Ważne - mienie zabużańskie - proszę przekazać dalej !!!

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Kwiecień 20, 2014, 12:24:34 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał Jurowski

Wczoraj doszła do mnie wiadomość, która może być bardzo interesująca dla wielu potomków osób pochodzących z Grodzieńszczyzny, którzy do tej pory nie otrzymali odszkodowania za mienie, pozostawione za Bugiem... Co ciekawe nowelizacja tzw. ustawy zabużańskiej podobno otwiera drogę do odszkodowań osobom, które nie złożyły wniosków !!!

"Szanowni Państwo,
w dniu 12 grudnia 2013 roku Sejm RP przyjął ustawę nowelizującą ustawę o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami RP (tzw. mienie zabużańskie). Ustawa ta została opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu 12 lutego 2014 roku i wchodzi w życie w ciągu 14 dni od tego dnia, a zatem od 27 lutego br. Zmiana wprowadzona tą ustawą pozwala w ciągu 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy na złożenie wniosku o wznowienie postępowania przez osoby, którym odmówiono prawa do rekompensaty z powodu niespełnienia przesłanki zamieszkiwania na byłym terytorium Polski na dzień 1 września 1939 roku.
Jednocześnie nowelizacja ustawy otwiera osobom, które w ogóle jeszcze nie złożyły wniosku o przyznanie prawa do rekompensaty, możliwość złożenie takiego wniosku w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy, czyli w nieprzekraczalnym terminie do 27 sierpnia 2014 roku. Po tym dniu Zabużanie nie będą już mogli składać wniosków o rekompensatę.
Bardzo proszę o przekazanie powyższej informacji wszystkim zainteresowanym osobom.
Od kilku lat (wraz z mecenas Ewą Samek) zajmuję się problematyką prawną rekompensat za mienie zabużańskie, jak i poszukiwaniem w archiwach dokumentów poświadczających własność pozostawionych nieruchomości na Ukrainie, Litwie i Białorusi. W razie potrzeby udzielenia pomocy prawnej osobom zainteresowanym uzyskaniem odszkodowania za swoje majątki - proszę o kontakt telefoniczny (601 085 896) lub mailowy (zabuzanie@poczta.onet.pl). Prowadzimy również sprawy odszkodowań i zwrotów bezprawnie wywłaszczonych nieruchomości w czasach PRL, jak i sprawy tzw. gruntów warszawskich.
Z wyrazami szacunku,
Piotr Nycz"