Ostatnie wiadomości

#1
Inne źródła / Odp: Spisy repatriantów, którz...
Ostatnia wiadomość przez Józef Pławski - Wczoraj o 11:13:29 PM
Dziękuję Rafale za te spisy. Szkoda, że dopiero teraz je zauważyłem. Już znalazłem wśród nich kilku moich krewnych. Dziękuję!
#2
Tereny dzisiejszej Białorusi / Tracewska Eugenia z Nowogródka...
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Kwiecień 10, 2024, 10:09:46 AM
Eugenia Tracewska urodziła się 10 kwietnia 1905 r. Pochodziła z Lubelszczyzny, z Chyżowic Hrubieszowa. Po zdobyciu wykształcenia pedagogicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w okresie międzywojennym pracowała w Domu Dziecka w Adampolu w powiecie nowogródzkim. Pod koniec wojny przeniesiona została do Domu Dziecka w Nowogródku, gdzie pracował także jej mąż Edward, który był nie tylko opiekunem dzieci, ale także uczył je gry na gitarze, mandolinie i bałałajce. Po zakończeniu wojny w maju 1945 roku rodzina Tracewskich z dziećmi przez trzy miesiące jechała w wagonach do transportu zwierząt na tzw. Ziemie Odzyskane. Trafili do Milicza.

ps. czy ktoś z Szanownych Kolegów i Koleżanek dotarł może do spisów dzieci , które przebywały w Domach Dziecka w Adampolu i w  Nowogródku?
#3
Tereny dzisiejszej Białorusi / Zdjęcia - Polska ,Białoruś
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Kwiecień 10, 2024, 08:54:09 AM
Nie wiele mam zdjęć po przodkach bądź innych mieszkańcach  Kresów, na domiar tego te, które mam są nie opisane . Nie mniej jednak pozwoliłam sobie je umieścić w:
https://narodowa.pl/exhibits/prosba-o-pomoc-fotografie-nieznanej-rodziny-z-bialorusi-polski/

ps. może zaglądniecie i rozpoznacie kogoś.............
#5
Wspomnienia i impresje / Odp: Sławomir Olczyk nie żyje
Ostatnia wiadomość przez Gordian - Kwiecień 09, 2024, 10:10:29 PM
Cytat: A. Rybalko w Kwiecień 08, 2024, 09:46:44 PMWierzę, że Sławek-Ludwik już się dowiedział wszystkich tajemnic genealogii grodzieńskiej, do których poznania za życia dążył. I że przechadza się po niebiańskim ogrodzie pod rękę z Ferdynandem Eysymontem, wojskim grodzieńskim, swoim ulubionym przedstawicielem tego rodu...


Iluminacja

żegnaj Ludwiku
#6
Baza Rodów Grodzieńskich / Rodzina Zdanowicz i Czerniawsc...
Ostatnia wiadomość przez Jan Jakubowski - Kwiecień 09, 2024, 08:32:12 AM
Jestem wnukiem Józefa Zdanowicza syna Jakuba i Marianny z Czerniawskich.
Proszę o piny kontakt na numer 882741761.
Posiadam zdjęcia.
Jan Jakubowski
jakubowski1961@outlook.com
#7
Wspomnienia i impresje / Odp: Sławomir Olczyk nie żyje
Ostatnia wiadomość przez A. Rybalko - Kwiecień 08, 2024, 09:46:44 PM
Cześć Jego pamięci.

Pamięć przetrwa wśród nas na tym forum, bo duża część postów, poczynając od najpierwszych, wyszła spod pióra Sławomira, czasem zwanego Ludwikiem. Jego konsultacje dotyczące rodów grodzieńskich były zawsze kompetentne i bardzo życzliwe dla szukających informacji. Nie można twierdzić, że był nieomylny, ale nie wszyscy błądzą w tak żarliwy sposób. Jego prace zostały nieukończone, bo zawsze planował i zamierzał na wyrost, znacznie więcej, niż na to pozwalały kruche – jak się okazało - siły.

Wierzę, że Sławek-Ludwik już się dowiedział wszystkich tajemnic genealogii grodzieńskiej, do których poznania za życia dążył. I że przechadza się po niebiańskim ogrodzie pod rękę z Ferdynandem Eysymontem, wojskim grodzieńskim, swoim ulubionym przedstawicielem tego rodu...
#8
Wspomnienia i impresje / Odp: Sławomir Olczyk nie żyje
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Kwiecień 07, 2024, 10:15:15 AM
Tak  trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami .
                                      Ala
#9
Wspomnienia i impresje / Odp: Sławomir Olczyk nie żyje
Ostatnia wiadomość przez A.Markiewicz - Kwiecień 06, 2024, 11:26:02 PM
R.I.P.
#10
Wspomnienia i impresje / Sławomir Olczyk nie żyje
Ostatnia wiadomość przez Rafał Jurowski - Kwiecień 06, 2024, 03:55:59 PM
3 kwietnia 2024 roku w Łodzi zmarł nasz nieodżałowany kolega, genealog Sławomir Olczyk, jeden z założycieli i członek Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich. Pogrzeb rozpocznie się nabożeństwem w kaplicy na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Łodzi przy ul. Ogrodowej 24, dnia 9 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim składają przyjaciele ze Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich.