Chwieśko z Brzostowicy Wielkiej

Zaczęty przez mo38, Maj 05, 2020, 01:30:00 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mo38

Poszukuję informacji na temat rodu Chwieśków zamieszkujących Brzostowicę Wielką.

"Wg informacji Mariana Bajera, mieszkańca Brzostowicy, gdy wybuchła wojna w pałacu znajdowały się wyłącznie kobiety idzieci. Mężczyźni byli na wojni. Po wkroczeniu Armi Czerwonej, we wrześniu 1939r, Kossakowscy byli wypędzeni z pałacu. Były tam Maria z Chodakiewiczów Kossakowska, jej córka Anna Minejko z trójką dzieci, córka Ludwika Niemcewicz z dwójką dzieci. Znalazły one przytułek w Brzostowicy w rodzinach Małyniczów i Chwieśko."

- powyższy opis dotyczy słynnego rodu Kossakowskich zamieszkujących pałac w Brzostowicy wielkiej -  opis jest zaczerpnięty ze strony pamiecdlapokolen . pl/brzostowica-wielka

Informacje które udało mi się znaleźć na temat mojej rodziny były zawarte w starej koresponedncji gdzie ustaliłem, ze w roku 1953/54 zmarła moja prababka i w tym czasie przebywała przy niej jej córka Anna Chwieśko. Brat Anny - Jan mieszkał w tym czasie w Białymstoku.

Prababka zostałą pochowana na cmentarzu w Brzostowicy ( nie mam informacji czy prawosłąwny czy katolicki) gdzieś w pobliżu ogrodzenia.

Listy były adresowane:

Brzostowicka Wielka
ulica Dolna 13
ulica Swisłocka brak numeru