Szukam nazwiska: Kozłowski z Kurowszczyzny parafia Sokółka

Zaczęty przez A.Miakisz, Marzec 15, 2020, 12:41:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

A.Miakisz

Dzień dobry
Potrzebuje pomocy w ustaleniu przodków Stanisławy Kozłowskiej (1913-1987) ur. prawdopodobnie w Kurowszczyźnie parafia Sokółka, żony Władysława Miakisz.
Z tego co udało mi się ustalić Stanisława była córką Józefa (1862-1927) i Elżbiety (1871-1943), którzy również żyli w Kurowszczyźnie. Zakładam, że Józef urodził się w Kurowszczyźnie. Dzięki Panu Waldemarowi mam dość dobrze opracowanych Kozłowskich (Kozłów) z tego okresu z Kurowszczyzny, ale bez imienia ojca Józefa nie mogę nic więcej z tym zrobić. Czy ktokolwiek natknął się na Józefa Kozłowskiego z Kurowszczyny i zna imię jego ojca lub ma jakiekolwiek informacje na jego temat np. nazwisko rodowe żony?

Pozdrawiam

Albink

Józef Kozioł /Kozłowski/ miał żonę Elżbietę z Reszutów i był synem Andrzeja i Agnieszki. Te dane bez problemów można znaleźć w internecie.
Pozdrawiam
Albin

A.Miakisz

Dziękuję za informacje. Wcześniej korzystałem z genetyki i opracowań Alfreda Rochalskiego, ale nie znalazłem takich informacji. Czy Pan również korzystał z genetyki czy z innych źródeł?

Albink

Informacje z parafii Sokółka można znaleźć między innymi w:

http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/APH-Wilno/ArchidiakonatBialostocki/

https://www.familysearch.org/search/catalog/2572873?availability=Family%20History%20Library

https://www.nac.gov.pl/archiwum-cyfrowe/systemy-i-infrastruktura-it/szukajwarchiwach-pl/

no i przede wszystkim wizyty w archiwach /AP i AD w Białymstoku/ lub w parafii. Parafia Sokółka po 1864 roku, szczególne chrzty, nie jest dostępna w internecie.
Pozdrawiam
Albin

A.Miakisz

Z poczekalni już wielokrotnie korzystałem, ale muszę przyznać, że w tym przypadku dopadła mnie zaćma bo wcześniej przeglądałem te lata i nic nie znalazłem. Czy w metryce Józef widnieje pod nazwiskiem Kozłowski czy Kozioł? W tym okresie (albo raczej stulecie) dość popularne jest nazwisko Kozioł i Kozłowscy czy możemy przyjąć, że to te same osoby - chodzi oczywiście o Kurowszczynę.