Mieńko z Babik i ...

Zaczęty przez Mieńko Andrzej, Kwiecień 30, 2015, 09:00:24 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mieńko Andrzej

Witam serdecznie,

o nazwisku Mieńko opisałem w poście dotyczącym parafii Samogród. Zapomniałem dopisać, że to parafia prawosławna,
w tej parafii miał miejsce ślub w 1892 roku Antoniego Mieńko syna Antoniego ze wsi Pietraszewice, należące do Wołosti Krynkowskiej
w powiecie Grodzieńskim. Świadkiem był Antoni syn Szymona Mieńko z Pietraszwic. To jedyny ślad innej rodziny Mieńko, który znalazłem
i mogę wskazać, gdzie tacy mieszkali. Nie wiem jaka to parafia (prawosławna).
W 1933 roku w Babikach umiera Emilian Mieńko, jako spadkobierców pozostawia braci ..... I tu moja pamięć się kończy, bo informację dostałem na telefon. Ponawiam prośby o znalezienie tego aktu, lub o poszukanie w kurii białostockiej (prawosławna - mimo cierpliwości od września tamtego roku też cisza) nie wiem ilu z rodziny Mieńko przeżyło Emiliana i gdzie się rozjechali po świecie. Rodzeństwa miał 8, z czego jedna siostra na pewno nie dożyła, a dzieci miał też 8 z czego 2 nie dożyło roku 1933.

Pozdrawiam Andrzej Mieńko.

Mieńko Andrzej

Witam serdecznie,

potrzebna pomoc od osoby, która korzysta z archiwum prawosławnego w Białymstoku. Potrzebuję potwierdzenia zgonu mojego pradziadka Emiliana Mieńko - 15.12.1933 w Babikach. Zgon powinien znajdować się w aktach parafii Jurowlany.

Pozdrawiam Andrzej Mieńko