Debesie- rodzina Ławrynowicz i Zienkiewicz.

Zaczęty przez Józef Pławski, Maj 17, 2021, 11:30:07 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Józef Pławski

Witam serdecznie!
Dziękuję przede wszystkich za przyjęcie mnie do tak szacownego grona. Nie chciałem zaśmiecać innego wątku przywitaniem się, dlatego też robię to tutaj bez zbędnego hałasu.
Ale do rzeczy- utknąłem w martwym punkcie, dlatego tez prosiłbym Was o radę i pomoc. Otóż w ostatnim czasie zajmuje się poszukiwaniem rodzin Ławrynowiczów i Zienkiewicz ze wsi Debesie, Ankudy i Truchaniszki w parafii Gudogaje. Problem z tą parafią był taki, że w roku 1832 została skasowana i metryki po tym czasie można było znaleźć w okolicznych parafiach: Soły, Oszmiana, Żuprany i Słobódka. Najwięcej interesujących mnie metryk znalazłem właśnie w parafii Słobódka. Problem w tym, że metryki stamtąd są tylko do 1865 roku a mnie interesują lata późniejsze.
Szukam informacji o Franciszce Zienkiewicz która miała się urodzić około 1880 roku, gdyż w roku 1903 urodziła syna Stanisława.
Jeżeli moglibyście w jakiś sposób mi pomóc czy chociaż doradzić gdzie dalej szukać, byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie
Józef Pławski
Ps. Gdyby były potrzebne dodatkowe informacje, oczywiście je podam.

Ala2

Poniżej masz proszę do 1888 roku:
https://www.familysearch.org/search/catalog/2325442?availability=Family%20History%20Library
Metrical books : Deanery, 1798-1888 Roman Catholic Church. Oshmi︠a︡ny (Oshmi︠a︡ny)
ewentualnie :
https://www.familysearch.org/search/catalog/1107816?availability=Family 20History Library"Library
Metrical books, 1720-1900 Roman Catholic Church. Naliboki (Oshmi︠a︡ny)

ps. być może, że niektóre filmy mogą się powtarzać - niestety tak się zdarza bardzo często.

Józef Pławski

#2
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Już sprawdzam. Oby się udało!
Niestety, to jednak nie to. Te metryki już przeglądałem. Wydaje mi się, że będą one w Słobódce, a tej niestety nie ma. Jest tylko do 1865 roku.
Pozdrawiam serdecznie
Józek


Ata

Panie Józefie,
dalszych ksiąg metrykalnych z parafii Słobódka nie ma, bo parafia została zlikwidowana. Kaplica słobódzka została filią parafii Soły, dlatego metryk warto szukać w Sołach. Oczywiście, okoliczne parafie też wchodzą w grę, bo może jakieś poszczególne wsie zostały przypisane do innych pobliskich parafii.
Gudogajski kościół Nawiedzenia N.M.P.,  po likwidacji zakonu karmelitów, od 1832 r. do ok. 1866 r. (tj. do likwidacji) był kaplicą parafii w Słobódce. Potem stanowił własność prywatną, a później był kaplicą parafii Soły. Od 1905 r. był kościołem parafialnym.
W kaplicach czasem prowadzone były odrębne księgi, a czasem nie. Chrzty i pogrzeby mogły się odbywać w kaplicy, śluby raczej w parafii.
Pozdrawiam
Małgorzata
Szukam rodzin GRZYMAJŁO, OKULICZ, JURCEWICZ

Józef Pławski

Dziękuję za odpowiedź. Niestety, o tych faktach już się dowiedziałem. Na chwile obecną ustaliłem, że metryki z parafii Soły dostępne są do roku 1879. Tak więc mam przerwę w metrykach od 1879 roku do 1907.
Konkretnie poszukuję metryki urodzenia Stanisława Zienkiewicza urodzonego około 1903 roku ( vide jego akt ślubu), który był synem Franciszki Zienkiewicz ( ojciec nieznany). Szukam też metryki urodzenia owej Franciszki, córki Macieja ( imienia matki nie znam). Zakładam, że urodziła się około roku 1880-1885.

Gdyby ktoś z Was mógłby pomóc w tej sprawie, byłbym ogromnie wdzięczny. Borykam się z tym problemem od dłuższego czasu.
Pozdrawiam serdecznie
Józek