Autor Wątek: Debesie- rodzina Ławrynowicz i Zienkiewicz.  (Przeczytany 842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Józef Pławski

• Newbie
  • *
Debesie- rodzina Ławrynowicz i Zienkiewicz.
« dnia: Maj 17, 2021, 11:30:07 pm »
Witam serdecznie!
Dziękuję przede wszystkich za przyjęcie mnie do tak szacownego grona. Nie chciałem zaśmiecać innego wątku przywitaniem się, dlatego też robię to tutaj bez zbędnego hałasu.
Ale do rzeczy- utknąłem w martwym punkcie, dlatego tez prosiłbym Was o radę i pomoc. Otóż w ostatnim czasie zajmuje się poszukiwaniem rodzin Ławrynowiczów i Zienkiewicz ze wsi Debesie, Ankudy i Truchaniszki w parafii Gudogaje. Problem z tą parafią był taki, że w roku 1832 została skasowana i metryki po tym czasie można było znaleźć w okolicznych parafiach: Soły, Oszmiana, Żuprany i Słobódka. Najwięcej interesujących mnie metryk znalazłem właśnie w parafii Słobódka. Problem w tym, że metryki stamtąd są tylko do 1865 roku a mnie interesują lata późniejsze.
Szukam informacji o Franciszce Zienkiewicz która miała się urodzić około 1880 roku, gdyż w roku 1903 urodziła syna Stanisława.
Jeżeli moglibyście w jakiś sposób mi pomóc czy chociaż doradzić gdzie dalej szukać, byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie
Józef Pławski
Ps. Gdyby były potrzebne dodatkowe informacje, oczywiście je podam.

Offline Ala2

• Test
  • Sr. Member
  • *
Odp: Debesie- rodzina Ławrynowicz i Zienkiewicz.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2021, 12:28:57 pm »
Poniżej masz proszę do 1888 roku:
https://www.familysearch.org/search/catalog/2325442?availability=Family%20History%20Library
Metrical books : Deanery, 1798-1888 Roman Catholic Church. Oshmi︠a︡ny (Oshmi︠a︡ny)
ewentualnie :
https://www.familysearch.org/search/catalog/1107816?availability=Family 20History Library"Library
Metrical books, 1720-1900 Roman Catholic Church. Naliboki (Oshmi︠a︡ny)

ps. być może, że niektóre filmy mogą się powtarzać - niestety tak się zdarza bardzo często.

Offline Józef Pławski

• Newbie
  • *
Odp: Debesie- rodzina Ławrynowicz i Zienkiewicz.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2021, 10:43:33 pm »
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Już sprawdzam. Oby się udało!
Niestety, to jednak nie to. Te metryki już przeglądałem. Wydaje mi się, że będą one w Słobódce, a tej niestety nie ma. Jest tylko do 1865 roku.
Pozdrawiam serdecznie
Józek
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2021, 11:01:28 pm wysłana przez Józef Pławski »