Autor Wątek: Poszukiwanie rodziny Szyszko  (Przeczytany 1544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pat.K.M.

• Newbie
  • *
Poszukiwanie rodziny Szyszko
« dnia: Styczeń 26, 2022, 07:33:35 pm »
Poszukuję dodatkowych dzieci Karola Ignacego Szyszko i
Marianny Granhold, Grynczel, Grangol, Grandfel.  Karol urodził się 5 stycznia 1816 roku w
Petelczyce parafia Usnarz Makarowce jako syn Franciszka Szyszko i Łucji Poczobut.  O Mariannie nic nie wiem.  Przypuszczam, że ślub wzięli około 1851 roku. 

Karol był żołnierzem w armii rosyjskiej, ale wrócił do Petelczyc na narodziny swojego dziecka, Emilii, w 1852 roku (zmarła w 1855 roku).  Ich drugie dziecko, Ludwik Franciszek, urodził się 1 września 1857 roku w Dworze Sterpejskim (Milenkowce) parafia Kuźnica.  Nic więcej o nim nie wiem.  Kolejnym dzieckiem był Aleksander urodzony 27 grudnia 1860 roku w Dworze Sterpejki (Milenkowce) parafia Kuźnica.  (Aleksander ożenił się z pierwszą kuzynką mojej prababci, Marianną Kiczuk, 15 listopada 1888 roku w Zalesiu.  Wyemigrowali wraz z dziećmi do Grand Rapids, Michigan w USA 1900-1901). 

Znalazłem akt zgonu w Grand Rapids dla Stanisława Szyszko urodzonego około 1861 roku, którego ojciec był wymieniony jako "Karl" i był żonaty z Anną Kieda (kolejne z moich rodzinnych nazwisk). 

Inni Szyszko w Grand Rapids, którzy wydają się być jakoś spokrewnieni, podali swoje miejsca zamieszkania na manifestach okrętowych jako Grodno, Ignatowice i Chwaszczewo. 

Szukam dodatkowych dzieci.  Akt zgonu Karola może być pomocny.  DNA wskazuje, że syn Karola i Marianny jest ojcem mojej babci, Marty Kiczuk, urodzonej poza związkiem małżeńskim w Achrymowcach w 1892 roku.  Jej siostra urodziła się i zmarła w Achrymowcach w 1888 roku.  Podobno było więcej dzieci.

Dziękuję za przeczytanie mojego postu.  Używam Deepl do tej transakcji.

Z poważaniem,
Pat