Zaniewski, Zaniewscy

Zaczęty przez Sylwester 90, Luty 21, 2022, 12:29:46 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwester 90

Witam,
Rodzinna legenda głosi iż mój przodek pochodził z miejscowości Zaniewicze, gdzie otrzymał nadania ziemskie za zasługi w potopie szwedzkim w miejscowości Okrasin, gdzie przeniósł się i osiedlił. Jestem na etapie poszukiwań swoich przodków i dotarłem maksymalnie do początków XIX wieku. Niestety brakuje mi danych do dalszych poszukiwań zwłaszcza do tego protoplasty rodu który wyemigrował z miejscowości Zaniewicze. Może ktoś słyszał coś podobnego czy też wie więcej na temat tej historii chodzi o rodzinę Zaniewskich.

Sławomir Olczyk

Szanowny Panie.

A może podałby pan jakiś konkret, gdyż nawet nie wiem czy szuka Zaniewskich czy kogokolwiek innego. Zaniewicze to była spora okolica szlachecka, a samych Zaniewskich w XIX stuleciu tamże było ni mniej niż kilkudziesięciu w pokoleniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Sylwester 90

Chodzi o rodzinę Zaniewskich.

Sławomir Olczyk

A jakieś bliższe szczegóły. Może poda pan osoby najlepiej pary małżeńskie przodków, gdyż inaczej brak punktu zaczepienia.

Rafał Jurowski

Sam mam Zaniewskich w dalekiej rodzinie więc może coś będziemy wiedzieć. Prosimy jednak o większą ilość szczegółów.

LucjaZatorska

Ja tez mam Zaniewskich i to sporo z okolicy Zaniewicze
Tak jak koledzy proszę o wiecej danych
poszukuje nazwisk: Zaniewski,Szepielewicz,Puljanowski
poszukuje miejscowosci:okolica Zaniewicze,Lunna,Grodno

Sylwia

Też poszukuje swoich korzeni i ciężko mi idzie niestety. Moja mama Janina jest z domu Zaniewska jej matka Stanisława z domu Krasowska wyszła za mąż za Kazimierza Zaniewskiego być może 1944/1945 tak mysle bo najstarsza córka Stanisława urodziła się 1945 w Grodnie.
Poszukuje wiec Zaniewskich Krasowskich i Cydzik( moja prababcia Anna Krasowska z domu Cydzik urodzona w 1899)

Sławomir Olczyk

Cytat: Sylwia w Listopad 11, 2023, 12:25:28 PMTeż poszukuje swoich korzeni i ciężko mi idzie niestety. Moja mama Janina jest z domu Zaniewska jej matka Stanisława z domu Krasowska wyszła za mąż za Kazimierza Zaniewskiego być może 1944/1945 tak mysle bo najstarsza córka Stanisława urodziła się 1945 w Grodnie.
Poszukuje wiec Zaniewskich Krasowskich i Cydzik( moja prababcia Anna Krasowska z domu Cydzik urodzona w 1899)

Szanowna Pani.

Po części sytuację wyjaśnia niniejszy dokument.

Akt ślubu nr 30/1924 z par. Wielkie Ejsymonty. Dn.23.08.1924. Michał Krasowski, l. 30, s. Juliana i Aleksandry z Jodkowskich i Anna Cydzik, l. 24, c. Antoniego i Amelii ze Steckiewiczów. Oboje z okolicy Wielkie Jodkiewicze. Świadkowie Andrzej Jodkowski, Piotr Cydzik.


Pozdrawiam serdecznie.

Gordian

Witam
W uzupełnieniu dodam że Anna Cydzikówna urodziła się 1899-12-06 w okolicy Wlk. Jodkiewicze. Chrzest w kościele w Wlk. Eysymonttach 9 XII 1899. Chrześni: Józef Bohuszewicz i Alexandra Steckiewicz panna. Chrzcił Ks. Justyn=Roman Cybulski. Status społeczny rodziców: mieszczanie.
Pozdrawiam
Gordian

Sylwia