Jak najlepiej robić Słownik Posłów Grodzieńskich?

Zaczęty przez Sławomir Olczyk, Luty 13, 2019, 04:18:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sławomir Olczyk

Szanowni Państwo.

Mam pewien dylemat.

Ciężko będzie pomieścić wszystkich posłów w jednym wpisie. Jak to najlepiej zrobić, by było alfabetycznie i nowsze biogramy nie były wyżej niż poprzednie? Czy np. można do not dołączyć metrykę z XVII wieku, bo nie jestem pewien czy nie będzie za ciężka dla limitu na serwerze? Proszę o poradę?

Pozdrawiam serdecznie.

A. Rybalko

#1
Cieszę się, że zacząłeś publikować te dane! Sugeruję, żebyś w pierwszym poście usunął biogramy, a pod krótkim wstępem umieścił "Posłowie na literę A" i link do odpowiedniego postu, którym będzie post-odpowiedź na Twój pierwszy post. Należy tylko zmienić tytuł czyli dopisać do tytułu: "- Posłowie na literę A" czy jakoś podobnie. I w tym poście zamieścić oba biogramy przeniesione z aktualnego postu. I zaraz potem zrobić następne odpowiedzi dla kolejnych liter aż do końca, litery można chyba grupować np. D-E itd.  W ten sposób miałbyś wszystko pod kontrolą.
Gdybym kto chciał coś dodać, to napisze odpowiedź w tym samym wątku, znajdzie się ona siłą rzeczy na dole.
Podobnie jest w wątku "krótkie opisy parafii grodzieńskich" http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=687.msg2432#msg2432
oraz w ostatnio zamieszczonych wątkach o indeksacji w poszczególnych diecezjach. Każdy może w tych wątkach pisać, niczemu to nie przeszkadza. A ja swoją drogą zawsze mogę coś poprawić i uzupełnić.
Warunkiem jest jednak jednoczesne zamieszczenie wszystkich postów od A do Z.

Piotr Paweł CYPLA

Dla zachowania pełnej czytelności cały indeks alfabetyczny można zamieścić na stronie rodygrodzienskie.pl
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Sławomir Olczyk

Szanowni Państwo.

Dzisiaj publikuję Jana Kazimierza Kierdeja. Z tej rodziny było bodaj pięciu posłów grodzieńskich. O tyle ciekawy biogram, że po raz pierwszy w polskim opracowaniu wymieniam jego pierwszą żonę, nieznaną wcześniej autorom herbarzy i historykom.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: Sławomir Olczyk w Luty 18, 2019, 01:46:54 PM
Szanowni Państwo. Dzisiaj publikuję Jana Kazimierza Kierdeja. Z tej rodziny było bodaj pięciu posłów grodzieńskich. O tyle ciekawy biogram, że po raz pierwszy w polskim opracowaniu wymieniam jego pierwszą żonę, nieznaną wcześniej autorom herbarzy i historykom.

Przepraszam Cię bardzo - czy to już jest ten opublikowany biogram Jana Kazimierza Kierdeja?
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

Sławomir Olczyk

Szanowni Państwo.

Dzisiaj dodam Aleksandrowiczów w większej liczbie.

Problem w tym, że nie wszyscy są z Grodzieńskiego, bo jeden z lidzkiego. A jednak, wedle prof. Rachuby powiązani.

Nie wiem, czy tak wolno.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr Paweł CYPLA

Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)