Jaka to parafia

Zaczęty przez mdanka, Maj 26, 2012, 12:16:52 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mdanka

Witam!
Czy ktoś wie do jakiej parafii nalezała ZELWA? (koło Wołkowyska. Mieszkała tam rodzina Sokołowskich. Prapradziadek Józef Sokołowski urodził się w Zelwie a  zmarł w Krasnym Rogu. Może ktoś wie gdzie to jest i gdzie szukać metryk.
Pozdrawiam serdecznie
Danuta Matczak

Rafał Jurowski

#1
Witam,

Według strony http://www.kami.net.pl/kresy/ Zelwa należała do Parafii w Zelwie (na stronie powołują się zapewne na skorowidz z lat 30 - tych XX wieku http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=12786)   Oczywiście na przestrzeni lat mogło być inaczej.

Co do samych ksiąg to według strony

https://familysearch.org/search/catalog/show?uri=http%3A%2F%2Fcatalog-search-api%3A8080%2Fwww-catalogapi-webservice%2Fitem%2F1532138

Mormoni posiadają akta parafii w Zelwie z lat 1797-1818, które wykonali na podstawie dokumentów archiwum w Wilnie i Grodnie.

Bardzo możliwe, że w Wilnie ksiąg metrycznych jest więcej proszę napisać e-mail (można po polsku ) na adres: istorijos.archyvas@lvia.lt

O ile ich nie ma tam można sprawdzić na stronie http://archives.gov.by/index.php?id=360168 tam są spakowane pliki w formacie excel gdzie znajdzie Pani informacje o księgach które posiadają.

Pozdrawiam
Rafał