Szukam informacji o miejscowości Wierzchuście

Zaczęty przez Andrzej Wawryniuk, Czerwiec 29, 2021, 05:49:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andrzej Wawryniuk

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu do której parafii w XVIII w. należała miejscowość Wierzchuście. Może coś bliżej o tej wsi? Może ktoś dysponuje linkiem do ksiąg parafialnych (małżeństwa) dot. mieszkańców tej wsi i z tego okresu?

Pozdrawiam.

Sławomir Olczyk

Szanowny Panie.

A może tak samemu sprawdzić w Słowniku Geograficznym KP?

Np. tu: http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_XIII/416

Pozdrawiam serdecznie.

A.Markiewicz

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

Andrzej Wawryniuk

#3
Obu Panom bardzo dziękuję.

Notkę ze słownika oczywiście znałem!!! Problem w tym, że jej krótka treść nic do sprawy nie wnosiła!!!

Dwa linki, to bardzo konkretna pomoc. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Tak na marginesie. Proszę o pomoc Koleżanki i Kolegów wówczas, gdy po wielu badaniach własnych (kwerendy archiwalne lub biblioteczne) nie mogę rozwiązać problemu. Tak na marginesie za jeden skan dokumentu dotyczącego miejscowości Wierzchuście w Archiwum Historycznym w Wilnie zapłaciłem 19,79 EUR.

By nie być gołosłownym, chociaż przed publikacją książki nie powinienem tego robić, upubliczniłem bibliografię przygotowywanej publikacji. Stan na 26 czerwca 2021 r. Chciałem zwrócić uwagę na źródła archiwalne i inne rękopisy pozyskane z wielu placówek.





Z pozdrowieniami,

A.W.



Serdecznie pozdrawiam.

Andrzej Wawryniuk

Koledze A. Markiewiczowi bardzo dziękuję za kolejny bardzo istotny link.

Serdecznie pozdrawiam.

Andrzej Wawryniuk

Otrzymałem akt ślubu z Archiwum Historycznego w Wilnie, który nic nowego do sprawy nie wnosi.
Zaczynam badać wątek wołyński rodu Kościuszków. Od jutra - kwerenda w archiwum w Żytomierzu. Liczę, że przy ok. 1000 kar akt znajdę coś interesującego.

Z poważaniem.