Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
2
[...]
3. W parafii Jałówka, w okolicy Berdowszczyzna też była rodzina Bohatyrewiczów.
[...]
Czy na pewno w par. Jałówka była okolica Berdowszczyzna? To raczej błąd. Berdowszczyzna (ale folwark) położona była między okolicą Siemaszki a wsią Suhaki - obecnie sielsowiet Gudziewicze.
W par. Jałówka rzeczywiście musieli mieszkać Bohatyrewiczowie bo świadczą o tym ich nagrobki na cmentarzu. Co do tego z jakiej miejscowości pochodzili - nie mam informacji. 
Pozdrawiam
Gordian
3
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Ród Bohatyrewiczów (Bohatyrowiczów) - Богатыревич, Богатырович
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tadeusz dnia Czerwiec 11, 2021, 01:45:11 pm »
W zamieszczonym przez Rafała Jurowskiego wykazie uczniów szkoły w Grodnie, na 20 miejscu jest Matylda Bohatyrewicz. Czy ktoś wie z ktorej rodziny Bohatyrewiczów ona pochodziła. Urodzona była zapewne około roku 1913.
Tadeusz.
4
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Bielawski i Lasota- Czernawczyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rempage dnia Czerwiec 10, 2021, 06:37:54 pm »
Już mam. Poniższy link odnosił się do Parafii w Brześciu a nie w Czernawczycach. Nie ma tam jednak aktu ślubu 1702 r. Anny de Lasota z Janem Bielawskim. Albo więc chodzi o inne Czernawczyce albo nastąpiła jakaś pomyłka przez autorkę wpisu. Jednak z tego co rozumiem to Bielawscy i Lasota to popularne nazwiska w tym rejonie.

Szanowny Panie.

Była na pewno.

Sam widziałem zapisy ślubne z połowy XVIII stulecia.

A Bielawscy żyli też w par. Świsłocz, w Powiecie Wołkowyskim.

Pozdrawiam serdecznie.

Tak wiem. Jednak to zupełnie inna gałąź Bielawskich która zapewne wywodzi się z  innego pnia. Przynajmniej w wieku XVII-XVIII
5
Autoprezentacje / Odp: Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafał Jurowski dnia Czerwiec 10, 2021, 08:46:31 am »
Dzień Dobry,

O zamknięcie, którego wątku Panu chodzi?
Odnośnie innych problemów to będę musiał się temu bliżej przyjrzeć tylko to za ponad tydzień najwcześniej.

Pozdrawiam
Rafał Jurowski
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławomir Olczyk dnia Czerwiec 09, 2021, 09:49:17 am »
Szanowny Panie.

Była na pewno.

Sam widziałem zapisy ślubne z połowy XVIII stulecia.

A Bielawscy żyli też w par. Świsłocz, w Powiecie Wołkowyskim.

Pozdrawiam serdecznie.
7
Autoprezentacje / Odp: Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andrzej Wawryniuk dnia Czerwiec 07, 2021, 09:15:24 pm »
Kilka osób informowało mnie o trudnościach zamieszczania komentarzy, czy przesyłania załączników dotyczących mojej autoprezentacji. Jestem w posiadaniu przykładowego zrzutu z ekranu.

Trochę to dziwne, ale niestety prawdziwe. Najpierw ktoś - bez mojego udziału zdecydował o zamknięciu wątku, a teraz tego typu problemy... Czy to przypadek?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rempage dnia Czerwiec 07, 2021, 05:28:21 pm »
https://www.familysearch.org/search/catalog/1652220?availability=Family%20History%20Library
Metrical books, 1700-1914 Roman Catholic Church. Brest Litovskiĭ (Brest)
Oryginały ksiąg są w Bibliotece Wróblewskich w Wilnie /aby mieć dostęp  trzeba się zarejestrować /:(Brastos dekanato Brastos, Čarnaučicų, Kamianeco, Viarchovičų, Mileičycių, Vysokajės, Stavų, Vilianovo, Voučyno ir Marozavičų )
https://elibrary.mab.lt/discover?rpp=10&etal=0&query=brastos+dekanato&scope=/&group_by=none&page=2

Dziękuję. Coś jednak jest nie tak z tą księgą małżeństw :Volume 604-11/33 Births, marriages 1700-1796 -- Deaths 1722-1796 (p. 310-593). Tzn opisana jest jako parafia Brzeska a nie Czernawczyce. Czernawczyce w ogóle nie występują w niej jako miejscowość. Nie było tam samodzielnej parafii?
9
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Search
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A. Rybalko dnia Czerwiec 07, 2021, 01:31:43 pm »
Sveiki,
indeksuoju Gardiną 1797-1811, todel galiu drąsiai teigti, kad pavardes Szyczkus cia nebuvo. Yra Jakub Szeszko, taciau tevai Wincenty ir Agata, o tai visai netinka. Pora vardais Wojciech i Elżbieta pasirode Gardino faros parapijoje  tik vieną kartą 1811, taciau pavarde buvo Niżyborski. Tie vardai cia labai reti, ju kombinacija dar retesne.
Jei ką nors pastebeciau, butinai pranesiu.

Dla osób nie znających litewskiego:

indeksuję Grodno 1797-1811, toteż jestem w stanie stwierdzić, że nie było tu nazwiska Szyczkus. Jest Jakub Szeszko, jednak jego rodzice to Wincenty i Agata. Para o imionach Wojciech i Elżbieta pojawiła sIę w farze grodzieńskiej tylko raz w 1811, jednak nazwisko było Niżyborski. Te imiona należą tu do rzadkich, ich kombinacja jest jeszcze rzadsza. Jeżeli coś zauważę, koniecznie dam znać.

10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ala2 dnia Czerwiec 07, 2021, 12:54:50 pm »
https://www.familysearch.org/search/catalog/1652220?availability=Family%20History%20Library
Metrical books, 1700-1914 Roman Catholic Church. Brest Litovskiĭ (Brest)
Oryginały ksiąg są w Bibliotece Wróblewskich w Wilnie /aby mieć dostęp  trzeba się zarejestrować /:(Brastos dekanato Brastos, Čarnaučicų, Kamianeco, Viarchovičų, Mileičycių, Vysokajės, Stavų, Vilianovo, Voučyno ir Marozavičų )
https://elibrary.mab.lt/discover?rpp=10&etal=0&query=brastos+dekanato&scope=/&group_by=none&page=2
Strony: [1] 2 3 ... 10