Szukam rodziny Ejsymontt

Zaczęty przez Lucjan_Snarski, Kwiecień 16, 2013, 03:20:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lucjan_Snarski

Proszę o pomoc - poszukuję bliższych danych o mojej babce, Helenie Legrand z domu Ejsymontt. Jej rodzoną siostrą była (prawdopodobnie) Jadwiga Ejsymontt, urodzona 13.12.1872 roku w Grodnie, zmarła w 1947 roku w Białymstoku, córka Antoniego, matka nieznana. W dokumentach repatriacyjnych oraz w akcie zgonu podane jest tylko imię ojca. Jadwiga Ejsymontt była niezamężna, mieszkała razem z moją matką w Wilnie do 1945 roku.
W dotychczasowych poszukiwaniach nie mogę trafić na ślad swojej rodziny, mimo że w internetowych zasobach genealogicznych jest wiele danych o osobach o tym nazwisku. Jest wielu Antonich, ale nie wiem, który jest moim pradziadkiem. Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam,
Lucjan

Sławomir Olczyk

Trzeba sprawdzić w Archiwum Archidiecezjalnym w Białymstoku (Księgi z Dekanatu Grodzie3ńskiego) lub spisać dane z aktu zgonu.

Pozdrawiam serdecznie.

Lucjan_Snarski

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

Albink

Witam
Podana data urodzin Jadwigi Ejsmont prawdopodobnie jest niewłaściwa. W latach 1872-1875 w Grodnie nie było chrztu Jadwigi Ejsmont c. Antoniego. Daty urodzin osób z Kresów podawane po wojnie w większości przypadków były niezgodne z rzeczywistością, ludzie dodawali lub odejmowali sobie lat w zależności od potrzeb. Nie będę tu opisywać tego zjawiska, to temat dość szeroki. Natomiast w księdze z 1877 r. jest w Grodnie chrzest Ejsmontówny Heleny-Marii c. Antoniego urodzonej w 1875 roku.
Z pozdrowieniami
Albin Kożuchowski
Pozdrawiam
Albin

Lucjan_Snarski

Bardzo dziękuję za poświęcony czas i pomoc. Wysłałem Panu wiadomość na adres e-mail. Pozdrawiam!