Balla Kościelna, Łojki – XIX/XX wiek.

Zaczęty przez M., Styczeń 28, 2024, 10:20:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M.

Dzień dobry,

szukam informacji na temat parafii Balla Kościelna (https://maps.app.goo.gl/W5x1BTWDg4swTh5v6) i miejscowości Łojki (https://maps.app.goo.gl/wApNUChcy4gtThzK6), szukam informacji o rodzinie ze strony mojego dziadka (Gienieczko), który urodził się w Łojkach.

Według jego informacji, jego dziadkowie Stefan (1866 - 1958) i Michalina (? - 1957, rodowego nazwiska matki nie pamiętał) brali ślub w Balli, a udzielał go ks. proboszcz Barszczewski, za którego czasów kościół został ukończony. Z uwagi na wiek dziadków, podejrzewam, że był to jednak ślub jego rodziców – Józefa (1905-1945) i Stanisławy, z domu Małyszko, córka Klemensa i Emilii (1914 - 1965). Musiało to być zaraz przed wyjazdem na zachód, bo dziadek wspominał, że jego ojciec służył w wojsku w Białymstoku, w ciężkiej artylerii. Czyżby został powołany na początku wojny? Dziadek jest po 80-tce, więc niewiele pamięta z tamtych czasów, był jeszcze mały.

Zależy mi na tym, by dowiedzieć się więcej o losach moich pradziadków i prapradziadków. Jeśli ktoś posiada informacje z parafii Balla Kościelna lub wsi Łojki, które mogłyby mi pomóc w poszukiwaniach lub wie, gdzie mógłbym je znaleźć, proszę o pomoc.

maplisko1987

Dzień dobry,

Moja rodzina ze strony babci - Maria Zdunek (z d. Haponik/Zagórska) wywodzi się z siostrą Janiną ze wsi Sambory koło Grodna i opowiadały, że Gieneczko to nasza rodzina. Niestety po przeprowadzce na Zachód, gdzie przeprowadziły się z rodzicami - Michał i Zofia Zagórscy (właściwie Haponik, bo Michał przyjął nazwisko żony z racji tego, że się ukrywał) oraz ich rodzice Marianna (z domu Janowicz) i Franciszek Zagórscy mieszkali razem w jednym domu w Rusinowie k.