Spis deputatów Brześć 1772 - prośba o pomoc

Zaczęty przez Andrzej Wawryniuk, Luty 09, 2022, 04:59:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andrzej Wawryniuk

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów rozpozna na podstawie pierwszej strony, którą dołączam pełne informacje dokumentu. Chciałbym wykorzystać zawarte w nim treści (ma 7 stron od nr 7 do 14) i wykonać stosowny przyspis. Dokument mam cały. Nie mam niestety źródła. W korespondencjach prywatnych uzyskałem wiadomość, że może pochodzić z archiwum w Mińsku.

Czy ktoś mi pomoże? Bardzo o to proszę.


Andrzej Wawryniuk

#1
Po raz kolejny nie mogłem dołączyć pliku do korespondencji. Brakuje również funkcji "modyfikuj", jak to bywało kiedyś, stąd plik, który miał być załącznikiem do poprzedniego wpisu dołączam w tym miejscu.

Z poważaniem,

Rafał Jurowski

Prawdopodobnie sygnatura tego dokumentu jest taka "Archiwum historyczne w Mińsku, fundusz 1705, inw.1, teczka 63" informacja od Pana Henryka Terpiłowskiego.

Andrzej Wawryniuk

Szanowny Kolego Rafale,

Bardzo dziękuję za merytoryczną odpowiedź.

Z poważaniem,

Andrzej Wawryniuk

#4
Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Archiwum z Mińsku, do którego zwróciłem się 13 lutego z prośbą o potwierdzenie i podanie opisu dokumentu (przesłałem pierwszą stronę tekstu) nadesłało 1 marca pismo podpisane przez dyrektora D. W. Jacewicza informując, że w przypisie naukowej pracy winno być: HИAБ, Брестский гродский суд, город Берестье (1564-1814), ф. 1705, наклад. 1, д. 63. Oczywiście z podaniem strony, z której się korzystało.

Z poważaniem,