Jakubowscy, Piaski, obwód grodzieński

Zaczęty przez dziamulek, Luty 24, 2022, 06:07:49 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziamulek

Dzień dobry!
Poszukuję informacji o rodzinie Jakubowskich z miejscowości Piaski, obwód grodzieński, ok. 30km na wschód od miejscowości Repla oraz ok. 10km od miejscowości Mosty (w Mostach była fabryka).
Dokładnie szukam informacji o Macieju Jakubowskim, jego rodzicach Janie i Annie Jakubowskiej oraz o osobie (ciotce) która od ok. 1934r wychowywała Macieja.
Maciej Jakubowski ur. 6.07.1927r. w Piaskach, zm. 30.05.1986r w Szczecinku. Maciej miał kuzynów: Antoni Jakubowski (ur. ok 1920r., żona Bronisława Stasiewicz ur. ok 1921 w Krasnojarsku, synowie: Stanisław, Jerzy i Bogdan Jakubowscy), Józef Jakubowski (walczył u gen Andersa, pod Ankoną we Włoszech, ożenił się z włoszką i wyjechał na zarobek do USA, córka Maria i syn Karol) oraz Weronika Jakubowska (data chrztu lub urodzin 7.03.1907r. w Piaskach, ożeniła się z Józefem Salamentą, mają córkę Stanisławę Łyszczak (Salamenta)ur. 1945r., mieli syna Ryszarda Salamenta. Stanisława Łyszczak - córka Magda, syn Adam.
Tyle informacji mam, jednak są to informacje rodziny "dookoła" Macieja i jego rodziców... Historia Macieja owiana jest jakąś tajemnicą... Może ktoś coś więcej wie... Może są jakieś spisy które naprowadzą mnie na Jana i Annę oraz ciotkę która wychowywała Macieja?
Z góry dziękuję za zainteresowanie.
Magda Daszkiewicz