Ostatnie wiadomości

#1
Autoprezentacje / Witam wszystkich
Ostatnia wiadomość przez Aga - Marzec 26, 2024, 11:37:33 PM
Witam wszystkich. Poszukuję informacji na temat rodziny Lutyńskich. Poszukuję informacji na temat Macieja Lutyńskiego w par. Lubowo ur. 1840- 1900/9. Z informacji przekazywanych z pokolenia na pokolenia wiem, że z tej rodziny rozstrzelano 11 z 18 na rozkaz cara, a dworek rozebrano do ostatniej cegły by nic nie zostało. Prawdopodobnie krzyż stoi w Sadzawkach blisko Andrzejewa - niestety nikt ze starszych żyjących nie może tego potwierddzić. Szukałam różnych informacji i o tym nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam
Agata Lutyńska - KorenkiewiczYou cannot view this attachment.
#2
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Kukulski, Bućko, Budzisze...
Ostatnia wiadomość przez Rafał Jurowski - Marzec 25, 2024, 05:42:52 PM
A czy znana jest żona Dominika Hornowskiego syna Wincentego wnuka Kacpra?
#3
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Kukulski, Bućko, Budzisze...
Ostatnia wiadomość przez dorotanm - Marzec 24, 2024, 09:32:45 PM
Cytat: katiqq w Styczeń 25, 2019, 11:57:09 PMDziękuję bardzo. Dziwne, że nie widać tam Wincentego i jego żony Stanisławy pochowanych na Rossie. Może za jakiś czas się pojawią :)

Dzięki Herbarzowi Białoruskiemu od Rafała zlokalizowałyśmy tego Wincentego z Rossy:) puzzle się układają, czasami jeszcze coś to niebo nie ten odcień ale jeszcze chwila:)))

Pożdrawiam
Dorota
#4
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Kukulski, Bućko, Budzisze...
Ostatnia wiadomość przez dorotanm - Marzec 24, 2024, 09:28:55 PM
Cytat: elen w Listopad 03, 2017, 06:40:10 PMDzień dobry
Przypadkiem trafiłam na to forum poszukując jakichś informacji o Antonim Hornowskim. Dopiero niedawno znalazłam jedną z gałęzi od dawna poszukiwanej rodziny i dalej próbuję drążyć :) wpadłam na ślad Hornowskich we wsi Sokule parafii Biała Podlaska. Antoni urodził się ok 1730 r ale raczej nie w tych rejonach, aktu ślubu z Agnieszką Popławską też tu nie znalazłam, dopiero ich dzieci tu się rodziły (Wojciech i Bartłomiej)
Nie wiem czy to Ci sami Hornowscy o których tu toczy się dyskusja i nie wiem gdzie mogłabym skierować dalsze kroki...

W swoim drzewie mam też nazwisko Nicewicz o którym wspomina Pani Katarzyna. Są to jednak zupełnie inne rejony - Kowel na Wołyniu - i inny wiek, chociaż Wiktoria Nicewicz raczej się tu nie urodziła (ok 1750) Brała ślub w 1775 w Kowlu i tam zmarła. Nic o niej nie wiem...
Może dzięki Waszym podpowiedziom uda mi się czegoś więcej dowiedzieć?
Pozdrawiam serdecznie
Ela
Cześć:)
Niedawno znalazłam Waszą dyskusję. Niedawno też okazało się, że jesteśmy z Kasią spokrewnione zarówno przez Nicewiczów jak i Hornowskich - moj pradziadek ożenił się z Hornowską i Kasi praprapradziadek też ożenił się z Hirnowską. Wygląda że dzieje Hornowskich i Nicewiczów plątały się, pewnie gdzieś mieszkali koło siebie - myślę że na terenie obecnej Ukrainy w okolicach Równem. Potem wrócili do Polski i dalej utrzymywali więzi. Więc kto wie co się jeszcze odkryje:)

Dorota
#5
Tereny dzisiejszej Białorusi / Błogosławione Męczenniczki z N...
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Marzec 24, 2024, 08:13:47 PM
#6
Rzeczy dziwne i ciekawe / Odp: Obwieszczenie Józefa Eysy...
Ostatnia wiadomość przez Rafał Jurowski - Marzec 22, 2024, 01:53:33 PM
Ludwiku a znane jest Tobie imię męża Anny z Eysymontów Radziwonowskiej?
#7
Indeksacja parafii Litwa / Poczobut-Odlanicki i Kundzicz ...
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Marzec 20, 2024, 10:08:50 AM
https://eais.archyvai.lt/repo-ext/view/267854168

Anykščių RKB gimimo metrikų knyga 1801-01-01--1805-12-31 U   skan 41
#8
Wspomnienia i impresje / Odp: Bałabaszki i pobredziuszk...
Ostatnia wiadomość przez A. Rybalko - Marzec 19, 2024, 10:49:08 AM
Witam serdecznie,

wiele informacji o Bohdanie Zalutyńskim jest w książce Michała K. Pawlikowskiego "Wojna i sezon". Ten tekst kiedyś znalazłam w internecie, jest zapewne nadal dostępny.

Majątek nazywał się Złobowszczyzna.

Zgromadziłam nieco danych o dziedzicach Repli, Duchowlan i Złobowszczyzny, chętnie bym je uzupełniła o Pani informacje. Proszę o kontakt mailowy.
#9
Nekropolie / Odp: Stare nagrobki Grodzieńsz...
Ostatnia wiadomość przez Rafał Jurowski - Marzec 18, 2024, 12:04:24 AM
Cmentarz w Mostach Prawych

ANNA ACHRAMOWICZ

ŻYŁA LAT 49
UM. 15 STYCZNIA
1899 R.

PROSI O 3.ZDR.MARYA

https://photos.app.goo.gl/dCeLu9vo72M4yuwU7
#10
Wspomnienia i impresje / Odp: Bałabaszki i pobredziuszk...
Ostatnia wiadomość przez Aga - Marzec 17, 2024, 06:23:08 PM
Witam
Czy pani coś więcej wie o Bohdanie Zalutyńskim - czy mieszka tam jego rodzina bądź rodzina Lutyńskich? Bo właśnie poszukuję rodziny Pozdrawiam