Karpinsky, Karpinczyk

Zaczęty przez Pat.K.M., Luty 20, 2022, 07:10:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pat.K.M.

Witam wszystkich.  Poszukuję informacji o rodzinie Iwana lub Jana Karpinsky / Karpiński / Karpinczyk / Karpinchik i jego brata, Sofron.  Urodzili się w Ruhowiczach, Kobryń, (Ruchavičy, Ruchowicze), część Dywińskiej Rady Wiejskiej.

Jan urodził się 13 marca 1891 roku, a Sofron 16 lutego 1894 roku.  Obaj zmarli w Nowym Jorku.  Według ich aktów zgonu (zakładam, że informacje pochodzą od ich żon) ich rodzicami byli Tichon lub Cichon Karpinsky/ Karpinczyk i Lucyna lub Lukeria Baziluk lub Malazaska. Jan ożenił się w USA.  Sofron poślubił Ewdokię lub Jewdokję Glińską lub Helińską w Ruchowiczach 10 stycznia 1913 roku.  Ojcem Ewy był Jan. Urodziła się ona 1 marca 1895 roku w Ordzechowie.  Ewa była wyznania prawosławnego.  Nie wiem, czy rodzina Karpińskich była prawosławna czy rzymskokatolicka.

W archiwum w Grodnie powiedziano mi, że w ich księgach brakuje roku 1891.  W ich aktach nie ma żadnej wzmianki o żadnej z wyżej wymienionych osób.  Badacz nic nie znalazł.  Miły pan, który prowadzi stronę Białoruś
Facebook pojechał do wsi i nie znalazł nikogo o tym nazwisku ani na poczcie, ani w rozmowach z dawnymi mieszkańcami.

Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Z pozdrowieniami dla wszystkich,
Pat