Porzecze

Zaczęty przez Margaret, Grudzień 17, 2017, 05:13:46 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Margaret

Szukam miejscowosci Porzecze, podobno na Litwie, na poczatku 19ego wieku, okolo 1830 roku urodzil sie tam moj pradziadek Jurczeni. Czytalam na forum, ze sa lub byly, najmniej dwie miejscowosci ktore nazywaja sie Porzecze. Prababcia z domu Bach. Ciekawa jestem czy jest ktos zainteresowany tymi miejscami  lub rodzinami Jurczeniow i Bachow.

Rafał Jurowski

Witam serdecznie,

Jakiś czas temu ktoś szukał rodziny Bachów w Porzeczu ! Pewnie za jakiś czas się odezwie :)
W jednym Porzeczu byłem w tym roku, ale to nie to o które Pani chodzi.

Pozdrawiam
Rafał

wd

Szukam miejscowosci Porzecze, podobno na Litwie
-----------------------

Porzecze, ob. Porjecze, wieś d. w parafii Krynki obecnie chyba Brzostowica Mała. To tej miejscowości Pani szuka. Po wojnie wiekszość mieszkańców Porzecza zamieszkała w Krynkach.

Albink

#3
Tak jest, Jurczenia i Bach to większość mieszkańców Porzecza. Miejscowość ta przed wojną należała do parafii Krynki w dekanacie grodzieńskim. Na tym forum były osoby zainteresowane nazwiskiem Bach z Porzecza.

http://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=626.0
Pozdrawiam
Albin

maciejb

#4
Cytat: Margaret w Grudzień 17, 2017, 05:13:46 PM
Szukam miejscowosci Porzecze, podobno na Litwie, na poczatku 19ego wieku, okolo 1830 roku urodzil sie tam moj pradziadek Jurczeni. Czytalam na forum, ze sa lub byly, najmniej dwie miejscowosci ktore nazywaja sie Porzecze. Prababcia z domu Bach. Ciekawa jestem czy jest ktos zainteresowany tymi miejscami  lub rodzinami Jurczeniow i Bachow., prababcia z domu Bach i Jurczenia

Witam😀😀😱😱
ojjj te nazwiska są coś zbyt znajome dla mnie jak i  także Porzecze grodzienskie , ale przejdźmy do szczegółów o których ? Bachów i Jurczenia ci chodzi może jakieś imiona ?,  to prawda Bachowie i Jurczenia pochodzą z Porzecza później mieszkali w Krynkach i to co pan Albin wspomniał o mieszkańcach z Porzecza Grodzienśkiego. To jest bardzo wiele nazwisk takich jak np Bielscy, czy też wymienieni Bachowie, lub Jurczenia , także i Łotysze z tego co pamiętam także jest wiele innych rodzin pochodzących z tamtych terenów.

Co do Jurczenia to jestem zainteresowany tym nazwiskiem, moja praprababcia ze strony ojca rodziny pochodzi z domu Jurczenia a dokładnie to Teofila Jurczenia po mężu Marcinczyk
Pozdrawiam Maciej.

Margaret

Pszepraszam, ze tak dlugo nie bylo mnie na forum, swieta, swieta i goscie.
Bardzo sie ucieszylam, ze jest tyle odpowiedzi na moje pytania i ze moze do czegos dojdziemy. Moj pradziadek, Jozef Jurczenie mial mlyn w Porzeczu, urodzil sie w 1834ym roku. Jego ojciec nazywal sie Szczepan. Prababcia Rozalia Bach urodzila sie w 1826ym roku w Porzecze. Jeszcze dokladnie przeczytam akta zgonu z Brochowa pod Warszawa. Tam Jozef z zona i dwoma corkami przeniesli sie. Moja babcia Anna Jurczenie - Wrzesinska urodzila sie w Sokolce w 1867ym (tak pisze w akcie zgonu, umarla w Sochaczewie) a jej mlodsza siostra w Porzecze w 1875ym roku.
Chcialam teraz szybko odpowiedziec. Jutro bede dalej czytac odpowiedzi.
:) :) :)

Szczesliwego Nowego Roku

Margaret



A. Rybalko

Szanowny Panie i Kolego,

pani Margaret sama wysłała do geneteki te informacje, bo intensywnie zajmowała się indeksacją parafii Krynki.


Andrzej Wawryniuk

#8
Szanowna Pani Doktor,

A skąd mogłem wiedzieć, że tak właśnie jest.

Uważam, że każdy gest dobrej woli, gdzie jak gdzie, ale właśnie na forum, powinien mieć miejsce. Sama zainteresowana nie zwróciła mi na to uwagi. Również nie zakończyła tematu. Uznałem więc, że sprawa jest w tzw. toku.

Czym innym mogłem się kierować poświęcając swój czas, jak nie chęcią udzielenia pomocy?

Pozdrawiam.