Mozolewscy z Milkowszczyzny; Kościewicz, Jaśkielewicz z Białego k. Jezior

Zaczęty przez marek, Kwiecień 20, 2022, 11:22:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marek

Dzień dobry, poszukuję informacji o swoich przodkach.
Mój pradziadek Szymon Mozolewski ur. 1864 w Milkowszczyźnie, zamieszkiwał w Piłatowszczyźnie, a potem w Ratowcu (podlaskie).
Ojciec jego Grzegorz Mozolewski był właścicielem majątku Milkowszczyzna, który wcześniej należał do Elizy Orzeszkowej. Grzegorz prawdopodobnie był również właścicielem majątków Gniewińszczyzna i Kochowo. Informacji o datach urodzenia, rodzicach, małżonce, pozostałych dzieciach nie posiadam.
Prababka zaś Olga Mozolewska (żona Szymona) z domu Kościewicz ur. 1872 pochodziła z Białych k. Jezior. Ojciec Olgi - Bolesław ur. prawdopodobnie w 1836 r. w Białych k. Jezior, matka Jadwiga z domu Jaśkielewicz.
Uprzejmie proszę o pomoc.

Rafał Jurowski

Dzień Dobry,

Czy szukał Pan aktu urodzenia Szymona Mozolewskiego w odpisach parafii rzymsko - katolickiej Kamionka dostpnych na stronie Mormonów ?

https://www.familysearch.org/search/catalog/2325238?availability=Family%20History%20Library

Pozdrawiam
Rafał Jurowski

MozolewskaJoanna

Dzień dobry, ja również pochodzę z rodziny Mozolewskich , mój dziadek miał na imie Grzegorz a pradziadek Andrzej . Z przekazów wiem , ze Grzegorz o którym Pan wspomina był bratem mojego pradziadka. Nasz majątek znajdował ię w Kochwszowie nad Niemnem. Z pana postu wyynika że Szymon to mój prapra dziadek. Byłabym Wdzieczna za jakiekolwiek informacje.