu Wolkowyskiego.
Pozdrawiam
Małgorzata
Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ

ajsza14

Panie Piotrze
Czekam na te arkusze, aby mogła powprowadzać dane z parafii Jałówka

J.Puczyńska

Piotr Paweł CYPLA

Chyba faktycznie się trochę pospieszyłem z indeksami Dekanatu Wołkowyskiego - baza w swoim założeniu początkowo dotyczyć będzie przede wszystkim Dekanatu Grodzieńskiego, a dopiero w przyszłości również innych dekanatów. Niestety będzie to daleka przyszłość. Wycofuję więc swoje pomysły odnośnie indeksowania na specjalnych formularzach. Oczywiście zarówno jedne, jak i drugie indeksy mogą dla siebie stanowić doskonałe uzupełnienie, zważywszy na niezwykle częste przemieszczanie się poszczególnych rodów między parafiami przedmiotowych dekanatów. Ewidentnym przykładem tego zjawiska może być chociażby ród, który obecnie badam - TOŁOCZKO (TOŁŁOCZKO), który występuje bardzo licznie w kilku parafiach Dekanatu Wołkowyskiego, a jego korzenie wywodzą się wybitnie z parafii grodzieńskich. W związku z powyższym rozsądnym będzie gromadzenie wszelkich indeksów w jednym miejscu - to oczywiście wymaga pewnych uzgodnień organizacyjnych.

Pozdrawiam
Piotr CYPLA
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

ajsza14

Tak, zajmę się wszystkimi dostępnym rocznikami. Będę używać arkuszy, które wysłał Pan Piotr, mimo iż dotyczą one Dziekanatu Grodzieńskiego, ale w przyszłości nie trzeba będzie przepisywać danych z jednych formularzy do drugich.
Pozdrawiam
J.Puczyńska

Ata

Skrócone indeksy zgonów z 1853 r. z parafii Werejki umieściłam w wątku widocznym dla osób zalogowanych:
wątek: Indeksy Parafialne i USC » Dekanat Wołkowyski » Werejki:
http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=551.0.
Wcześniej umieściłam tam też indeksy urodzeń i zgonów z lat 1846-1848 z tejże parafii.
Mam prośbę do osób, które indeksują dekanat wołkowyski o wklejanie skrótów indeksów właśnie do wątku Indeksy Parafialne i USC » Dekanat Wołkowyski (z podziałem na parafie).
Pozdrawiam Ata
Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ